weeaenands e Hardere aanpak verkeershufter Eerste kreeft voor echtpaar Brevet Nog onduidelijk wanneer leraren weer staken 2 WILLEM VAN DAM Column De laatste dagen struin ik bij voortduring Gaspedaal.nl af. Dat is een internetsite, waarop 392.673 tweedehands auto's te koop worden aangebo den. Het aanbod varieert van een rode Bugatti EB 110 V8 Converti- bele met slechts 25.000 kilometer tjes op de teller (bouwjaar 1993, vraagprijs: 50.000 euro) tot een kreupel Eendje uit het Jaar onzes Heren 1973 dat ondanks al zijn mankementen 2.350 euro moet op brengen. Het zit zo. Begin deze week ont vingen we een alarmerend tele foontje van de plaatselijke garagist. Hij had onze auto aan een gron dige inspectie onderworpen en vervolgens het hoofd geschud. 'Twijfelachtig geval', luidde zijn diagnose; airco kapot, problemen met de wielophanging, banden versleten en nog zo wat van die dingen. En dan had-ie het nog niet eens gehad over dat rare grom mende geluid dat zo nu en dan vanonder de motorkap klinkt. Dat laatste wordt niet veroorzaakt door de tijger die Esso ooit in de tank zei te stoppen, neen, het duidt op iets ernstigs. Wat precies wist de garagist ook nog niet, maar het herstel ervan gaat - kon hij op zijn vingers natellen - aardig in de papieren lopen. Dus ja, alles bij mekaar opgeteld en gezien de leef tijd van de automobiel... Sindsdien kijken we uit naar een leuk tweedehandsje. Gisteren voerde de zoektocht ons naar een groot occasioncentrum aan de rand van de stad. Wat zagen we in de etalage? Een prachtige Porsche waarvan de prijs ons budget welis waar verre overschreed, maar soms wint de verleiding het van het verstand.„Zullen we eens gek doen?", stootte ik mevrouw Van Dam aan. Ze keek me aan met een blik waaruit duidelijk het vermoeden sprak dat de kolder inderdaad in mijn kop was geslagen. „Jij in een Porsche met een open dakje?", snuifde ze. „Zie je jezelf daar al in rijden?, ouwe lui!" Nu zit ik weer op Gaspedaal.nl. Op zoek naar een braaf Opeltje. Jij in een Porsche met een open dak? DESTELLING Vandaag: Vrouwendag blijft hard nodig Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL HOMOPOSTERS SUITSUPPLY VERNIELD Student tevreden over opleiding DeMilliano (CDA) stopt Zoomvlietcollege wint Zilte bokaal GOES Getuigen gezocht van mishandeling De maximale gevangenisstraf voor gevaarlijk rijden gaat sowieso van twee naar zes maanden, ook in za ken zonder letsel of schade. En zeer asociaal gedrag - zoals opzettelijk door rood licht rijden, de maxi mumsnelheid volstrekt negeren of tegen de verkeersrichting inrijden - kan straks een celstraf van maxi maal twee jaar opleveren. Nu wordt vaak alleen een fikse boete uitgedeeld, zoals bij het vast houden van een mobiele telefoon achter het stuur. Maar ook die han deling zal straks een vergelijkbare celstraf kunnen betekenen, als er veel gevaar ontstaat. Veroorzaken mensen zelfs een ongeluk met hun roekeloze gedrag, dan riskeren ze een celstraf tot maximaal zes jaar. De term 'roekeloos rijden' is in het kabinetsvoorstel van minister Grapperhaus (Justitie) specifieker omschreven dan nu in de wet staat. Zo worden de mogelijkheden gro ter om automobilisten al te vervol gen als zij onaanvaardbare risico's nemen. Zoals bellend een rood licht negeren of te hard over een kruising rijden. Verder staat in het wets voorstel dat de maximale straf voor verkeersdelicten als rijden onder W De celstraffen voor asociaal weggedrag gaan fors omhoog en de maatregelen tegen drankrijders worden aangescherpt invloed, doorrijden na een ongeval en rijden zonder (geldig) rijbewijs omhoog gaat van drie maanden cel naar een jaar. Als iemand zich bin nen vijf jaar weer schuldig maakt aan rijden onder invloed, kan de straf met een derde omhoog. Het kabinet komt daarnaast met een serie maatregelen om drankrij ders harder aan te pakken. Zo gaat de drempel omlaag om hun rijbe wijzen af te pakken. Wanneer gaan de Zeeuwse basis schoolleraren weer staken? Die vraag komt op, nadat gisteren be kend werd dat scholen in Brabant en Limburg op 13 april de deuren sluiten. Volgens Thijs Roovers, voorzitter van het platform PO in Actie, is nog niet duidelijk wanneer Zeeland aan de beurt komt in de estafettestaking van het basisonderwijs. De actie be gon op 14 februari in de noordelijke provincies. Komende woensdag leggen de juffen en meesters in Noord-Holland, Utrecht en Flevo land het werk neer. Roovers: „De kans is groot dat Zeeland samengaat met Zuid-Holland, maar daarover is nog geen besluit genomen. We ho pen natuurlijk dat Zeeland niet aan de beurt hoeft te komen." De actiebereidheid onder het Zeeuwse onderwijspersoneel is niet zo groot, denkt Pim van Kampen, voorzitter van de Coöperatie Pri mair Onderwijs Zeeland. „De leer krachten staan wel achter de argu menten van de staking, maar het animo om te staken is niet zo groot. Drie keer staken in één schooljaar vinden de leraren nogal veel. Bo vendien vragen ze zich af of het wel zin heeft." Claudia en Jannis Brevet van kers vers driesterrenrestaurant Inter Scaldes in Kruiningen nemen eind deze maand de eerste Oosterschel- dekreeft in ontvangst. Traditiege trouw wordt het schaaldier geveild voor het goede doel. De opbrengst gaat dit jaar naar War Child. Vei lingmeester is collega chef-kok Ed win Vinke van De Kromme Water gang. Op de laatste donderdag van de maand maart wordt sinds 2000 de eerste Oosterscheldekreeft uit het water gehaald. Dat gebeurt altijd door een BN'er, zoals oud-minister Gerrit Zalm, tv-kok Joop Braak- hekke, Erica Terpstra en vorig jaar oud-voetballer Sjaak Troost. Vorig jaar bracht de veiling van de eerste kreeft 41.000 euro op voor de Dirk Kuyt Foundation. Eregasten dit jaar is het echtpaar Brevet, dat vorig jaar december na jarenlang wachten eindelijk een derde Michelinster kreeg. De vangst van de symbolische eerste kreeft is op 29 maart. Het kreeften seizoen duurt tot en met 15 juli. HAL.LO.'.' WE poster IS niet raar, MAAR JUIST HEEL BIJZONDER donderdag 8 maart 2018 Gisteren: Mijn kind zit te veel op zijn telefoon 548 stemmen nm VLISSINGEN Studenten zijn tevreden over de masteropleiding Special Educational Needs in Vlissingen. Dat staat in de Keuzegids Masters 2018, die van daag verschijnt. De stu die, onderdeel van de Hogeschool Utrecht, leidt op voor lesgeven in het speciaal onderwijs. „Stu denten in Vlissingen heb ben er alle vertrouwen in dat ze zonder vertraging kunnen afstuderen", staat in de gids. OOSTBURG CDA-politica Patricia de Milliano-Van den Hemel stopt als lid van Provinci ale Staten. Ze neemt tij dens de Statenvergade ring van vrijdag 6 april af scheid. Een jaar geleden stopte De Milliano als voorzitter van de CDA- fractie in Provinciale Sta ten. De redenen zijn de grote drukte door de overname van het fami liebedrijf hotel-restaurant 'De Eenhoorn' in Oost burg en extra zorgtaken in de privésfeer. GOES Het Zoomvlietcollege uit Bergen op Zoom heeft de Zilte bokaal gewon nen tijdens de Horeca- beurs in Goes. Het team was 'overall' het beste. Het ROC Venlo won met de beste bediening. Het Zoomvliet was goed op dreef. Het werd ook eer ste in de categorieën beste bier/wijn- spijs- combinaties en cocktail en in de categorie sty ling. De Zeeuwse teams vielen buiten de prijzen. De politie zoekt getui gen van een mishande ling die plaatsvond in de nacht van vrijdag op za terdag in het centrum van Goes. Daarbij raakte een man (24) uit Kapelle gewond. De Kapellenaar liep om 01.40 uur in de Singelstraat, ter hoogte van de Korte Kerkstraat. Hij is enige tijd bewuste loos geweest en weet niet meer precies wat er gebeurd is. Het kabinet gaat automobilisten aanpakken die de veiligheid van andere weggebruikers ernstig in gevaar brengen. De celstraffen voor asociaal weggedrag gaan fors omhoog en de maatregelen tegen drankrijders worden aan gescherpt. Edwin van der Aa Tobias den Hartog Den Haag »P13 Cornelleke Blok Vlissingen Ab van der Sluis Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2