O (D Supersub Nieuwelink: Saai Zeeuwse teams strijden op Kasteel 12 ZEELANI Zeeuwse verdedigers in voorlopige selectie Marathonlopers krijgen loop terug SPORTGALA VERKIEZIING Marco Minnaard 'debuteert' als Sportman van het Jaar, terwijl Nancy van de Ven haar abonnement verlengde. M Een Zeeuwse clash wordt vanavond afgewerkt in het stadion van Sparta Rotterdam. De voet balsters van Smerdiek gaan op bezoek bij het combinatieteam Sparta/JVOZ voor een plaats in de halve finale van de districtsbeker. Daar voor hebben FC Eindhoven 2, OIC Rosmalen en DSE uit Etten-Leur zich al eerder geplaatst. DSE wordt in de halve finale de tegenstander van Sparta/JVOZ of Smerdiek. Smerdiek schaarde zich onder de laatste ach ter door een 8-5-overwinning op IFC, terwijl Sparta/JVOZ zich eerst nog door de nodige poulewedstrijden heen moest. Smerdiek en Sparta/JVOZ trappen donder dagavond om 20.30 uur afin Rotterdam. Rick van Drongelen (HSV) en Feyenoorder Bart Nieuwkoop zijn door coach Art Langeler opgenomen in de voorlopige selectie van Jong Oranje, dat oefent tegen België (22 maart) en vijf dagen later in actie komt in en tegen An dorra (27 maart). Van Drongelen is inmiddels een vaste waarde, bij Jong Oranje. Nieuwkoop, die gisteren zijn 22ste verjaardag vierde, wacht nog op zijn debuut. Langeler nam 24 spelers op in zijn voorlopige selectie. Daarin ontbre ken onder anderen Justin Kluivert, Guus Til en Steven Bergwijn, omdat zij door bonds coach Ronald Koeman zijn opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal. Derby Na de opening van het Vlissingse sportpark Vrijburg in 2011 is de Vrijburgloop drie keer gehouden op een snel parcours over 5 en 10 ki lometer. Op verzoek van een aantal marathonlopers, die op 8 april in Rotterdam van start gaan, wordt deze loop op initiatief van Erwin Adan nieuw leven in geblazen. Zaterdag 31 maart om 10.30 uur gaat de 'nieuwe' Vrijburgloop op de atletiekbaan van start eveneens over 5 en 10 kilometer. Uiteraard is deze loop ook toegan kelijk voor niet marathonlopers die een snelle tijd willen lopen. De eerste edities van de Vrijburgloop werden gewonnen door Erwin Harmes. Kerkhove Turnen Als klein jongetje volgde Marco Minnaard al de Zeeuwse sportver- kiezingen. ,En ik dacht toen: als ik later daar ook een rol in kan spelen, zou dat heel mooi zijn", zei de We- meldingse wielrenner gisteravond tijdens het Zeeuws Topsportgala. „Dat zou een droom zijn." In Goes kwam die bij de 29ste editie uit. De rijder van de procon- tinentale ploeg Wanty-Groupe Go- bert was niet lijfelijk aanwezig. Hij is momenteel op trainingskamp op Sicilië en beklimt daar onder meer de Etna, zo meldde zijn schoon moeder op het podium van De My the. Zij kreeg de bokaal uit handen van de staatssecretaris van Binnen landse Zaken, Raymond Knops. Minnaard (28) werd in De Mythe verkozen boven basketballer Jesper Jobse en mountainbiker Milan Va der. De coureur eindigde in 2017 als veertigste in zijn eerste Tour de France. Daarnaast won hij een kleine meerdaagse koers, ook in Frankrijk. Nancy van de Ven is inmiddels een vertrouwde winnares. De Vlis singse motorcrossster werd in Goes alweer voor de vierde maal op rij uitgeroepen tot 'Sportvrouw van het jaar'. Op de eeuwige ranglijst staat ze nu op de vierde plaats, ach ter zitskiër Kees-Jan van der Kloos ter (7), ID-wielrenner Joannathan Duinkerke (6) en biljarter Jean Paul de Bruijn (5). De Europees kampioene en de nummer vier van het WK kwam in De Mythe strompelend het podium op. Ze is vorige week voor de derde keer geopereerd aan haar eind 2017 gebroken linkerbeen. Gisteren ging ze met haar familie op en neer naar Duinkerke, voor haar eerste trai ningsuren van 2018. Drie keer der tien minuten ploegde ze zich door het Franse zand. Eenmaal in Goes bekende ze veel pijn te hebben. „Ei genlijk heb ik nog geen groen licht van de artsen", bekende ze. „Maar zondag was ik bij de cross van mijn vriend en moest ik huilen langs de kant. Ik zei tegen mijn vader: kom, we gaan woensdag trainen." Over vier weken is in Italië de eerste Grand Prix van het seizoen. Het is afwachten hoe fit ze dan is. Oemoemenoe Bij de sportploegen ging de strijd tussen drie teams die in 2017 als zesde eindigden in hun competitie. De rugbyers van Oemoemenoe en de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen deden dat op het hoog- Eigenlijk heb ik nog geen groen licht van de artsen ste niveau van Nederland, de voet balsters van IJzendijke op het derde niveau. De prijs ging naar Oemoemenoe, net als in 2016. Opmerkelijk is dat de Middelburgse ereklasser in het voorgaande kalender vaker verloor dan won: 14 om 7. Groene Ster Vlis singen had betere statistieken: 9 keer winst, 5 keer gelijk en 8 keer verlies. „Het gaat wel lekker", reageerde aanvoerder Joey Luitwieler op het podium, om vervolgens het club lied aan te heffen met zijn ploegge noten. Dit jaar gaat Oemoemenoe waarschijnlijk als vierde eindigen. Misschien is de club daarmee op weg naar een hattrick bij de Zeeuwse sportverkiezingen. Het Sporttalent van het jaar, Rick van Drongelen, kon er zelf in De Mythe ook niet bijzijn. De Axelse profvoetballer van Hamburger SV concentreert zich op de degradatie strijd in de Bundesliga. Zaterdag Nieuwelink is simpelweg niet weg te denken bij de club. „Ik ben nu 44 jaar lid. Als jong ventje ben ik begonnen met schaken bij de club in mijn geboorteplaats Sluiskil. Toen deze ophield te bestaan, ben ik bij HWP terechtgekomen. En dus nooit meer weggegaan. Ik heb op verschillende plaatsen in Ne derland gewoond en daar ook ge schaakt. Toch ben ik altijd compe titie blijven spelen in Sas van Gent." „Bij de andere clubs speelde ik al tijd individueel, maar dat valt in het niets bij het schaken in teamver band bij HWP. Dat heb ik altijd iets magisch gevonden. In de loop der jaren heb ik dan ook een aantal mooie vriendschappen opge bouwd." Na ongeveer 35 jaar in het eerste team gespeeld te hebben, deed Nieuwelink een tijdje terug een stap terug. Toch heeft hij dit jaar zijn steentje bijgedragen aan de huidige topklassering van het eer ste team. Komende zaterdag wacht in een thuiswedstrijd in Sas van Gent de cruciale wedstrijd van dat team tegen medekoploper Stuk- kenjagers uit Tilburg. „Het eerste Ik heb het altijd iets magisch gevonden om in teamverband bij HWP te spelen team staat nu zes bordpunten ach ter op de koploper. Een flink over winning kan de stand echter op zijn kop zetten. Voor de duidelijkheid, in de competitie speel je negen keer tien wedstrijden. Dit jaar heb ik donderdag 8 maart 2018 VOETBAL VOETBAL A Bart Nieuwkoop wacht nog op zijn de buut bij Jong Oranje, foto pro shots ATLETIEK Floris de Jonge is aangesteld als trainer van Hoek 2. Hij is momenteel assistent bij de reser ves van Terneuzense Boys. In Hoek volgt hij Bart Corstanje op, die trainer wordt van Bres- kens 1. Het tweede van Hoek komt momenteel uit in de reserve-hoofdklasse en strijdt daarin voor lijfsbehoud. Komende zaterdag speelt het de derby tegen SSV'65 2. De voetbalvereniging Oude Maas houdt op te bestaan. De tegenstander van Kloetinge en Bruse Boys in de eerste klasse B van het za terdagvoetbal fuseert komende zomer met plaatsgenoot PSV Poortugaal. De fusieclub gaat SV Poortugaal heten en krijgt blauw zwart als clubkleuren. L De derby tussen IJzendijke en Oostburg wordt komend week einde op zater dagavond ge speeld. De wed strijd in de mid denmoot van de vierde klasse A in het zondagvoetbal begint om 19.00 uur. 179 Tennisster Lesley Kerkhove uit Zie- rikzee treft van daag de Russi sche Natalia Diat- chenko in de tweede ronde van het toernooi in Zhuhai (China). Diatchenko, num mer 179 van de wereld schakelde gisteren de als eerste geplaatste Denisa Allertova uit Tsjechië uit. <53 In Laco Sportcen trum te Zierikzee strijden komend weekeinde 453 turners om zicht te plaatsen voor de halve finale van het NK. De enige twee Zeeuwse deelnemers zijn Rik van Duin en Stan de Looze van de organiserende vereniging Delta Sport. O CL CO Jongensdroom Roeland van Vliet Goes - Nancy van de Ven Nancy van de Ven maakte gis teren overdag haar rentree op de motor én werd 's avonds ge kroond tot Sportvrouw van het Jaarfoto johan van der heijden Sinds december woont hij niet meer in Terneuzen, maar in Al phen aan de Rijn. Toch blijft Kees Nieuwelink trouw de reis naar zijn geliefde schaakclub Het Witte Paard (HWP) in Sas van Gent maken. Bas Dingenouts Alphen aan den Rijn - Kees Nieuwelink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40