OZCAN AKYOL 'Rus is vergiftigd met zenuwgas' De Stipperdepiep HOERA daaenü 1/899, StIP Klassiek Sri Lanka1^"^ en... maak kans op fantastische prijzen of bel ons 088 - 70 70 600 r Zeecruises Korting tot €100 p.p. Riviercruises Korting tot €50p.p. Rondreizen Korting tot €100 p.p. Fly-drives Korting tot €50p.p. Zonvakanties Korting tot 10% 6 Unieke actie t/m 10 maart DOE MEE, WIN PROFITEER... unieke actie t/m iu mu Tred van Stip Reizen trakteert! PRIJS Column De nieuwe postercampagne van kledingbedrijf Suitsup- ply legt een lelijke kant van Nederland bloot. Op een affiche is te zien hoe twee knappe mannen innig met elkaar zoenen, terwijl ze tegelij kertijd de nieuwe pakken van de firma promoten. Een paar dagen later werden op meerdere plekken in het land, van provinciedorp tot hoofdstad, verschillende bushok jes en reclamezuilen beklad, ver nield of afgeplakt. Veel mensen gruwelden van het beeld: twee mannen die elkaar kussen, het moet niet gekker wor den. Dat de acceptatie van homo seksuelen nog steeds ver te zoeken is, behoeft geen uitleg, maar deze hele kwestie markeert wel iets an ders wat opvalt. De directeur van Suitsupply, Fokke de Jong, laat desgevraagd aan de media weten dat hij ver baasd is over alle negatieve reac ties - het bedrijf verloor bijvoor beeld ook duizenden volgers op Instagram. Dat is natuurlijk de tekst van een farizeeër. Hij wist best wat deze campagne teweeg zou brengen. In de commercie telt alleen aandacht. Maar hij zei ook iets intrige- rends: 'Veel mensen vragen ons hoe ze deze posters aan hun kin deren moeten uitleggen. Dat zijn vragen die we nooit krijgen als we een erotisch beladen poster met een man en een vrouw gebruiken.' Interessant. Ik las dat modeblad Vogue ooit een reclame-uiting had met twee bloedmooie en halfnaakte vrou wen die intiem met elkaar zoen den in de reclamezuilen van bus hokjes. De posters werden toen gestolen door bron stige gasten die een inspiratiebron hadden gevonden voor hun zelfbe vrediging. Blijkbaar zijn zoe nende vrouwen sexy en willen we daar meer van zien, bij voorkeur in de eigen slaapkamer, maar mogen mannen zich niet aan hetzelfde 'bezondigen'. Terwijl het in beide gevallen precies om hetzelfde gaat: liefde tussen mensen van dezelfde sekse. Het tekent de dubbele moraal, de niet-aflatende hypocrisie en de onbedaarlijke onverdraagzaam heid van machomannen, die zich om een of andere duistere reden geïntimideerd en beledigd voelen door die foto's - een argument dat ook vaak voorbij kwam. Wat Suitsupply onbedoeld aan ons liet zien, is dat er veel mensen in dit land zijn die minstens zo in tolerant door het leven gaan als de potenrammers in Rusland, Polen en China. Dat is beangstigend. Dus nog meer campagnes, graag. Gooi de agressors er dood mee. Het tekent de dubbele moraal en hypocrisie van machomannen „Ik kan bevestigen dat we denken dat de twee mensen die aanvan kelijk onwel werden het doelwit waren", aldus politiefunctionaris Mark Rowley. Hij trad niet in de tail over welke zenuwgas precies is gebruikt. Bekende soorten zijn sarin en VX. De twee slachtoffers liggen mo menteel in kritieke toestand in het ziekenhuis. Ook een politie man die ter plaatse ging, belandde volgens de autoriteiten in het zie kenhuis. Het onderzoek in Salis bury neemt mogelijk nog enkele dagen in beslag. Eerder werd al ge dacht dat Rusland achter de ver giftiging zou zitten. Moskou ont kent die beschuldigingen. Skripal en zijn dochter werden afgelopen zondag plotseling ziek tijdens het winkelen in het Britse Salisbury. Zij waren kort daarvoor in aanraking gekomen met het vermeende zenuwgas en raakten uiteindelijk buiten bewustzijn. Kort na het voorval werd er door Britten druk gespeculeerd over de gebruikte substantie. De vergifti ging riep herinneringen op aan die van Aleksandr Litvinenko, die stralingsziekte kreeg nadat hij werd vergiftigd met polonium. Het was verstopt in een kopje groene thee dat hij dronk in een Londens hotel. Litvinenko werkte net als Skri pal voor de Britse geheime dienst MI6. Skripal werd daar in 2006 voor veroordeeld in Rusland en kreeg een gevangenisstraf van 13 jaar. Sinds 2010 woont de Rus in Engeland, nadat Rusland en Enge land onderling spionnen uitwis selden. Litvinenko nam in 2006 de Britse nationaliteit aan. Hij ontsnapte aan vervolging in Rus land door naar Groot-Britannië te vluchten. €70 Pssst... nog maar 3 dagen ge.a.g. HOE MAAKT U KANS? 16-daagse privé rondreis Sri Lanka V 2 personen TROOST PRIJS T O JAAR N k reizen «nl donderdag 8 maart 2018 GO @ÖzcanAkyol De Russische voormalige spion Sergei Skripal (66) en zijn dochter Yulia (33) zijn afgelo pen zondag vergiftigd met ze nuwgas. Dat vermoedt de Britse politie. Karolien Koolhof Salisbury De Britse politie doet onder zoek in de buurt waar Sergei Skripal werd vergiftigd, fotoap «-1 ■R.e'.-zew bes-tA&t Nergens voordeliger. lljUCIljlX CAIIU IXUIIMI^ up UI 1/1 IAC iciacii; Vliegreis per topairline Emirates 3 volle dagen strand Tempels, theeplantages en natuur Stip Reizen biedt nu wel een heel erg voordelige 16-daagse groepsrondreis en strandvakantie door Sri Lanka, een vakantiebestemming met een fascinerende combinatie van cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. Van uitgerekte zandstranden, tropische regenwouden, imposante hoogvlaktes tot Boeddhistische tempels, authentieke dagobas (stoepa'sl en moskeeën... Sri Lanka heeft het allemaal! zie stipreizen.nl/cmhsrb 8-daagse cruise Dubai Emiraten All Inclusive 2 personen Ga naar stipreizen.nl/actie en meld u aan voor onze nieuwsbrief Like ons op Facebook Boek een reis vóór 11 maart 2018 Doet u alle 3? Dan maakt u 3x kans! .Ered^erlinden -iDirecteur - 10x 3-daagse mini zeecruise Kiel-Amsterdam \2 personen y 10x reischeque V €50 M \10x reischeque V €25 y lx reischeque stipreizen.nl (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) Kijk op onze website voor alle actuele prijzen en voorwaarden. Deze actie loopt t/m 10 maart. Winnaars krijgen automatisch bericht. Kortingen variëren per reis. Druk- en zetfouten voorbehouden. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6