Drugsdealers geven overlast in Sluiskil Lokale GO-TV wil uitgroeien tot échte nieuwszender Leerlingen kijken mee bij technische bedrijven 7 E-mailproblemen oplossen, virusscanners vernieuwen. Rens Gijsel (14) van het Reynaertcollege ging'met de monteur op stap.' Klik-klikklik-klik. Als je monteur Peter Tor- bijn aan het werk ziet, is hij haast niet bij te houden. De monteur van Final Soft- en Hardware uit Sint Jansteen werkt op de compu ters van Garage Drijdijk in Koe wacht. Hij vernieuwt de virus scanners voor een jaar, 'dan voor kom je dat er ellende in je pc te rechtkomt' en kijkt ondertussen zorgvuldig wat er nog meer een update kan gebruiken. Rens Gijsel (14) uit Sint Jansteen kijkt aandachtig met hem mee. De vmbo-leerling van het Reynaert college in Hulst moet over twee jaar een vervolgopleiding kiezen en is geïnteresseerd in ICT. In het kader van 'met de monteur op stap' gaf hij zich via school op om bij een deelnemend regionaal be drijf mee te kijken. Hij koos voor Final Soft- en Hardware, waar zijn eigen computer ook naartoe wordt gebracht als er iets mis mee is. „Iets met computers en techniek lijkt me leuker dan bijvoorbeeld metaalbewerking", zegt hij. Of het in de praktijk ook leuk is, onder vindt hij vandaag. Aan het enthousiasme van Peter ligt het in ieder geval niet. Hij legt bij elke handeling die hij doet uit waarom het belangrijk is. Als er weer een computer voor een jaar beveiligd is, glimlacht hij tevre den. „Dit geeft me echt voldoe ning. En dit werk is véél meer dan alleen de virusscanner verlengen." Peter werkt negentien jaar bij het bedrijf uit Sint Jansteen, dat begon met vaste computers en inmiddels ook problemen met laptops, ta- Dit werk is véél meer dan alleen een virusscanner vernieuwen biets en telefoons oplost. „Ik heb veel cursussen gevolgd en blijf bij door boeken, praktijkbladen en websites over vernieuwingen te lezen. Toen ik begon was er nog geen serieuze opleiding voor ICT. Ik heb van mijn hobby mijn werk gemaakt." Het initiatief'met de monteur op stap', juicht hij toe. „Ik neem elk jaar iemand mee." Het werk is afwisselend, vertelt hij aan Rens. Die luistert geïnte resseerd en stelt af en toe een vraag. Peter zit in de buitendienst en rijdt naar bedrijven en particu lieren voor installaties en repara ties. Hij doet dat heel zorgvuldig: „Je bent in mensen hun computer bezig, dat is heel persoonlijk." Ook zorgt hij dat klanten zo min moge lijk 'last' van hem hebben. „En ik denk mee. Echt hartstikke leuk om te doen", zegt hij met overtuiging. SNUFFELTRAJECT Sluiskil heeft overlast van drugs dealers. De politie is op de hoogte, maar onderneemt er tot nu toe wei nig tegen. Op het Lelyplein in hartje Sluiskil wordt gedeald, maar ook bij het voetbalveld, de scouting, het Elisa- bethhofje en een gemaal bij het dorp zijn dealers actief. Zeg je er iets van, dan volgen bedreigingen, viel dinsdagavond te horen in de dorpsraad Sluiskil. Een bezoeker vertelde zelfs dat zijn auto na op merkingen in brand was gestoken. De aanwezige wijkagent sprak het niet tegen. De politie heeft vol gens hem in het vizier wie zich met drugsdealen bezighouden. Hij had het over een drugshandelaar die met 'een dikke BMW' naar Sluiskil komt om via 'kleinere jongens' zijn handel te slijten. In alle eerlijkheid vertelde de wijkagent dat aan bestrijding hier van geen voorrang wordt gegeven. „Onderzoek kost ontzettend veel tijd en het Openbaar Ministerie wil snel korte klappen maken. Het is ook niet zo gemakkelijk bewijslast te verzamelen, zoals laatst in Sas van Gent bij een inval in een kring loopwinkel." Hij raadde aan vooral te blijven bellen naar de politie. GO-TV is op de kabel en digitaal te zien in heel Zeeland, maar richt zich nog op Zeeuws-Vlaan deren. De zender draait nu per manent muziekclips. Onder in beeld schuift regionaal nieuws voorbij. „We werken aan een app en een goedwerkende website", ver telt Steven Hamelink, oprichter van GO-TV. De zender gaat zich daarmee meer richten op het brengen van lokaal nieuws. „We gaan, meer dan nu, zelf ons nieuws verzamelen", vertelt Ha melink. „Het zal vooral gaan om kleinere dingen. Wij brengen wat andere media niet oppikken, omdat die een breder publiek hebben. We gaan dus niet de concurrentie met hen aan. We hopen ons met dat lokale nieuws juist te onderscheiden." In de praktijk zal GO-TV het vooral moeten hebben van agenda-berichten. „Als er bij voorbeeld een feest is in Graauw, dan laten we dat op tv in tekst voorbij komen en zetten we een soort promo op de site. Op die manier hopen we lokale stichtin gen en verenigingen een podium te bieden", vertelt Hamelink. GO-TV mag nog best wat groeien, vindt de oprichter. De blik is gericht op 'de overkant'. „We hopen in elk geval de ge meente Borsele in onze bericht geving te gaan betrekken." Ook inhoudelijk verwacht Hamelink in de toekomst meer te kunnen doen. „We verwachten dat we op den duur zelf reportages kunnen maken." donderdag 8 maart 2018 2V Op stap met enthousiaste monteur Sophie Stockman Koewacht - Peter Torbijn, Final Soft- en Hardware Er gingen de afgelo pen dagen 39 leer lingen 'met de mon teur op stap' in Zeeuws-Vlaanderen. Leerlingen van De Rede uit Terneuzen en het Reynaertcol lege uit Hulst maken op die manier kennis met regionale bedrij ven en de elektro- en installatietech niek. Het doel is om extra aandacht op tech niek te vestigen, zodat er meer leer lingen een techni sche opleiding gaan volgen. Programma De leerlingen sluiten het project vandaag af met een bezoek aan Technopolis en een gezamenlijke maaltijd bij Scalda in Terneuzen, samen met hun ouders. Ook worden ze rondgeleid door het Centrum voor Top Techniek (CTT) en krijgen de leerlingen informatie over tech nische vervolgoplei dingen die bij Scalda aangeboden wor den. 'Met de monteur op stap' is een initiatief van het Opleidings- en ontwikkelings fonds voor het Tech nisch InstallatieBe- drijf (OTIB). Harmen van der Werf Sluiskil De regionale tv-zender GO-TV heeft grootse plannen. Met de komst van een app en een web site moet de focus veel meer op het brengen van nieuws komen te liggen. Mischa Tromp Terneuzen Monteur Peter Torbijn laat een dag 'uit de praktijk' zien om de beroepskeuze van Rens Gijsel te vereenvoudigen, fotoboaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65