Kapper als melder huiselijk geweld 9 Rutte De avond ervoor heb ik het ze ver teld. Ik heb er in de column één zin over mezelf aan gewijd. Dat ik ook slachtoffer was geweest. Meer niet. Dat was heel moeilijk. Ze zei den allebei: waarom heb je ons dat niet eerder verteld." „Het heeft een tijd geduurd voor dat ik mensen weer kon vertrou wen. Het duurt ook even voordat je weer een nieuwe relatie kunt aangaan. Het is iets wat altijd bij je is. Als iemand een keer onver wacht stoeit of iets te wild doet, dan kan ik heel erg schrikken. Het is iets wat altijd bij je blijft. Ik heb nu gelukkig een heel lieve vriend die dit ook weet en heel veel be grip heeft, dat helpt ook bij het een plek geven." „Ik begrijp hoe moeilijk het is. Want ik heb me jarenlang precies gevoeld als zij. Maar met de kennis die ik nu heb, heb ik ontzettend spijt dat ik nooit hulp heb gezocht. En hulp zoeken, is ook nog wat an ders dan uiteindelijk aangifte doen. Ik kan me voorstellen dat mensen dat te ver vinden gaan. Maar zoek hulp! Ga naar je huis arts, je wijkteam, naar veilig thuis. Er zijn verschillende plekken waar dat kan. Of zoek lotgenoten, daar zijn ook netwerken van. Die snap pen je als geen ander. Los dit niet in je eentje op." „Wat ik heb meegemaakt, is voor mij wel een van de grootste drijf veren geweest om politiek actief te worden. Wat ik wil is dat bij kap persopleidingen en opleidingen voor schoonheidsspecialistes aan dacht komt voor hoe je hiermee omgaat. Ik ben in gesprek met kap persorganisaties en die zijn en thousiast. Het beleid is nu te veel versnipperd, het wordt niet geïn ventariseerd. Dat zou een be windsman of een Nationaal Rap porteur Huiselijk Geweld moeten doen. Een op de drie vrouwen heeft er mee te maken. Ik kijk in de Tweede Kamer ook weieens om me heen: er moeten meer Kamer leden zijn die dit ook hebben mee gemaakt. Lang geleden zou ik niet hebben geloofd dat mijn eerste daad als Kamerlid een initiatief nota tegen geweld achter de voor deur zou zijn. En ik realiseer me dat ik heel erg geluk heb gehad: ik kan het navertellen." donderdag 8 maart 2018 GO DEN HAAG Kappers moe ten al in de opleiding leren hoe ze moeten omgaan met signalen van huiselijk geweld bij hun klanten. Dat voorstel doet het PvdA-Kamerlid Kir- sten van den Hul vandaag op Internationale Vrouwendag. „Veel mensen weten nu niet wat ze moeten doen als ze blauwe plekken in iemands nek zien", weet Van den Hul. „Er is nu handelingsverlegen heid bij deze beroepsgroe pen." Door gesprekstraining en het doorverwijzen naar hulpverleners moet het gevoel van machteloosheid bij kap pers verdwijnen. Het PvdA- Kamerlid heeft contact gehad met vakorganisaties, die vol gens haar enthousiast op het plan reageren. Het voorstel staat in Van den Huls Initiatiefnota 'Geweld achter de voordeur: de schaamte voorbij', dat van daag verschijnt. Minister-pre sident Mark Rutte neemt de nota op het Torentje in ont vangst. Van den Hul is daar blij mee. „Rutte onderstreept daarmee dat hij de aanpak van dit probleem belangrijk vindt." In het derde kabinet-Rutte is geen bewindspersoon speci fiek verantwoordelijk voor be leid dat is gericht op de aan pak en het voorkomen van huiselijk geweld. „Het is nu versnipperd over vijf departe menten. Ik hoop dat Rutte een coördinerende rol wil nemen of iemand wil aanwijzen die dat doet", zegt initiatiefneem ster Van den Hul. ik dit kan navertellen' Heeft het uw geloof in relaties veranderd? Wat zegt u tegen mensen die geen aangifte doen na mishande ling? Kirsten van den Hul: „Zoek hulp bij mishandeling. Ga naar je huisarts of je wijkteam." FOTO MARCO DE SWART Wat gaat u er nu als politica aan doen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9