Langer in cel om dreigen korpschef CDA vraagt dierenhulp EU 8 PvdA-Kamerlid Kirsten van den Hul (41) gruwt van de term 'huiselijk geweld'. „Er is niets huiselijks aan geweld achter de voordeur." Zelf werd ze regelmatig mishandeld in haar vorige relatie. Het tó tijd om te seMtetm Disneyland® Paris INTERVIEW KIRSTEN VAN DEN HUL GOUDA/DEN HAAG De vrouw uit Gouda die korpschef Erik Aker boom van de nationale politie ern stig zou hebben bedreigd, blijft ze ker nog maanden in voorarrest. De 45-jarige verdachte wordt la ter dit jaar verplicht opgenomen in het Pieter Baan Centrum, voor on derzoek naar haar geestelijke ge steldheid. De Goudse verblijft sinds eind vorig jaar in de cel, nadat ze werd opgepakt voor het versturen van ze ker 2.500 mails aan Akerboom en zijn vrouw. Wat de beweegredenen van de vrouw zijn geweest om soms meer dan 50 mails per dag te sturen, bleef gisteren tijdens de eerste tussentijdse zitting in de strafzaak tegen haar nog onduide lijk. De vrouw zelf ontbrak op de zit ting. „Jammer", vond officier van justitie Sjoerd Sleeswijk Visser. Ook advocaat Joris Gravesteijn wilde niet ingaan op wat de vrouw heeft bewogen om tussen mei en november vorig jaar Akerboom veelvuldig digitaal te belagen. In een van de mails zou ze hebben ge zegd: „Kom niet meer in mijn buurt DEN HAAG Het project met grote grazers in de Oostvaardersplassen is zo 'gruwelijk mislukt', dat Brus sel moet ingrijpen. In vragen aan de Europese Commissie dringt CDA- Europarlementariër Annie Schrei- jer-Pierik aan op spoedmaatrege len. Na de 'grootschalige verhonge ring' van meer dan 1.700 konikpaar- den, edelherten en Heckrunderen in de afgelopen drie wintermaan- Erik, want ik breek jou echt door. Nee, ik geef je geen dag extra meer. Kan ik je doden of gewoon wachten net als je voorganger?" Sinds haar aanhouding verblijft de Goudse in de cel en weigert ze een psychiater onderzoek naar haar te laten doen. Daarom heeft het OM gevraagd haar gedwongen te laten opnemen in het Pieter Baan Cen trum, om alsnog achter haar psy chische toestand te komen. Daar heeft de onderzoeksrechter mee in gestemd. Naar verwachting in juni kan dat onderzoek bij het PBC beginnen. Pas nadat het rapport van de psy chiater gereed is, kan de inhoude lijke behandeling van de zaak plaatsvinden. Dat wordt naar ver wachting niet eerder dan eind dit jaar. den lopen nu beschermde planten en andere dieren in het 'hermetisch afgegrendelde' natuurgebied ge vaar, zo meent Schreijer. „Wilgen- bossen, vlierstruwelen en rietper celen in het gebied zijn verwoest door wanhopig voedsel zoekende grote grazers. Hongerige edelher ten trekken het moeras in waardoor de Natura-2000-waarden waarvoor dit gebied is aangewezen, in het ge ding komen." Ze vindt het spannend om voor het eerst uitge breid te vertellen over wat haar is overkomen. Thuis, op de bank, met de poes die heen en weer dren telt, gaat ze ervoor zitten. „Het is niet fijn om erover te praten. Maar als er maar één iemand is die denkt: ik ga hulp zoeken, dan heeft dit gesprek zin gehad." Haar verhaal lijkt op dat van veel andere relaties waarin een partner wordt mishandeld: lang zaam groeit er iets scheef waar door het slachtoffer niet direct aan de noodrem trekt. Van den Hul: „Het begin van onze relatie was fijn. Het is ook niet zo dat ik van de ene op de an dere dag tot bloedens toe werd geslagen. Het is een sluipend pro ces. Het begint eerst met meer controle, die intensiever wordt en de kant van jaloezie op gaat. Waar ik heen ging en met wie. Tot uit eindelijk de volgende grote stap van psychische mishandeling. Negatieve dingen werden steeds uitvergroot, er was vaak ruzie over dat ik dingen verkeerd deed, over mijn kleding die niet zou staan. De meest achterlijke din gen als je erop terugkijkt." „Het had ook te maken met een voortschrijdende onbalans in onze relatie. Het ging in mijn le ven heel goed. Het ging met hem in zijn leven een stuk minder. Zijn baan stond op de tocht, er was gedoe in de familie. Het leek met mij ogenschijnlijk van een leien dakje te gaan, ik kreeg steeds meer verantwoordelijkhe den. En dat stak. Wat ik later ont dekte: overal ter wereld waar on zekerheid toeneemt, stijgt ook het geweldspercentage. Rond de laatste financiële crisis ontstond in Amerika een enorme vraag naar opvangplekken voor vrou wen." „We kwamen een keer thuis en kregen ruzie, wat vrij geregeld ge beurde en dat escaleerde heel snel. Toen heeft hij me voor het eerst heel, heel erg in elkaar gesla gen. Dat moment zal ik nooit van mijn leven vergeten. Ik lag op de grond en hij was me aan het trap pen, ik had pijn en beschermde mijn hoofd en mijn buik. Ineens voelde ik een soort warm en nat. Ik keek op naar de muur en dacht: wat een rare vlek op de muur. Op hetzelfde moment realiseerde ik me dat het mijn eigen bloed was. Dat is heel raar, dan zweef je op zo'n moment buiten jezelf. Toen ben ik de deur uit gerend. Het was echt heel eng. Ik heb aange klopt bij de buren. Maar niemand deed open, terwijl er licht brandde. Het kan niet anders dan dat de buren het hebben gehoord, want het was heel luidruchtig." „Ik heb me nog nooit zo hulpe loos gevoeld. Je voelt je al heel erg klein en kwetsbaar en dan blijft de deur letterlijk dicht. Ze heb ben me daarna met zonnebril zien lopen. Niemand heeft ooit gezegd: gaat het wel met je? Nie mand!" „Ja, een aantal keren. Uiteindelijk heb ik het een tijdje volgehouden en mezelf voorgehouden dat hij het zo niet bedoelde. Hij heeft ook uitgebreid excuses aangebo den, maar het ging toch niet over. Op een gegeven moment heb ik één vriendin in vertrouwen ge- De ruzie escaleerde die keer heel snel. Toen heeft hij me voor het eerst heel, heel erg in elkaar geslagen nomen en gezegd dat ik hulp no dig had en een tijdje bij haar wilde wonen. Het moest geheim blijven. We hebben dat gepland en toen hij van huis was, ben ik weggegaan. Later moest ik mijn spullen halen en heb ik contact gehad en nog één keer gesproken. Toen zei hij dat hij inzag dat hij fout zat." „Een aantal jaren. Ik kijk met ver bazing terug op mezelf dat ik mijn grenzen elke keer weer heb opgeschoven. Het is zo bizar en ingewikkeld omdat je van ie mand houdt. Het is niet alleen maar ellende. Er waren ook heel leuke momenten in de periode dat het slecht ging. Aan de ene kant is er liefde, aan de andere kant is er pijn. Het is alsof je elke keer weer een stukje van jezelf af schaaft, elke keer weer jezelf op offert. Dat je denkt: als ik nu dit doe, dan gaat het misschien wel goed. Maar als ik nu terugkijk, denk ik: ik was er zelf helemaal niet meer. Ik had zoveel plakjes afgeschaafd, dat er alleen nog maar een omhulsel van me was. Vanbinnen was ik helemaal weg." „Nee. Net zoals de meerderheid van de mensen die dit overkomt. Ik heb er achteraf veel spijt van. Jaren gedacht dat het vanzelf wel zou weggaan en toen dat niet ge beurde, heb ik wel uiteindelijk hulp gezocht en er een tijd over gedaan om dat een plek te geven." „Heel zwaar en dat is raar, want als ik er nu over praat, dan schaam ik me er absoluut niet meer voor. Hij moet zich scha men! Maar toen, vond ik het zo. zo groot, het paste niet bij het beeld dat ik van mezelf had en het ideaalplaatje waaraan ik wilde voldoen. Op de ene of andere ma nier leek het beter om de schone schijn op te houden. Ik had ook echt zichtbare verwondingen. Die verklaar je met alle klassie kers: hoofd gestoten tegen kastje, zonnebril op." „Ik was een twintiger. De enige reden dat ik me niet gemeld heb bij een blijf-van-mijn-lijfhuis is dat ik een baan had. Ik leidde een dubbelleven. Ik had een leuke baan en leuke collega's en het ging prima. Maar thuis ging het helemaal niet prima. Doordat je gewoon ook je eigen geld ver dient, was ik zelfstandig. Altijd gedacht: dat los ik wel op en ik praat er met niemand over. Heel veel vrouwen hebben geen huis meer en geen inkomsten als ze weggaan." „Dat was - buiten die ene vrien din - ruim tien jaar later. Aan mijn moeder en mijn oma. Ik vond het heel eng om het met ze te delen. Ik was columniste bij het AD en ik was getriggerd door een reportage over een man die zijn vrouw vermoordde voor de ogen van hun kinderen. Iedereen zei: het was zo'n perfect stel, hij was zo'n leuke man. Dat haalde bij mij alles naar boven. Ik dacht: dit is precies het probleem. Je ziet niet wat er achter de voordeur ge beurt." „Mijn moeder en mijn oma lazen wel het AD. Dus die zouden het de volgende ochtend ook lezen. 235,- 310,- Dl Actie: 1 gratis lunchvoucher p.p donderdag 8 maart 2018 GO 'Ik ben blij dat Korpschef Erik Akerboom kreeg 2.500 dreigmails van de verdachte. FOTOSHODY CAREMAN Jan Hoedeman Den Haag Hoe kon het zo ontsporen? Wanneer ging het echt mis? Hoe eenzaam is dat? Is het vaker gebeurd? Hoe lang heeft dit geduurd? Heeft u nooit aangifte gedaan? Voelde u gêne? Hoe oud was u toen? Wanneer durfde u het anderen te vertellen? Waarom moest u ze het vertel len? Kom en vier de finale van de 25' verjaardag van Disneyland Paris, nogt/m 9 september 2018. Wat kies jij tijdens het nieuwe Festival van Piraten en Prinsessenl Beleef een prinsessensprookje of ga op een spannende piratenreis, alleen in Disneyland® Paris van 3 I maart t/m 3 I mei 201 8. Boek nu een auto- of busarrangement en ontvang een gratis lunchvoucher per persoon in Earl of Sandwich gelegen in Disney Village. Gebruik hiervoor de actiecode: oaddisney 18 Disneyland Paris per auto 'o^è< vanaf 3 dagen 2 overnachtingen in B&B Hotel** inclusief ontbijtbuffet inclusief 3 dagen entree tot de parken oad.nl/disney Disneyland Paris per bus vanaf 3 dagen 2 overnachtingen in B&B Hotel** inclusief ontbijtbuffet inclusief 3 dagen entree tot de parken oad.nl/disney Boek nu op oad.nl/disney, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau *Kijk voor de actievoorwaarden op oad.nl/Voorwaarden Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8