Opbrengst eerste cd van Chris Krekelberg uit Goes naar Save The Children f I p1 l Chris Krekelberg is al vele jaren een even bescheiden als gewaardeerde gitarist en muziekdocent. Nu heett hij, met medewerking van drummer Jeroen Simons, zijn eerste solo-cd gemaakt. Een nieuw plafond in één dag Plafonds Sierlijsten Verlichting Het is een project ge weest met een lange rijpingstijd. Eén nummer op Smooth 'n Soothin', het de buutalbum van de Goese gitarist Chris Krekelberg (56), schreef hij al toen hij nog op het conservato rium zat. „Dus dat is héél lang ge leden. .Daarnaast had ik op mijn computer allerlei ideetjes staan waarmee ik niets deed en een paar nummers die oorspronkelijk zijn gemaakt voor de New Orpheans, als bigbandarrangement. Verder heb ik, om de boel te completeren, nog wat nieuwe nummers ge schreven, in een wat moderner idioom." Hij nam alles op samen met mu- ziekmaat Jeroen Simons, de Zeeuwse drummer die tussen 2003 en 2007 internationaal furore maakte met de symfonische me- talband Epica. „De gevarieerdheid en de details in het spel van Chris maken het muzikaal zo interessant om dit te doen, vanuit drummers perspectief', zegt Simons. Ik dacht: óf ik geef ze gratis weg óf ik verbind er een goed doel aan - Chris Krekelberg Behalve de drumpartijen en het percussiewerk speelde en zong Krekelberg alles zeifin. De opna men dateren al van 2010 en 2011. „We hebben het daarna heel lang op de plank laten liggen", zegt Krekelberg, „Toen zijn we weer gaan luisteren en bleven we maar mixen en masteren. We zijn nu eenmaal perfectionistisch. Elke keer denk je: het kan toch nog be ter. Uiteindelijk hebben we de knoop doorgehakt en besloten het uit te brengen." Smooth 'n Soothin' telt negen nummers, goed voor 52 minuten muziek. „Het is een beetje smooth jazzfusion, als ik het echt in een hokje moet duwen", zegt Simons. Krekelberg noemt Jimi Hendrix als zijn voornaamste inspiratie bron. „En Pat Martino. Maar eerlijk gezegd ook Bach, Bruckner en een beetje Mahler. Hier en daar kun je dat in de liedjes horen." „Het mooie van Chris is dat hij een heel bescheiden man is, maar ook een rasmuzikant", zegt Si mons. „Als docent aan de Zeeuwse Muziekschool heeft hij bovendien verschillende Zeeuwse gitaristen opgeleid, zoals Angelo de Rijke en Bart Dietvorst." De cd dient voor Krekelberg meer dan alleen een muzikaal doel. „Ik weet dat het niet voor een heel groot publiek is. Dus ik dacht: óf ik geef ze gratis weg óf ik ver bind er een goed doel aan. Ik ben al heel lang donateur van Save The Children. Daarom gaat de volle dige opbrengst naar dat goede doel." Smooth 'n Soothin' is te bestel len via info@zeeuwsemuziek- school.nl o.v.v. de naam van de cd. Deze is tijdens kantooruren ook te verkrijgen bij de muziekschool in Middelburg, op woensdag en vrij dag (tijdens kantooruren) bij de muziekschool in Goes en op dins dagen (18.20-19.30 uur) bij de mu ziekschool in Zierikzee. BRIEVEN ZB Planbureau Nee - de cijfers moeten klop pen. Daar gaat niets vanaf. Maar er is, al maanden, iets heel an ders aan de gang rond het ZB Planbureau (3 maart). In de Zeeuwse politiek is een aversie gevaren tegen wat een planbureau doet. Ik waardeer de manier waarop een voorheen nogal grijze muis als dr.ir. Dick van der Wouw dat de laatste ja ren hardnekkig probeert. Goed - een schrijnende fout over ver huizingen van platteland naar stad helpt niet (al wordt er bui tensporig veel nadruk op ge legd). Maar een open discussie over de tol van de Westerschel- detunnel wel. En zo zijn er meer prikkelende voorzetten. De vraag is inmiddels niet meer, wat ZB Planbureau pres teert, maar wat provinciale sta ten aan tegenspraak kunnen verdragen. En wat het kost. Ik vrees dat, als niemand het verhoedt, een van de laatste vensters op de rest van Neder land wordt gesloten. En dat moeten we toch niet willen? Bob Lagaaij, Statenhove 17, Middelburg Tol Voor de inspanning van de Zeeuws-Vlamingen, om in aan merking te komen voor een korting op, of vrijstelling van tolheffing, is wel begrip (27 fe bruari). Wellicht dat ze daar mee nog eens succes boeken. Nu, in het zicht van verkiezin gen, zijn er ook initiatieven om een totale, volledige afschaffing van tolheffing te bewerkstelli gen. Tot Kamervragen aan toe. Dat vraagt om een terugblik op het besluit tot de tunnelbouw met de bijbehorende langeter- mijnexploitatie. Zonder de tol- opbrengsten was de tunnel er dus nooit geweest. En was de veerdienst nog de aangewezen verbinding. J.Vos Anna Paulownaplein 35, Goes Arduin Uw krant (23 februari) meldt in trekking steun gemeente Goes voor het bouwen van een be handel- en observatiecentrum in de Perponcherpolder. Tach tig omwonenden maken be zwaar. Er staan in die polder nog een woning en twee boer derijen, zie cartoon Cor de Jonge van 24 februari. Waar die tachtig dan wonen? Geen idee. Hun belangengroep heeft argu menten verzonnen om tegen te zijn! Basis voor intrekking steun van gemeente Goes. Wethouder Alssema (CDA): een dergelijk project kan alleen slagen met steun van omwonenden! De zorgvraag past niet op die plek. Nou, als dat zo is, dan past die nergens en kan Arduin wel op houden. De inwoners van Wol- phaartsdijk, die hier part nog deel aan hebben, krijgen een stempel van discriminatie opge plakt. 48 procent van uw lezers meent dat daar sprake van is! In ons dorp is het goed wonen en er is al jaren een woning van Ar duin, waar je niemand over hoort. Bas de Koeijer Papeweg 31, Wolphaartsdijk Kerk Na het lezen van het artikel van Wim Sturm over de Gerefor meerde Gemeente Kerk in de Segeersstraat in Middelburg, (26 februari) herinnerde ik mij een prachtige anekdote die ik niet licht zal vergeten! De gerespecteerde koster de heer Peene stond na de sloop van 'zijn' kerk naast mij te kij ken hoe enkele jongelui met metaaldetectoren de grond aan het afspeuren waren. Letterlijk zei dhr. Peene toen: meneer Westerterp begrijpt u de mens nog? Ik antwoordde enigszins vaag: nee niet altijd, niet wetend waar hij op doelde. Hij vervolgde daarna: toen 'het goud' in deze kerk boven de grond gratis werd aangeboden, moesten velen het niet! Nu zoe ken ze het in de grond en vin den het niet! Daarna keken wij elkaar aan en gingen beiden ons weegs. Tjerk Westerterp Griffioenstraat 174, Middelburg j i - i Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 9 maart Zaterdag 10 maart w donderdag 8 maart 2018 WA Elke keer denk je: het kan nog beter Rolf Bosboom Goes Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voor temperatuurver schillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes - 0113-270000 - www.plameco.nl/goes U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 v-v; L Chris Krekelberg en Jeroen Simons: „De volledige opbrengst van de cd gaat naar Save The Children." foto johan van der heijden I ir>. Benno van Gilst voorziet u graag van advies Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. PLAFONDS van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38