John Dane stopt als voorzitter van voetbalopleiding II naast het bord, maar avontuurlijk op het bord Ti 13 Wf\\ Lukt dat niet, dan is de kans aan wezig dat Dane pas aan het eind van dit kalenderjaar stopt. „Een definitieve einddatum hebben we nog niet vastgelegd." De voorzitter wil, samen met zijn medebe stuursleden, in ieder geval een goede opvolger vinden. „Daar zijn we nu druk mee bezig. We maken eerst een longlist en daarna een shortlist met namen." Waarom stopt hij bij JVOZ? „Ik ben nu aan mijn vierde seizoen be zig. Het heeft vooral te maken met alle andere dingen die ik doe, in combinatie met mijn privéleven. Ik ben lid van het College van Be stuur van de HZ University of Applied Sciences, zit in het bestuur van de Cultuurwerf en ben ook voorzitter van de stuurgroep van Zeeland Connect. Ik heb twee jonge kinderen van vier en negen. Die vragen steeds vaker: waar ga je heen?" Samen met secretaris Roel Latu- heru begon John Dane in januari 2015 bij JVOZ. Hij kwam destijds niet in een gespreid bedje terecht, want kort na zijn aantreden ver trokken medeoprichters Dennis en Gérard de Nooijer bij JVOZ. Daarna werd een nieuw bestuur gevormd en kwamen er een Raad van Toezicht en een Raad van Ad vies. In dat laatste orgaan namen de oud-profs Danny Blind, Adrie Koster, Graeme Rutjes en Roy Hendriksen plaats. Echt een toege voegde waarde was de Raad van Advies echter nooit, mede doordat het kwartet het te druk had met de treedt de negentienjarige Zeeuws- Vlaming aan tegen Bayern Mün- chen en moet hij toppers als Arjen Robben en Robert Lewandowski van scoren afhouden. Zijn vader nam de prijs in ontvangst. Bij de aangepast sporters was vooraf eigenlijk al duidelijk wie er zouden winnen: Corné de Koning (lichamelijke beperking) en Joan- nathan Duinkerke (geestelijke be perking). „Weer een mooie erkenning" zei Duinkerke, de ID-wielrenner die Nederlands kampioen werd en op het WK brons pakte. Hij was fier op zijn zesde bokaal. Toen presen tator Gert van 't Hof hem vroeg wat zijn mooiste resultaat in 2017 was, noemde de Goesenaar opmerkelijk genoeg geen prestatie op nationaal of mondiaal niveau. „Ik denk dan toch eerder aan de Ronde van Goes", zei hij op ontwapenende wijze, waarmee hij de matig ge vulde zaal aan het lachen kreeg. „Ik mocht daar gewoon rondrijden tus sen de amateurs en werd ondanks materiaalpech derde." De Koning pakte nog veel meer uit in 2017 dan alle andere prijswin naars. Hij greep met overmacht de wereldtitel in de klasse TA Mix2, won twee wereldbekertoernooien, noteerde een dik wereldrecord op de 2 kilometer en zegevierde op het EK indoorroeien. Zijn jaar kon een voudigweg niet beter. Vanuit Se- villa, waar hij zich momenteel voorbereid op het nieuwe seizoen, liet hij weten trots te zijn op zijn tweede eretitel op rij. eigen werkzaamheden in de voet ballerij. Binnen het bestuur van JVOZ is Jon Herselman de penningmees ter. Samen met Roel Latuheru is hij ook verantwoordelijk voor de portefeuille technische zaken. Fe- lix van der Meer houdt zich bezig met commerciële zaken, terwijl Esther Vendrik de secretaris is. De Raad van Toezicht bestaat uit Ri- nus Voet, Jan Kolijn en Hendrik Jan Ik heb twee jonge kinderen. Die vragen steeds vaker: waar ga je heen? van Arenthals. De voetbaloplei ding heeft een samenwerking met Sparta, waar het die eerder met FC Twente had. „We zijn een paar jaar geleden een nieuwe weg ingeslagen", zegt Dane. „Met JVOZ hebben we nog steeds iets unieks in handen, waar bij we de talenten kunnen bunde len. De afgelopen jaren hebben we stappen gezet. Het is nu zaak om de volgende fase in te gaan." Met, het liefst zo snel mogelijk, een nieuwe, kundige voorzitter die lei ding gaat geven aan Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland. twee keer ingevallen en gelukkig ook gewonnen." „Het eerste team is een mix van nationaliteiten. Zo speelt de beste Zeeuwse schaker Koen Leenhouts mee, maar ook verschillende Belgi sche en soms Hongaarse spelers. Daarnaast heb je onder anderen Helmut Cardon en Hans Groffen nog in dit team. Zij spelen volgens mij al meer dan veertig jaar in het eerste team. De mogelijkheid om kampioen te worden leeft behoor lijk binnen de club." Promoveren vanuit de huidige eerste klasse zou betekenen dat HWP volgend jaar weer in de mees terklasse uitkomt, het hoogste ni veau van Nederland. „Dat zou na tuurlijk prachtig zijn. Een jaar of twintig geleden hebben we ook al eens in de meesterklasse gespeeld. Moesten we uit naar Leeuwarden De mogelijkheid om kampioen te worden leeft behoorlijk binnen de club om een potje te schaken. Ik kan me nog herinneren dat de schaakbond niet blij met onze promotie was, haha. Een schitterende tijd was dat, waarin we ook nog Nederlands amateurkampioen zijn geworden en tot Zeeuws sportteam van het jaar zijn uitgeroepen." Komende zaterdag speelt Nieu welink mee met het tweede team. De verrichtingen van het eerste team zal hij uiteraard op de voet volgen. „Ik hoop uiteraard enorm dat ze winnen. Ik ben helemaal ver groeid met deze club en ondanks soms grote reisafstanden ben ik bij alle wedstrijden aanwezig. In al die tientallen jaren schaken heb ik slechts twee keer afgezegd voor een wedstrijd. Het blijft dan ook een prachtig spel, waar ik volledig mijn ei in kwijt kan en een andere kant van mezelf kan laten zien. Zo saai als ik in het dagelijks leven ben, zo avontuurlijk ben ik juist in het schaken. EERSTE KLASSE donderdag 8 maart 2018 ZEELAND in vervulling De Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. John Dane, die in januari 2015 begon bij JVOZ, heeft aangege ven dat hij er deze zomer na drieënhalf jaar een punt achter zet. „Het zou mooi zijn als we voor de start van het nieuwe seizoen een nieuwe voorzitter hebben gevonden", zegt Dane. Barry van der Hooft Vlissingen - John Dane - Kees Nieuwelink Stand na zes van de negen speelrondes: 1. Stukkenja- gers 10 punten (42 bordpun- ten), 2. HWP Sas van Gent 10 punten (36 bordpunten), 3. DSC Delft 8 punten, 4. HWP Haarlem 7 punten, 5. Venlo 6 punten, 6. Paul Keres 4 pun ten, 7. Zukertort Amstelveen 4 punten, 8. UVS 4 punten, 9. De Toren Arnhem 4 punten, 10. De Pion 3 punten. Programma HWP Sas van Gent: 10 maart Stukkenjagers (thuis), 7 april Venlo (uit), 21 april De Pion (thuis). Kees Nieuwelink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41