5 Ik zie de rechtszaak als 6 weken pure horror, waar ik niet aan kan ontsnappen VVD steunt homo's met zoenposter Referendum aflosboete komt er niet Wraking rechtbank in zaak-'Noffel' alleen kon als de politie een zaak te gen hem had. Maar ik bleef in mijn vriend geloven." Op 7 oktober wordt alles anders. Duikers vinden het hoofd en de be nen van Kim Wall. Zelfs zijn goede vriendin kan vanaf dat moment niet meer in zijn onschuld geloven. „Toen de politie het hoofd vond, realiseerde ik me dat hij keihard had gelogen. Over alles. Ik werd zó boos op hem. Ik nam het heel persoonlijk op: ik had het voor hem opgenomen, had geprobeerd loyaal te blijven. En toen duidelijk werd dat het allemaal leu gens waren geweest, voelde het alsof hij me had bedrogen. Alsof hij niet alleen tegen de politie had gelogen, maar ook tegen mij persoonlijk. Ook al had ik hem na zijn arrestatie niet meer gesproken. Ik dacht dat ik hem nooit meer zou vergeven." Elke nieuwe onthulling over Mad- sen maakt de zaak nog gruwelijker. Hij blijkt de vrouw te hebben ver kracht en gemarteld, en haar lichaam na haar dood in stukken te hebben gehakt. Haar longen heeft hij leeg ge perst, stelt de openbaar aanklager, en haar torso verzwaard met metaal, zo dat het niet meer komt bovendrijven. Op zijn computer vindt de politie honderden bizarre filmpjes, waarin vrouwen worden verkracht, gemar teld en soms zelfs gedood. Madsen blijkt al jaren gefascineerd door beel den van stervende vrouwen. Rouw Hoe verwerk je dat een van je beste vrienden, iemand die je volledig denkt te kennen, zo'n extreem don kere kant blijkt te hebben? „Het is een vorm van rouw, die je misschien kunt vergelijken met het verliezen van een dierbare vriend of een fami lielid", zegt Svendsen. „Ik denk dat mijn verdriet even groot was als dat van de familie en vrienden van Kim, ook al vinden veel mensen dat moei lijk te begrijpen. Maar zo voelde het wel. Er was een periode waarin ik dacht: was Peter zelf ook maar gestor ven. Dan was het daarmee klaar ge weest." „Elke nieuwe onthulling moest ik verwerken. Op een gegeven moment dacht ik: blijkbaar is alles mogelijk als het op Peter aankomt. Ik hield op met te zeggen dat Peter zulke dingen niet zou doen - want blijkbaar was daar geen grens aan. In plaats daarvan zeg ik sindsdien: de Peter die ik kende, zou dit niet doen. Ik heb besloten een onderscheid te maken tussen de per soon Peter en de moord. Het is de enige manier waarop ik door kan, en kan beseffen wat er echt gebeurd is. En op die manier kan ik hem ook be houden. En dat wil ik, omdat hij zo veel jaren een deel van mijn leven is geweest. Ik verafschuw wat er ge beurd is, maar niet de persoon die het gedaan heeft. Ik dacht dat ik hem nooit zou vergeven, maar inmiddels heb ik dat wel gedaan. De pure boos heid in mij is verdwenen." Tegen de rechtszaak, die vandaag begint en zes weken zal duren, kijkt ze op. „Ik zie het als pure horror, waar ik niet aan kan ontsnappen. Het gaat lang duren, maar ik moet erdoor heen. Ik hoop op antwoorden, al vrees ik dat die niet gaan komen. Als het proces voorbij is en hij zijn straf heeft gekregen, hoop ik hem een keer te bezoeken. Ik weet niet wanneer, maar ik weet zeker dat we elkaar op een dag weer zullen zien. En dan zal ik hem vragen wat er gebeurd is, en waarom hij zulke vreselijke dingen heeft gedaan. Hopelijk kan hij het me vertellen." donderdag 8 maart 2018 Camilla Svendsen AMSTERDAM Met een eigen postercampagne neemt de VVD in Amster dam het op voor homosek suelen. Aanleiding is een poster van kledingmerk Suitsupply waarop twee zoenende mannen te zien zijn; die aanplakbiljetten werden op veel plekken in het land beklad of ver scheurd. Ook de VVD-pos- ter toont twee zoenende mannen (anderen dan die van de pakkenmaker), met als tekst 'Intolerant tegen intolerantie - de Amster damse VVD voor alle Am sterdammers'. DEN HAAG Er komt geen referendum over de zoge noemde aflosboete voor hypotheken. Het plan tegen de afschaffing van de wet-Hillen krijgt onvol doende steun. Er zijn 300.000 handtekeningen nodig, maar die zullen voor morgen niet zijn gehaald, verwacht 50PLUS-voor- man Henk Krol. 50PLUS trok de kar tegen het af schaffen van een belas tingvoordeel voor mensen die hun hypotheek (vrijwel) hebben afgelost. Volgens Krol nam de interesse sterk af sinds de Tweede Kamer een einde maakte aan nieuwe raadgevende referenda: „Het heeft toch geen zin, zegt men nu.'" AMSTERDAM Advocaat Inez Weski heeft gistermid dag in de strafzaak tegen Naoufal 'Noffel' F. de recht bank gewraakt. De raads vrouw deed dit kort nadat de rechtbank na urenlang beraad haar verzoek had afgewezen de strafzaak tegen haar cliënt aan te houden. F. (38) wordt ver volgd voor witwassen en paspoortfraude, maar justi tie ziet hem vooral als de man die opdracht gaf voor de moordpoging op Peter 'Pjotr' R. in Diemen in no vember 2015. Bevestiging van die rol zegt justitie te hebben gevonden in ver sleutelde e-mails. Camilla Svendsen, met op de achtergrond Peter Madsen, met wie ze sinds haar studententijd bevriend was. Foto's onder: Madsen, bij zijn zelfgebouwde duikboot, foto sepa ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5