0) PURE SCHOONHEID Durfal met een leeuwenhart 6 Behalve de James Bond-avonturen produceert Barbara Broccoli ook films met een totaal ander karakter. Zoals de biografische speelfilm Film Stars Don'tDie in Liverpoolover de laatste dagen van de legendarische Hollywooddiva Gloria Grahame. „Ik wilde deze film al 30 jaar maken." FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop €516.000 €283.000 €199.000 Nu in de bios Phantom Thread I, Tonya The Shape of Water Fassbender kiest voor Kung Fury Del Toro werkt aan jeugdfilm Zij groeide letterlijk op in de wereld van James Bond. Als doch ter van 007-producent Albert R. Broccoli ver scheen Barbara (57) als peuter al op de film sets. Zij maakte alle Bondvertolkers mee, klom op tot assistent-regisseur en is nu, samen met haar halfbroer Michael G. Wilson, als producent verantwoordelijk voor de voortgang van de succesvolste filmreeks aller tijden. Maar soms maakt de producent een uitstapje naar een ander filmgenre. Een recent voorbeeld is de biografi sche speelfilm Film Stars Don't Die in Liverpool, waarin we de nadagen van de spraakmakende (en bijna vergeten) Hollywoodster Gloria Grahame (1923- 1981) te zien krijgen. „Ik wilde deze film al 30 jaar ma ken", zegt Broccoli vanuit een taxi richting de jaarlijkse uitreiking van de Bafta's (de Engelse versie van de Oscars) in Londen. „Ik kende de Bankier van het Verzet De film is een pleidooi om je niets van vooroordelen aan te trekken beide hoofdrolspelers in dit verhaal persoonlijk." Broccoli doelt op de Engelse acteur Peter Turner, met wie zij in de jaren 70 en 80 was bevriend. Hij kreeg op jonge leeftijd een verhouding met de veel oudere Amerikaanse filmster en Oscarwinnares Gloria Grahame The Bad and the Beautiful, In a Lonely Place), die in Engeland was neerge streken om in het theater te werken. „Het was een prachtig stel", herin nert Broccoli zich. „Het verhaal van beiden is ondanks het trieste einde heel mooi en heeft mij altijd ont roerd. Daarom wilde ik dit zo lang verfilmen." Volgens Broccoli kan deze romance veel vrouwen inspireren om niet bang te zijn voor hun gevoelens uit te komen. „Tussen Gloria en Peter be stond een groot leeftijdsverschil van bijna 30 jaar, maar dat is in de film geen beletsel. Hun liefde was echt. Het is een pleidooi om je hart te vol gen en je niets van de oordelen van je omgeving aan te trekken." De relatie tussen Peter (gespeeld De verhalen over de Tweede Wereld oorlog raken maar niet uitgeput. Filmproducenten laten zich telkens weer inspireren door een onderbe licht aspect van de bezetting. Soms wordt in een speelfilm een collaborateur voorgesteld, maar de voorkeur hebben toch de heldenver halen. De held van Bankier van het Verzet is financieel genie Walraven van Hall (1906-1945), die met een in genieuze constructie onder de neus van de nazi's een bank beheerde waarmee het verzet, onderduikers en joodse families geholpen werden. Barry Atsma geeft gestalte aan Van Hall. Hij is een durfal met een leeu wenhart die steeds meer risico's neemt. Zijn broer Gijs (Jacob Der wig) is voorzichtiger, maar kan Wal raven niet afremmen. Diens bezeten heid wordt zijn ondergang. Hoewel Bankier van het Verzet zich in financiële kringen met sigarenro- kende mannen in maatpakken af speelt, is de film van Joram Lürsen ongemeen spannend. Vooral door de confrontaties tussen Walraven en Rost van Tonningen (Pierre Bokma), de collaborateur die namens de nazi's president van de Nederlandsche Bank werd en steeds meer argwaan krijgt in de handel en wandel van Van Hall. De confrontaties tussen Atsma en Bokma behoren tot de beste momen ten. Bankier van het Verzet is vooral degelijk drama dat volledig in dienst staat van dit opmerkelijke verhaal, dat zeker verteld moest worden. donderdag 8 maart 2018 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Black Panther 2 (-) Red Sparrow 3 (3) Game Night 4 (2) Fifty Shades Freed €176.000 5 (11) Ted en het Geheim van de Koning €147.000 DRAMA In zijn vermoedelijk laatste filmrol schittert drievoudig Oscarwinnaar Daniël Day-Lewis als een fictieve mo deontwerper die een haat-liefderela- tie heeft met zijn muze, een jonge ser veerster. Zij verzint een drastische manier om hun relatie te redden. DRAMA Margot Robbie speelt de ster ren van de hemel als kunst rijdster Tonya Harding die in de jaren 90 haar grootste concur rente uitscha kelde om naar de Olympische Spelen te gaan. Het drama zit ook vol huiselijk geweld. DRAMA Regisseur Guillermo del Toro vertelt een ontroerend, gelaagd verhaal over de liefde tussen een doofstomme schoonmaakster en een watermon ster dat door de Amerikaanse rege ring gevangen wordt gehouden. Sally Hawkins schittert in deze film die der tien Oscarnominaties kreeg. ACTIEFILM Michael Fass bender kiest steeds vaker voor publieks films. De acteur zal te zien zijn in Kung Fury. Het is een vervolg op de gelijkna mige korte film van acteur-re gisseur David Sandberg. Hoofdpersonen zijn Fury en zijn Thundercops, een politie dienst voor spe ciale projecten. FILM Guillermo del Toro, de maker van The Shape of Water, werkt aan een film geïnspireerd door de popu laire jeugdboe ken ScarySto- ries to Teil in the Dark. De verha- lenreeks, ge schreven door Alvin Schwartz, verscheen voor het eerst in 1981. Daarna kwamen er nog verschillende boeken die ge baseerd waren op enge verha len voor slaap- feestjes. E B echte liefde Ab Zagt Barbara Broccoli DRAMA Regie: Joram Lürsen. Hoofdrollen: Barry Atsma, Pierre Bokma, Jacob Derwig en Fockeline Ouwerkerk. Atsma (I) en Derwig (m) helpen joodse families, fotodutchfilmworks -A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50