Beestachtige Kinderkunstweek Griepgolf houdt in Goes' ziekenhuis bedden bezet Rol van ZB Planbureau wordt tegen het licht gehouden Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes ziet zich als gevolg van de aanhoudende griepgolf genoodzaakt om operaties die niet acuut zijn, te verzetten of te verplaatsen. VLISSINGEN Kinderdirecteur van het Vlis- singse Muzeeum Bo Hoogesteeger (n) had de eer gisteren de Kinderkunstweek te openen. Thema dit jaar: beesten. Kinderen van De Schute uit Biggekerke en kunst- en cultuurschool Frans Naerebout uit Vlissingen zochten overal in het Muzeeum naar dieren, zoals een hond met een blauwe strik, af gebeeld op een oud schilderij. Wie alle beesten gevonden had en zo vier stickers gespaard had, kon voor een tientje een gesigneerd kunstwerk van Thijs Persijn kopen, speciaal gemaakt voor de Kinderkunstweek. Naast oude kunst was in het Muzeeum ook nieuwe kunst te zien, zoals de Dr. Oetker 'gelatinepuddingdruk' van Liesbeth Labeur en 'vlakgomdruk' van Leni van den Berge. De makers liepen rond voor een toelich ting. Goes De griepgolf leek vorige week voor bij, maar zwelt nu weer aan. „Maan dag hadden we 105 patiënten op de spoedeisende hulp, van wie 45 zijn opgenomen", zegt woordvoerster Kirsten Oerlemans. „Dat is een hoog aantal. Daarnaast zien we mo menteel ook veel patiënten die voor een langere periode moeten wor den opgenomen. Dat zijn veelal ou deren met diverse problemen." Woensdag lagen nog 23 mensen in isolatie, van wie tien met griep. „Het is een golfbeweging. Het duurt erg lang en dat is bijzonder. Het heeft impact op de hele organi satie." In tegenstelling tot sommige an dere ziekenhuizen in het land, gaat de afdeling spoedeisende hulp van het ADRZ ondanks de drukte niet tijdelijk dicht. „We willen geen nee verkopen als gevolg van de griep." Het ziekenhuis in Vlissingen, dat normaal van maandag tot en met vrijdag in bedrijf is, gaat zaterdag een dag extra open. Daar worden mensen opgevangen die wat langer moeten blijven na een operatie in Goes, maar die daar dan een bed be zet zouden houden. Het aantal bedden wordt dage lijks nauwlettend in de gaten ge houden, omdat die beschikbaar moeten zijn voor spoedopnames in de avond en nacht. Tot nu toe zijn twee operaties uitgesteld. Andere worden verplaatst naar de andere locaties. Het ADRZ heeft in Vlissin gen en Zierikzee ook operatieka mers. „De voorkeur gaat uit naar verplaatsen in plaats van verzet ten." De niet aflatende stroom aan pa tiënten heeft het ADRZ al langer in Het duurt erg lang en dat is bijzonder. Het heeft impact op de hele organisatie zijn greep. Het ziekenhuis moest vorige maand gedwongen medisch geschoolde stagiaires en vrijwilli gers van het Rode Kruis inzetten om de drukte het hoofd te bieden. Overigens speelt het grieppro- bleem alleen boven de Wester- schelde. „Het heeft ons nog geen moment parten gespeeld", zegt woordvoerder René Maas van zie kenhuis ZorgSaam in Zeeuws- Vlaanderen. „Het valt naar ons idee wel mee, wij hebben maar een be perkt aantal patiënten." Los van de griepepidemie is er volgens het ADRZ nog een ander 'fundamenteel probleem' waardoor de druk op de spoedeisende hulp toeneemt: de vergrijzing. „Wat je nu ziet is dat veel mensen onvol doende mantelzorg hebben. Die houden daardoor langer een bed bezet, want de verpleeg- en verzor gingstehuizen liggen ook vol. Dage lijks zijn we bezig te bekijken of we patiënten die hier eigenlijk niet ho ren weg kunnen krijgen", zegt woordvoerster Mirjam van Zui len. It donderdag 8 maart 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 5 Anne-Marie (r) en Desirée brengen poëzie naar de mensen toe ZEELAND 5 Houtdraaien is de passie van Joost van Dort ZEELAND 11 ADRZ verplaatst operaties Luc Oggel -Kirsten Oerlemans, ADRZ Chanelly Marcera, Levi Koets, Anna Verbeek en Heytam Nasridiin (vlnr) van De Schute uit Biggekerke hebben het schilderij met de hond gevonden tijdens de speurtocht in het Muzeeum. foto lexde meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29