In Spaanse sferen metTaniaKross 44 5 Het Zeeuws Orkest Carmen flirt, danst en leidt een losbandig leven Eeuwenoude traditie Pop Hits van Joe Cocker Nadja Filtzer zingt Piaf Sympathiek lefgozertje schaaft aan nieuwe show tering, naar wat meer aanvaarding van een totaal nieuwe situatie. Om de eerste wankele stappen die je zou kunnen zetten om het gemis van de partner een plek te geven. Het lukt de beide acteurs zeer goed, om vooral dat mee te geven: hoe je misschien inderdaad wel niet moet gaan wroeten in emoties (Pe ters standpunt) maar dat je er wel iets mee moet doen (aldus Kees). En hoe dat wel spannend, maar vooral ook zeer bevrijdend kan zijn. HZO presenteert vol vuur een Spaans programma met even een knipoog naar Frankrijk. De warmbloedige Car- men (uit de gelijknamige opera van Georges Bizet) wordt bijvoor beeld ten tonele gebracht. En wie kan haar beter vertolken dan mez zosopraan Tania Kross (1976)? Zij wordt wel eens 'de beste operadiva van de wereld' genoemd. Haar re pertoire is breed. Kross treedt be halve op klassieke muziekpodia ook op met andere, lichtere genres. Zij brengt haar repertoire met pas- sie en humor en dat wordt door een zeer breed publiek gewaar deerd. Haar interpretatie van Carmen geeft het stuk een nieuwe dimen sie. Kross zingt uit de opera de stukken Chanson Bohème en Haba- nera. Carmen verleidt de mannen met gemak en stelt duidelijk dat de liefde een niet te temmen wilde vogel is. Zij trekt mee met de zi geuners en flirt, danst en leidt een losbandig leven. Spaanse furie en vurigheid. Het publiek kan vuur werk verwachten. Maar Tania Kross heeft meer pij len op haar boog. Zij vertolkt tij dens het concert met HZO ook de zeven liederen van de Spaanse componist De Falla. Liederen over de liefde, die zoet maar ook heel zuur kan zijn. Het Zeeuws Orkest speelt tij dens het voorjaarsconcert onder leiding van Ivan Meylemans ver der werken van Chabrier, Gimé- nez y Bellido, Rimski-Korsakov, De Falla en Bizet. MANNENPRAATGROEP Chansons Cabaret donderdag 8 maart 2018 Een zomer zonder vrouw... in Grou, to neel: vandaag in Ledeltheater Oost burg, aanvang 20.15 uur; morgen in De Mythe Goes, aanvang 20.00 uur Het Zeeuws Orkest (HZO) wil het publiek alle kou van het staartje winter laten vergeten met een bruisend en opzwepend pro gramma. Met het zuidelijke thema brengt het orkest samen met Tania Kross de sfeer van warme dagen rond de Middel landse Zee naar het theater. Jeanette Vergouwen Het Zeeuws Orkest: donderdag 15 maart in Scheldetheater Ter- neuzen; vrijdag 16 maart in thea ter De Mythe Goes en zaterdag 17 maart in de Zeeuwse Concertzaal Middelburg. Aanvang alle dagen 20.00 uur. Kaarten zijn te bestel len via zeeuwsorkest.nl. Tania Kross treedt op met Het Zeeuws Orkest, fotohanscolijn De interactie van Kees en Peter zou je een mini- mannenpraatgroep kun nen noemen. Een jaren- 70-fenomeen dat in 1980 door Van Kooten en De Bie vakkundig werd neer gesabeld in een van hun sketches. Sindsdien zel den nog iets over ge hoord. Maar eigenlijk is de mannenpraatgroep iets heel ouds. Eeuwen terug al trokken de Ku Waru krijgers uit Nieuw Guinea zich gezamenlijk terug voor ze op avontuur gin gen. Dat deden ze om met zichzelf in het reine te komen. Want verbor gen wandaden en nega tieve gevoelens als woede of jaloezie waren een bedreiging voor de samenwerking en het welslagen van de strijd. Scène uit Een zomer zonder vrouw... in Grou, met Ernst Daniël Smid (links) en Bartho Braat. FOTO WIM LANSER Theaters aan Zee (Ritt- hem, Renesse, Zierik- zee, Heinkenszand) is steeds vaker hét podium voor jong cabarettalent in Zeeland. Dit weekend is het de beurt aan Nabil Aoulad Ayad, kortweg Nabil. De weg naar succes is vaak langer dan je denkt. Nabil is al bezig sinds 2002. Was Nederlands kampioen beatboxen in 2007, later stand-up co- median ('comedy is jazz') en na twee finales (Ca- meretten 2013 en Leids Cabaret Festival 2015) kwam de doorbraak naar het theater. Nu schaaft hij aan zijn tweede pro gramma, Monopoly. Met accentjes en toneelspel tot beatboxen. Aan zijn sterke grappen herken je de slimme observator. En in zijn présence zie je nog het lefgozertje. Sym pathiek, amusant en prik kelend. Vandaag en morgen in De Verwachting Ritthem 20.15 uur, zaterdag 10 maart Dorpshuis Re- nesse, 20.15 uur Muzikanten Cliff Goodwin, Mitch Chakour en Deric Dyer, die jarenlang met de in 2014 over leden Britse blues zanger Joe Cocker optraden, brengen samen met de Lon- dense rockzanger El- liott Tuffin en nieuw instrumentaal bloed de songs van Joe Cocker ten gehore. Ze willen de muzikale nalatenschap van de zanger voor zijn tal loze fans in leven houden en spelen hits als The Letter Cry me a river en Night Calls. De band brengt zes concerten in Nederland, waar onder in Vlissingen. Zaterdag 10 maart, CCXL Vlissingen, 20.15 uur Nadja Filtzer brengt het grootse en meeslepende le vensverhaal van de Franse zangeres Edith Piaf. Filtzer brengt be kende nummers als Rien de rien en La Vie en Rose, maar ook eigen Neder landse vertalingen en minder bekende liedjes. Filtzer is professio neel chansonnière, entertainer, songwri ter en theatermaker. Ze zingt jazz, Brazili aans, tango, Franse en eigen Neder landse chansons, soul en smartlappen als Tante Sjaan. Zondag 11 maart, De Weverij Zierik- zee, 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49