Noleta wreekt niet maar vergeeft in Matthaus voor kinderen 9 CHECK DIT! Sterrenrestaurant De Kromme Watergang in Slijkplaat bestaat 25 jaar. Edwin Vinke (chef-kok) en zijn vrouw Blanche vieren dit maandag met een culinaire show in CCXLin Vlissingen. Waardering Edwin: „Onze manager stelde voor om een feestje te organiseren. Het be gon klein, maar er was zo veel animo dat we met Ad Weststrate van Cine- City rond de tafel zijn gaan zitten. Hij was meteen enthousiast en zei: 'Ik denk niet dat het kan in Terneuzen'. We moesten inderdaad uitwijken naar Vlissingen, want in twee weken tijd verkochten we 550 kaarten. Er is een groot foodplein en er treden ar tiesten op, zoals Peter Slager, Pascal Jacobse, Patrick Lodiers en Maikel Harte. Het is echt uit vriendschap ontstaan en het geeft een warm ge voel dat zo veel mensen erbij willen zijn. Er is zelfs een wachtlijst... We hebben in die 25 jaar zo veel lieve mensen leren kennen. Er komen hier mensen uit alle lagen van de bevol king. Mensen die een jaar sparen om te komen eten, maar ook koning Wil lem-Alexander en koningin Maxima. We zijn blij met zo veel waardering." Restaurantje „Het doel was om een restaurantje te beginnen. We woonden in Breskens en Blanche werkte in de kapsalon van mijn moeder. Op een dag had ik een pand gevonden: een voormalige kleu terschool in Slijkplaat. Toen we door de ramen keken, wisten we dat dit het was. We zijn er gewoon aan begon- thuis, maar er kan niets op tegen Zee land." Muziek „Ik ben een enorme blues en rock-'n- roll liefhebber. Alles in het restaurant is daarop gebaseerd. Zo hebben we een eigen whiskybar en een platen speler. We zitten hier vaak 's avonds na het werk muziek te luisteren met zijn allen. Gefocust in de keuken staan is belangrijk, maar je moet daar naast iets hebben om te ontspannen. Ik bezoek ook regelmatig concerten en Blanche gaat al enkele jaren naar Concert at Sea." nen. Ik werkte als souschef bij Oud Sluis en Blanche heeft daar een half jaar meegelopen met mevrouw Her man. We leefden tien jaar als kunste naars. Familieleden raadden ons aan om te stoppen, maar wij besloten onze schouders er nog een keer onder te zetten. Een maand later kreeg ik een Michelinster. We hebben nu een goede organisatie, maar zijn met niks begonnen. We kochten een kachel van 25 jaar oud en haalden de keuken machines van onze ouders uit de kast. We denken daar nu nog vaak aan te rug en dan waardeer je des te meer dat het nu zo goed gaat." Geenkattenpis „Na 23 jaar is Blanche gestopt als gast vrouw. Dat was geen makkelijke keuze, maar het werd te veel. Ze is ge- Op onze vrije avonden willen we ook weieens lekker op de bank liggen vallen in de keuken en kreeg lichame lijke klachten. Een restaurant runnen is geen kattenpis. Je moet vroeg be ginnen en tot laat in de nacht door werken. Achter de coulissen is ze er nog voor honderd procent, maar ze runt daarnaast haar eigen interieur bedrijfje. Inrichten was altijd al haar passie, dus ze is terug naar school ge gaan en heeft een opleiding tot interi eurstylist gevolgd." Zeeland en Ibiza „Ik sport vijftien uur in de week en schilder in mijn vrije tijd. Verder pro beer ik zo veel mogelijk naar buiten te gaan. We wonen hier in zo'n rustig stukje land. Het strand in Breskens is onze favoriete plek. Ook al maken we veel tripjes, het is altijd heerlijk om weer thuis te zijn. Ibiza is ons tweede Humor „Humor is heel belangrijk. We lachen veel in de keuken, er is altijd tijd voor grapjes. Iedereen moet zichzelf kun nen zijn en zich relaxed voelen in het team. Ik denk dat dat een sterk punt van ons is: we zijn heel erg begaan met ons eigen groepje." Uiteten „Uit eten gaan is een van onze groot ste hobby's. Auberge Des Moules in Philippine is een van onze favoriete plekjes en ook in Livingroom 102 in Knokke-Heist komen we graag. Als we naar die restaurants gaan, zijn we tenminste op tijd thuis, want op onze vrije avonden willen we ook weieens lekker op de bank liggen. Vroeger maakten we veel trips naar sterrenza ken, maar ook al reis je de hele wereld over, je komt altijd terug op dezelfde producten. Ik heb mijn eigen stijl en ondertussen weet ik wat er allemaal te vinden is in Zeeland. We zijn hier heel rijk wat dat betreft." donderdag 8 maart 2018 PZ 'Het is altijd heerlijk om weer thuis te zijn' GertieDeBoey Edwin Vinke: Ibiza is ons tweede thuis, maar er kan niets op tegen Zeeland." foto peter nicolai Edwin Vinke Vrienden van Kromme Watergang, culinaire show, maandag 12 maart CCXL Vlissingen, vanaf 19.00 uur. Naam voorstelling: Hemel en Aarde Wie: Ton Koopman, Ma rieke Koopman, Boudewijn Schol ten Genre: kinderconcert Leeftijd: vanaf 6 jaar Waar: De Doelen, Rotter dam Wanneer: woensdag 14 maart, 15.00 uur Het verhaal over Jezus die moet lijden en aan het kruis wordt genageld om de mensheid te red den, is overbekend. Elk jaar gaan duizenden mensen in de periode voor Pasen luisteren naar De Matthaus Pas sion van Bach, waarin dit verhaal wordt ver teld. Het doden van mensen is een terugke rend item in het nieuws. Kinderen worden er dus regelmatig mee gecon fronteerd. Om de Matthaus Pas sion ook toegankelijk te maken voor kinderen, schreef Marieke Koop man, dochter van ba- rokspecialist Ton Koop man, een theaterstuk (regie Erik van 't Wout). Zij vertolkt hierin de rol van Noleta, de dochter van Pontius Pilatus. Dit speciale concept van de kinder-Matthaus is geschikt voor jeugd vanaf zes jaar. Omdat Marieke Koopman kan beschikken over de mu sici van het Amsterdam Baroque Orchestra en Koor van haar vader, Marieke Koopman in de rol van Noleta, de dochter van Pila tus. FOTO INEKE VAASEN krijgt de jeugd een kwa litatief hoog concert voorgeschoteld. In de voorstelling vertelt de achtjarige Noleta over de kruisiging van Jezus Christus. Zij ziet Jezus als een grote held en als haar vader Pontius Pilatus het volk laat beslissen dat Jezus gekruisigd moet wor den, vindt ze dit heel onrechtvaardig. Ze wil zich wreken, maar be seft dan dat Jezus altijd sprak over vergeving. Ze besluit zijn voor beeld te volgen en voelt weer hoop. Koopman vertelt aan de hand van tekeningen tekeningen, terwijl de musici hoogtepunten uit de Matthaus spelen. Zo kunnen de kinderen muziek en instrumenten leren kennen en krijgen ze bovendien iets mee over begrippen als dis criminatie, vooroorde len, haat en verraad, - Jeanette Vergouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53