Hoe fout is de schietgrage wraakengel Bruce Willis? Droogkomische maar nogal voorspelbare midlifecrisis 7 De wil om het leven toch nog te omarmen FILM STARS DON'T DIE IN LIVERPOOL Broccoli: „Gloria was min of meer het slachtoffer van haar imago als de Bad Girl. Zo werd zij vaak gecast in haar films. Maar kennelijk vormde haar privéleven ook een obstakel om meer uitdagende rollen te krijgen. Dat is een van de redenen waarom zij naar Engeland vertrok." Mooie vrouw Volgens de producent van Film Stars Don't Die in Liverpool is haar film voor vrouwen van boven de 50 zeker de moeite waard. „Gloria was ook op latere leeftijd nog een hele mooie vrouw. Annette Bening speelt haar in veel scènes zelfs zonder make-up. Dan zie je haar pure schoonheid, hoewel Gloria ook zwakke momen ten kende en onzeker was over haar uiterlijk. Daarom vraagt zij in één scène aan Peter of hij haar wel mooi vindt. In zijn ogen is zij mooi. Zijn liefde voor haar verdwijnt niet als het slechter met haar gaat." Zelfheeft Broccoli als vrouw van in de 50 ook wel eens twijfels. „Tel ik nog wel mee, vraag je je dan af. Maar ik bevind mij in een bevoorrechte positie. Ik ben betrokken bij de James Bondfilms en dat is natuurlijk een grote verantwoordelijkheid, want we willen het publiek nooit te leurstellen. Voorlopig ben ik druk met de nieuwste Bondfilm. Ik kan alleen zeggen dat Daniël Craig te rugkeert, maar dat wist je al. Over de andere aspecten van de film, zoals de regisseur, zijn we nog in onder handeling. Binnenkort hoor je zeker meer." door Jamie Bell, bekend van de film Billy Elliot), en Gloria (een voortref felijke vertolking van viervoudig Os- cargenomineerde Annette Bening) was niet alledaags, maar ook de om standigheid dat Grahame in Enge land zwaar ziek werd, zorgt voor complicaties. „Dat zij vervolgens door de ouders van Peter, eenvoudige mensen, lief devol in hun huis in Liverpool wordt opgevangen, is natuurlijk hartver warmend", aldus Broccoli. Het leven van Grahame in Holly wood was tamelijk tumultueus. Zij trouwde vier keer. De laatste keer met de stiefzoon van haar eerste echtgenoot, regisseur Nicholas Ray. Die beweerde dat hij zijn ex-vrouw ooit met zijn toenmaals 13-jarige zoon Anthony in bed had betrapt. Dat zij tien jaar later ook nog met hem trouwde kon niet volgens de heersende moraal. De carrière van de actrice leed daar zeker onder. PeathWish Mannen van Mars Hij is gewend om levens te redden op de operatietafel, ook als het zwaargewonde misdadigers be treft. Maar als de echtgenote en dochter van chirurg Paul Kersey slachtoffer worden van een ge welddadige inbraak, gaat de ge neesheervoor eigen rechter spelen. Met de rol van een schietgrage wraakengel treedt Bruce Willis in de voetsporen van Charles Bron- son in de gelijknamige film uit 1974. De productie was omstre den, maar Bronson zou zijn rol in maar liefst vijf films herhalen. Willis krijgt in deze remake te maken met modernere technie ken dan zijn voorganger. Op in ternet wordt hij een lokale held door de filmpjes van zijn afreke ningen met overvallers. „Iemand moet het doen", is zijn motivatie. Frustratie over de falende politie brengt hem zeifin actie, ook al heeft hij nog nooit een vuurwa pen vastgehouden. Is ook deze Death Wish een foute film, zoals de voorgangers met Bronson? Het lijkt wel of re gisseur Eli Roth het geweld goed praat, zeker aan het slot als de po- litierechercheurs wel erg verge vingsgezind reageren op de daden van Kersey. -A.Z. In de aanloop naar hun school reünie komen drie veertigers zichzelf flink tegen. Vooral Peter (Smit) twijfelt aan zichzelf. Want terugtrekkende inhammen, een leesbril en voorbijgestreefd wor den door jonge collega's pakt voor niemand sexy uit. Hoewel z'n maatje Edwin (Boissevain) nog altijd een echte vrouwenversier der is, worstelt ook hij met het le ven. En Mark (Fischer) heeft het moeilijk nu hij door zijn jeugd liefde aan de kant is gezet. Mannen van Mars begint veel belovend. Vooral scènes met New Kids-man Huub Smit en z'n film vrouw Jennifer Hoffman (De lui zenmoeder) ontpoppen zich tot droogkomische, haast Jiskefet- achtige situaties. Daarna leunt de film te veel op flauwe ballengrap- pen, banale gevolgen van drugs- en drankmisbruik en voorspel bare plotwendingen. donderdag 8 maart 2018 GO DRAMA Regie: Paul McGuigan. Hoofdrollen: Annette Be ning, Jamie Bell en Julie Wa ters. Wie kent Gloria Grahame nog? De Hollywoodvedette was in de jaren 50 een grote ster die gespecialiseerd was in het vertolken van hitsige, vaak fatale vrouwen. Zij speelde met acteurgigan ten als Humphrey Bogart, James Cagney en Kirk Dou- glas in klassiekers als Big HeatIn a Lonely Place en The Bad and the Beautlful. Zij won voor de laatste film zelfs een Oscar. Over de laatste jaren van haar leven is maar weinig bekend. Dat wordt rechtgezet in de aangrijpende en ontroerende film Film Stars Don't Die in Liverpool. Gevolgd wordt Glo ria Grahame (fenomenaal ge speeld door Annette Bening, foto) in haar nadagen, die zij in Engeland slijt, vooral in be scheiden toneelproducties. Tijdens deze fase in haar leven ontmoet zij als gevor derde 50-plusser een veel jongere acteur (Jamie Bell), met wie zij een verhouding krijgt. Het leeftijdsverschil speelt af en toe op, maar de viermaal gescheiden Grahame hecht zich echt aan haar jongere collega, die niet van haar zijde wijkt als zij zwaar ziek wordt. Film Stars Don't Die in Liver pool biedt een unieke kijk op vergane glorie, veerkracht en de wil om het leven te omar men, ook al zijn de dagen ge teld. - A.Z. Jamie Bell en Annette Bening in Film Stars Don't Die in Liverpool. FOTO SPLENDID FILM MISDAADDRAMA Regie: Joe Roth. Hoofdrollen: Bruce Willis en Elisabeth Shue. Bruce Willis gaat in Death Wish zelf achter de misdadi gers aan. fotomgm KOMEDIE Regie: Hans Somers. Hoofdrol len: Huub Smit, Daniël Boisse- vain, Martijn Fischer. - Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51