u Azië Voordeelweek 4 Zeeuwse afgevaardigde uit Middelburg geïnstalleerd 999,pp Mare Broekhuis is geselecteerd als lid van de Senaat van de Nederlandse Kinderjury. Ze werd gisteren op haar school Acaciahof verrast door kinder boekenschrijver Wieke van Oordt. Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Wietplantage ontmanteld Mare Broekhuis uit Middelburg is een echte boe kenwurm. „Ik heb veel boeken in de kast en ik ga vaak naar de bibliotheek." Haar favoriete boeken zijn 'De wereld van Sophie' en 'Aristoteles en Dante ontdekken de geheimen van het universum'. Eigen boek Lezen is leuk, vindt Mare. „Als je leest kan je uit deze wereld stap pen en even in een andere wereld zijn." Ze begon samen met een klasgenootje zelfs aan een eigen boek. Als je leest kan je uit deze wereld stappen en even in een andere wereld zijn Mare solliciteerde, op aanraden van haar moeder, voor de senaat van de kinderjury, net als honder den andere kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Twaalf kinderen, één uit elke provincie, mogen plaatsne men in deze speciale commissie. De senaat is een afvaardiging van de Nederlandse Kinderjury, die bestaat uit alle kinderen van Ne derland. De senaatsleden gaan in hun provincie stemmen werven, ze beoordelen de vijf beste boeken en reiken een eigen prijs uit: de Pluim van de Senaat. Mare werd gisteren officieel geïnstalleerd voor de Senaat: ze kreeg in haar klas een jas en een pet van de kinderjury uitgereikt. „Ik vind het heel leuk dat ik ben uitgekozen", zegt Mare. „Ik had het echt niet verwacht. Het lijkt me leuk om zo'n belangrijke prijs uit te mogen reiken." Op 27 juni maakt de senaat de twee winnaars van de Neder landse Kinderjury bekend. Nieuwe woorden De Nederlandse Kinderjury is de enige prijs voor kinderboeken die door kinderen wordt bepaald en uitgereikt. De Kinderjury wil zo veel mogelijk kinderen in aanra king brengen met nieuwe boeken. „Lezen is superbelangrijk", weet schrijfster Wieke van Oordt. „Als je tien minuten per dag leest, dan ken je na een jaar duizend nieuwe woorden. Als je goed kunt lezen, dan wordt alles makkelijker. Het is alles: zelfs voor rekenen moet je goed kunnen lezen." Lezen is bo vendien goed voor de sociale ont wikkeling van kinderen. Wieke van Oordt: „Door boeken te lezen, leer je om je in te leven in hoofd personen. Als je leest over verdriet, of pesten of over gescheiden men sen, dan kun je daar zelf wat mee." Het lijkt me leuk om zo'n belangrijke prijs uitte mogen reiken neemt je mee 112 NIEUWS Veel te snel: rijbewijs kwijt Verdachtvan inbraak neemt je mee 33 groepsreizen al vanaf donderdag 8 maart 2018 Mare (11) in Senaat Kinderjury Cornelleke Blok Middelburg - Mare Broekhuis Mare Broekhuis, naast schrijfster Wieke van Oordt (r), vindt het leuk dat ze is uitgekozen als lid van de Senaat, foto ruben oreel - Mare Broekhuis We zijn ook Azië specialist en volgens onze reizigers zijn we er goed in. Boek nu extra voordelig een boeiende groepsreis of privéreis naar Azië. Ook in de mei- en zomervakantie. Eilandhoppen Thailand Groepsreis 16 dagen, al vanaf Doe Bangkok en dan 3 paradijselijke eilanden in tropisch Thailand Klassiek China Groepsreis 16 dagen, al vanaf Ontdek de rijke geschiedenis van eeuwenoude dynastieën Sumatra, Java Bali Groepsreis 24 dagen, al vanaf De orang-oetans van Sumatra, de Bromo op Java en de sawa's en stranden van Bali Vele Gezichten van Noord-Vietnam Privéreis 16 dagen, al vanaf Van koloniaal Hanoi tot de Halong Bay, al het bijzondere van Noord-Vietnam zit in deze reis Japan Compleet Groepsreis 21 dagen, al vanaf Beleef in 3 weken (bijna) alles wat Japan zo intrigerend maakt Volop inspiratie en veel meer (Azië) reizen? Ga naar nrv.nl/azie-voordeelweek Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. TERNEUZEN Een 19-jarige Terneuzenaar kon zijn rij bewijs direct inleveren toen agenten hem dinsdag avond met 118 kilometer per uur over de Roosevelt- laan in Terneuzen zagen scheuren. Dat is meer dan twee keer de snelheidsli miet: op de Rooseveltlaan mag je niet harder dan vijf tig. Agenten waren dins dagavond bezig met een radarcontrole toen om 20.20 uur de jongeman - vanwege zijn leeftijd een 'beginnend bestuurder' - passeerde. THOLEN De politie heeft gisterochtend in een loods aan de Molenvlietsedijk in Tholen een flinke wietkwe- kerij ontdekt. Verborgen achter een muur waren twee kweekruimten inge richt, die via een omweg te bereiken waren. De politie arresteerde een bewoner en een 48-jarige vrouw uit de gemeente Tholen. Alle gevonden planten worden vernietigd. Ook planten- groeimiddel, lampen, kool stoffilters en andere beno digdheden worden afge voerd. De ontmanteling ge beurde tijdens een regio nale hennepruimdag, waar bij diverse wietplantages werden opgerold. LEWEDORP Twee mannen zijn dinsdagavond in Le- wedorp opgepakt op ver denking van een inbraak. Een bewoner had de politie gebeld, omdat in de Ha- ringvlietstraat een auto met Pools kenteken stond ge parkeerd in een groen strook. Tijdens een zoek tocht werden twee Poolse mannen gevonden. Een van hen had een busje pep- perspray bij zich en liep dus tegen de lamp wegens verboden wapenbezit. Toen bleek dat in een wo ning aan de Toldijk was in gebroken, werden beide mannen aangehouden. Ze werden opgesloten in een politiecel en zijn in de loop van gisteren verhoord. pnvereizen al vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32