'ivi Dumoulin beperkt de schade 25 Nederlander veruit de sterkste bij tijdrit van Parijs-Nice Yokavoor een jaar geschorst Terug naar de Bundesliga Ladies Tour in Limburg Wout Poels is na zijn knappe winst in de tijdrit bij Parijs-Nice kandidaat voor de eindzege. Niet voor het eerst zorgt hij voor een opsteker in donkere tijden voor Sky. r* Het was een zware tijdrit, maar dat ligt mij wel. Ik heb een doel van Parijs-Nice gemaakt UITSLAGEN Het ging deze week over twee Sirs. Sir Bradley Wiggins en Sir Dave Brailsford, respectievelijk de oud- Tourwinnaar van Sky en de team baas, die na het verschijnen van het rapport van een Britse parlemen taire onderzoekscommissie nog meer dan voorheen onder vuur kwamen te liggen. Maar gisteren verschoof de aandacht héél even naar een andere meneer bij Sky. Naar Wout Poels. De 30-jarige Limburger reed middenin de donkere tijden van zijn ploeg misschien wel zijn beste tijdrit ooit. Een echte tijdritspecia- list is hij niet, maar op het lastige parkoers en met zijn topvorm bleek hij veruit het sterkst. „Het was een zware tijdrit, maar dat ligt mij wel", zei Poels tevreden. „Ik heb een doel van Parijs-Nice gemaakt." De nummers 2 en 3, Mare Soler en Julian Alaphilippe, gaven elf en zes tien seconden toe en andere con currenten zette hij op grotere ach terstand. In het algemeen klasse ment staat Poels tweede, op 15 se conden van leider Luis León San chez. Zijn ploeggenoot Sergio He nao is negende. „Toch verandert deze zege niets aan de hiërarchie", zei Poels. „Henao en ik deelden bij de start het kopmanschap en zo blijft het ook. We staan nu met z'n tweeën in de top 10. Een voordeel in het zware slotweekeinde. Hopelijk wordt het een leuke strijd." Bij Sky weten ze hoe het is om te heersen in Parijs-Nice. In de vorige zes edities leverde de miljoenen ploeg met Wiggins (2012), Richie Porte (2013 en 2015), Geraint Tho mas (2016) en Henao (2017) vijfmaal de winnaar. Bij Sky weten ze ook hoe het is te heersen in Parijs-Nice wanneer het stormt rond de ploeg. Vorig jaar reed de Colombiaan He nao naar de winst terwijl het verha len regende vol details over cortiso- nenkuren en testosteronpleisters. Ploegleider van dienst Servais Kna- ven zei destijds schouderophalend geen Britse kranten te lezen. Dat kan Poels nu beter ook niet doen, wil hij niet worden meegezo gen in discussies over zijn ploeg. Volgens een Britse parlementaire commissie overschreed Sky voor de Tour van 2012 een ethische lijn: bij de latere winnaar Wiggins werden corticosteroïden toegediend. Voor zitter David Lappartient van wie- Ierunie UCI wil dat zijn organisatie een onderzoek instelt. Niet voor het eerst was het Poels die de aandacht naar zichzelf ver schoof, al was het maar voor even. Vorige maand won hij de zwaarste etappe in de Ruta del Sol en was hij bliksemafleider voor zijn in op spraak geraakte kopman Chris Froome. De Brit, die in afwachting is van het onderzoek naar zijn sal- butamol-plas in de Vuelta, rijdt Tir reno-Adriatico en kwam ook daar niet onder de lastige vragen uit. Poels hield zich gisteren vooral op de vlakte. Op de vraag of zijn toekomst bij Sky op het spel staat, antwoordde hij„Ja, maar daar lig ik voorlopig niet wakker van. Ik moet mijn focus houden op mijn wed strijden. Dat is het belangrijkste." LIDO Dl CAMAIORE Tom Du moulin is gisteren met Sunweb als vijfde geëindigd in de ploe gentijdrit in Tirreno-Adriatico, die voor het derde jaar op een rij werd gewonnen door BMC. De ploeg van de Giro-winnaar, wereld kampioen op het onderdeel, kon in het winderige Lido di Camaiore op dag 1 niet meedoen om de winst. Toch leidde de opening in de Itali aanse rittenkoers tot gematigde te vredenheid. De schade was na 21,5 kilometer te overzien: 25 seconden op BMC (met leider Damiano Ca ruso), 21 op Mitchelton-Scott (Adam Yates) en 16 op Sky (Chris Froome, Geraint Thomas). Dumoulin is flink verkouden en ook andere leden van Sunweb voel den zich niet optimaal. „Daarom hebben we de beslissing genomen om onze krachten te sparen. Het ging erg goed en uiteindelijk kun nen we blij zijn met onze ploegen tijdrit", vond Wilco Kelderman. Lotto-Jumbo moest meer tijd toegeven. De nummer 13 van de dag kwam op 51 seconden binnen van het sterke BMC. Kopman Primoz Roglic kijkt zo dus al tegen een forse achterstand aan. Pechvogel was Mark Cavendish. De topsprinter van Dimension Data kwam hard ten val en reed bebloed over de finish. donderdag 8 maart 2018 PC BOKSEN De Franse olym pisch kampioen Tony Yoka is voor een jaar geschorst. De 26-jarige superzwaar gewicht is drie keer niet bij een dopingcontrole ver schenen. Op dat vergrijp staat een jaar uitsluiting. Voorzitter André Martin van de Franse bond bena drukte wel in sportkrant L'Équipe dat Yoka niet is betrapt op het gebruik van verboden middelen. HANDBAL International Laura van der Heijden (foto) verruilt na dit seizoen FTC Hungaria voor de Duitse club BBM Bietig- heim. De 27-jarige opbouw- speelster tekende een con tract tot 30 juni 2020 bij de club uit de Bundesliga, op dit moment de nummer 2 in de stand. Bietigheim rept van een toptransfer. Van der Heijden speelde al eer der in Duitsland voor de VfL Oldenburg. WIELRENNEN Een groot deel van de Boels Ladies Tour speelt zich dit jaar af in Limburg. De belangrijk ste Nederlandse ritten koers voor vrouwen begint op 28 augustus met een korte individuele tijdrit in Arnhem. Op de slotdag van de zesdaagse wedstrijd is er een langere race tegen de klok in Roosendaal. Beachvolleybal Mannen Doha, groep H: Brouwer/ Meeuwsen (Ned/9) - Beeler/Krat- tiger (Zwi/24) 21-19 23-2515-13, Doherty/Allen (VS/25) - Brouwer/ Meeuwsen 21-1910-2116-14. Wielrennen Mannen Parijs-Nice, 4de etappe (indiv. tijdrit): 1. Poels (Ned) 18,4 km in 25.33,2. Soler (Spa) 0.11, 3. Alaphilippe (Fra) 0.16,4. Gross- schartner (Oos) 0.20, 5.1. Izagirre (Spa) 0.27,6. G. Izagirre (Spa) z.t., 7. L. L. Sanchez (Spa) 0.28,8. Wel lens (Bel) 0.29, 9. Henao (Col) 0.33; 16. Van Baarle (Ned) 0.48. Algemeen klassement: 1. Sanchez 13.47.57, 2. Poels 0.15, 3. Alaphilippe 0.26,4. Soler z.t., 5. G. Izagirre 0.34. Tirreno-Adriatico, 1ste etappe (ploegentijdrit): 1. BMC 21,5 km in 22.19,2. Mitchelton-S. 0.04,3. Sky 0.09, 4. Quick-Step 0.15,5. Sunweb 0.25; 13. Lotto-Jumbo 0.51. Algemeen klassement: 1. Caruso (Ita) 22.19,2. Dennis (Aus), 3. Bevin (NZI), 4. Van Avermaet (Bel) allen z.t., 5. Durbridge (Aus) 0.04. Wout Poels brengt Sky licht in donkere tijden Wout Poels, op weg naar zijn triomfantelijke aankomst in Saint-Étienne. fotocorvos Pim Bijl Rotterdam/Saint-Ëtienne -Wout Poels (30) De Sunweb-trein met op kop zijn Nederlandse kopman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25