MIJN HOBBY 7 10 11 1 11 Houtdraaien is de passie van Joost van Dort uit Renesse. Zijn huis staat er vol mee. Van handgemaakte schrijfpennen, schalen en potten tot kerstboompjes en paddenstoelen. Ik ben drieënhalf jaar geleden be gonnen. Ik heb ooit een man ontmoet die aan houtdraaien deed. Hij maakte alleen maar tafelpoten en stookte ze in de winter op. Dat verhaal vertelde ik regelmatig en ineens ging de knop om. Het is nu of nooit dacht ik. Het ambacht. Het samengaan van het creativiteit en de techniek. Je hebt heel snel resultaat, maar om de perfectie te bereiken lukt maar zel den. Zo'n twee uur per dag. Ik ga vaak 's avonds naar mijn schuur en daar sta ik dan tot 22.00 uur te wer ken. Dat is heel wisselend. Tropische houtsoorten zijn duur. Maar je kan ook Nederlands hout gebruiken. Je kan het zo duur maken als je wilt. Ik ben lid van de landelijke ver eniging Radius en van de Zeeuwse afdeling hiervan, de Schel- dedraaiers. Wij komen een maal per maand op zaterdagochtend bij elkaar in het Ambachtcentrum in Goes. We zijn een behoorlijk actieve vereni ging. We hebben ook op dinsdag middag een bijeenkomst voor begin ners. Via de club en ik haal heel veel van het internet. Ik kijk filmpjes op YouTube en doe inspiratie op via Pin- terest. Zij vindt het prima. Ze heeft zelf ook een klein atelier en schil dert. Met mijn clubgenoten en met mijn vrouw. Met clubgenoten kan je er wel meer over praten. Het stimuleert en je leert van elkaar. Dat is lastig te zeggen. Mis schien een schaal van segment- werk. Dat is technisch gezien een topstuk. Nee, eigenlijk niet. Ik ga nog lekker door. 1 donderdag 8 maart 2018 GO Perfectie lukt maar zelden Naam auteur 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor gek? Bent u van plan om uw ver zameling nog uit te breiden? Joost van Dorst draait alles van hout. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39