naar de kwartfinale 23 op en neemt afscheid van 'gouden' generatie van WK's 2010 en 2014 ger Wesley Hoedt. Op het midden veld gaat Koeman in overleg met PSV voorbij aan Marco van Ginkel. Sinds de winterstop kwakkelde de captain met knieproblemen, waar van hij net weer is hersteld. In de aanval heeft Koeman zich in zijn eerste maand nog geen beeld kunnen vormen van Vincent Jans sen. De op papier eerste spits staat al sinds begin december buitenspel met een voetblessure. Ook Jürgen Locadia staat niet op de lijst. Hij is bij zijn nieuwe club Brighton pas net fit na blessureleed en ziet Wout Weghorst nu de voorkeur krijgen. Ook de spits van AZ is een nieuwe naam die nog niet eerder werd op geroepen. Uitzonderingen Verder valt op dat alle voorlopig ge selecteerden ook veel spelen bij hun clubs. Eigenlijk zijn alleen kee perjasper Cillessen en Daley Blind, Dat hij de lijst op 33 man hield, betekentdater ook voetballers bewust niet zijn geselecteerd die altijd tot de vaste kern behoorden de laatste tijd vice-aanvoerder van Oranje, uitzonderingen. „Om te spelen moet je sowieso topfit zijn. Dat zie ik als een must", zei Koe man in februari al. „Twee weken niet spelen bij een club; dat kan om toch te worden opgeroepen. Maar maanden niet of weinig spelen is een ander verhaal." Langs de velden Koeman maakte de afgelopen we ken een rondje langs de velden om zijn licht op te steken bij clubs, trai ners en spelers. Hij ging langs bij Wesley Sneijder om hem in een persoonlijk gesprek te vertellen dat hij geen beroep meer op hem zal doen. De record-international be sloot daarop zijn interlandcarrière te beëindigen na 133 duels voor Oranje. Ook reisde Koeman naar Mün- chen voor een onderhoud met Ar jen Robben. „Ik wil wel eens horen hoe hij de laatste jaren bij Oranje heeft ervaren", zei de bondscoach daarover. Koeman liet de deur op een kier voor een eventuele rentree van de 33-jarige routinier, die vorig najaar zelf een streep had gezet on der Oranje. Robben sloeg die deur niet definitief dicht, maar ont breekt dus wel op de voorlopige lijst, net als alle andere nog actieve spelers van zijn generatie die in 2010 de WK-finale speelden. Zoals Robin van Persie, Maarten Steke lenburg, Nigel de Jong en eveneens Eljero Elia, die in de eindstrijd in viel. Koeman krimpt zijn selectie vol gende week vrijdag in tot waar schijnlijk 23 spelers. Die verzame len zich op maandag 19 maart in Zeist voor de voorbereiding op de eerste interlands. Oranje treft op vrijdag 23 maart in Amsterdam En geland en op 26 maart Portugal in Genève. De volledige selectie van Ronald Koeman EUROPEES VOETBAL dreun voor de Engelsen en dit keer was Dybala de beul: 1-2. Twee scho ten op doel, twee treffers: dat kan alleen bij Juventus, specialist in het winnen van onmogelijke wedstrij den. Eindelijk, zo dachten veel lief hebbers, was daar het nieuwe frisse gezicht dat de voorspelbaarheid in het Europese topvoetbal zou gaan doorbreken. Het avontuurlijk Tot- tenham was drie weken geleden in Turijn al oppermachtig en die su prematie kreeg in Londen een ver volg. Tottenham, met vier oud-ere- divisie-spelers in de basis, wervelde over het veld. Het tempo was moor dend, het was genieten van Erik- sen, Dembele, Kane en de bezige bij Son, die de Italiaanse defensie lek prikte. Son was in de eerste helft ook de maker van de enige treffer. Het was een meer dan verdiende voorsprong voor de enige ploeg die er echt van iets wilde maken in het gevecht, waarin beide teams op hun manier tot het uiterste werden gedwongen. Twee schoten op doel, twee treffers: dat kan alleen bij Juventus, specialist in het winnen van onmogelijke duels Juventus, de verliezend finalist van vorig seizoen, wankelde en hapte naar adem, maar de Italianen blijven de enige echte ontsnap pingskunstenaars. Het had na 70 minuten 3-0 moeten staan, het stond 1-2. Bizar, onwerkelijk, maar wel de realiteit. Het geschrokken Tottenham trok in de slotfase alle registers op. De ploeg ontketende een machtig slo- toffensief, maar je moet van een an dere planeet komen, wil je Juve in zo'n situatie nog op z'n knieën krij gen. Er is geen ploeg die verdedigen zo prettig vindt als Juventus. Dat een kopbal van Harry Kane via de paal weer het veld inrolde paste he lemaal bij het beeld van de avond. Het kon niet, het mocht niet, maar het gebeurde: niet Tottenham, maar de ploeg die al verslagen leek, stapte gisteravond op Wembley als winnaar van het veld. Dat het voet bal daarmee verloor, was alles en ie dereen bij Juventus een rotzorg. Uitslagen/programma Programma donderdag 8 maart 2018 GO Georginio Wijnaldum Geselecteerd Stefan de Vrij Geselecteerd Klaas-Jan Huntelaar Niet geselecteerd Daley Blind Geselecteerd Arjen Robben Gestopt als international? Dirk Kuyt Gestopt Joël Veltman Jonathan de Guzman Niet geselecteerd Ron Vlaar Niet geselecteerd Nigel de Jong Niet geselecteerd DOEL: Bizot (AZ), Cillessen (Barcelona), Padt (FC Groningen), Zoet (PSV). VERDEDIGING: Aké (Boumemouth), Blind (Man. Uni ted), Bruma (VfL Wolfsburg), De Ligt (Ajax), De Vrij (Lazio), Fosu-Mensah, Van Aanholt (beiden Crystal Palace), Janmaat (Watford), Rekik (Hertha BSC), Tete (Olympique Lyon), Van Dijk (Liverpool). MIDDENVELD: De Roon, Hateboer (beiden Atalanta), Pröpper (Brighton), Strootman (AS Roma), Til (AZ), Van de Beek (Ajax), Vilhena (Feyenoord), Vormer (Club Brugge), Wijnaldum (Liverpool). AANVAL: Babel (Besiktas), Berghuis (Feyen oord), Bergwijn, L. de Jong (PSV), Memphis (Olympique Lyon), Dost (Sporting Lissabon), Kluivert (Ajax), Promes (Spartak Moskou), Weghorst (AZ). CHAMPIONS LEAGUE Dinsdag Liverpool* - Porto 0-0 (5-0) PSG - Real Madrid* 1-2 (1-3) Gisteren Manchester City* - Basel 1-2 (4-0) 8. Jesus 1 -0,17. Elyounoussi 1-1,71. Lang 1 -2. Geel: Jesus (M), Lacroix (B). Tottenham - Juventus* 1-2 (2-2) 39. Son 1 -O, 64. Higuain 1-1,67. Dy bala 1 -2. Geel: Vertonghen, Alli (T), Sandro, Pjanic, Benatia, Chiellini (J). naar kwartfinale) Dinsdag 13 maart 20.45 uur Man. United - Sevilla (0-0) AS Roma - Sjachtar 1 -2) Woensdag 14 maart 18.00 uur Besiktas - Bayern M. (0-5) 20.45 uur Barcelona - Chelsea 1 -1 Gabriel Jesus scoorde voor Manchester City. EUROPALEAGUE Vandaag 19.00 uur AC Milan - Arsenal Bor. Dortmund - Salzburg CSKA Moskou - Lyon Atlético M. - Lok. Moskou 21.05 uur Sporting L. - Vik. Plzen Marseille - Ath. Bilbao RB Leipzig - Zenit Lazio - Dinamo Kiev

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23