l^n Juventus op zijn Italiaans 22 Nieuwe bondscoach roept zeven nieuwelingen Kort NBA Willem II steunt Van de Looi De leiding van Willem II schaart zich achter trainer Erwin van de Looi (foto). De suppor tersverenigingen van de Tilburgers eisten dinsdag in een pamflet het vertrek van de trainer. Directie en raad van commissaris sen kwamen 24 uur later met een krachtig tegengeluid: „Wij vinden het onmenselijk, ongepast en niet 'des Willem II' dat er zó op de man gespeeld wordt." Van de Looi kon digde in januari al aan na dit seizoen te ver trekken. Willem II staat vijftiende, vijf pun ten boven de degradatiezone. Ricciardo de rapste Formule i-coureur Daniël Ricciardo heeft bij het testen in Barcelona laten zien dat Red Buil dit jaar een snelle auto heeft. De Aus tralische teamgenoot van Max Verstappen reed in de ochtendsessie de snelste ronde. Zijn 1.18,047 was zelfs een officieus baanre cord op het Circuit de Catalunya. Zaag in benen Zuid-Afrikaan De Zuid-Afrikaanse triatleet Mhlengi Gwala (foto) heeft een bizarre overval overleefd. Drie mannen vielen hem aan in Durban toen hij op de fiets trainde. Zij waren niet uit op zijn bezittingen, maar wilden zijn be nen eraf zagen. Gwala (26) ontsnapte nadat hun zaag te bot was gebleken. Hij ligt in het ziekenhuis. De artsen konden zijn been red den, maar het herstel zal lang duren. Flitsen Tennis Hockey Geen Arjen Robben meer, maar Steven Bergwijn en Justin Kluivert. Geen Wesley Sneijder, maar Guus Til en Ruud Vormer. En bijna alleen spelers die elke wedstrijd mee doen bij hun clubs. De eerste voorselectie van Ronald Koeman bij Oranje geeft een duidelijke richting aan. Het belangrijkste signaal dat Ro nald Koeman afgeeft met zijn eerste voorselectie als bondscoach? Dat hij écht aan een nieuw traject be gint met Oranje en dat verder alles open ligt. In de voorlopige groep van 33 man voor de oefeninterlands tegen Engeland en Portugal van eind deze maand, zit voor het eerst niemand meer die in de verloren WK-finale van 2010 meedeed. Met die beslissing volgt Koeman de lijn van de meeste bondscoaches die hem de afgelopen jaren voor gingen. Of het nou Marco van Bas ten was of Bert van Marwijk of Louis van Gaal; allemaal schudden ze bewust de kussens op bij hun entree. Alleen Guus Hiddink ver anderde eigenlijk niks bij zijn aan treden. En dat gebrek aan nieuwe prikkels kwam hem en Oranje duur te staan. Jonge talenten Tegenover het afscheid van de ge neratie Sneijder-Robben staat de entree van een groepje grote, jonge talenten uit de eredivisie die staan te popelen. Koeman en zijn staf zul len de komende tijd aan de slag gaan met aanvallers als Steven Bergwijn (PSV) en Justin Kluivert (Ajax), AZ-middenvelder Guus Til en de nu nog geblesseerde Ajacied Frenkie de Jong. Daarnaast zet de nieuwe bonds- coach de deur open voor spelers uit buitenlandse competities die nog niet eerder werden geselecteerd, zoals Ruud Vormer, aanvoerder van Club Brugge, en Hans Hateboer. De offensieve rechtsback van Atalanta Bergamo kan goed uit de voeten in een 5-3-2-systeem, wat een optie is tegen toplanden. Koeman had in principe een on beperkt aantal namen in zijn eerste voorselectie kunnen opnemen. Dat hij de lijst op 33 man hield, betekent dat er ook voetballers bewust niet zijn geselecteerd die onder de laat ste bondscoaches altijd tot de vaste kern behoorden. In de achterste linie is er geen plaats voor Ajax-aanvoerder Joel Veltman en Southampton-verdedi- Quote van de dar 'Je was geweldig, partner, dankjewel!' bij het opkrabbelde terwijl het op de bodem lang. Juventus werd weg gespeeld en vernederd en door een superieur spelend Tottenham Hotspur. Het hoofd van de Oude Dame lag op het hakblok, Totten ham hoefde alleen nog maar het laatste zetje te geven. Maar op de een of andere manier komt op dat soort momenten het beste bij de Italianen naar boven. Als een stel dieven in de nachten roofden ze de buit weg uit de blinkende etalage. Eerst was daar Higuain, die na iets meer dan een uur spelen de 1-1 scoorde. Een treffer die niemand zag aankomen. Iets meer dan twee minuten later volgde de volgende Wat is dat toch met Juventus? De ploeg, die kan lijden, die slecht kan spelen, die kan balanceren op een koord zonder vangnet, maar dan opeens vanuit het niets de nooduit gang weet te vinden? Denk nooit dat je er bent tegen de meest wrede sluipmoordenaars van het interna tionale voetbal. Gisteravond beleefde de Itali aanse grootmacht op Wembley weer zon mysterieuze avond, waar- donderdag 8 maart 2018 GO VOETBAL AUTOSPORT TRIATLON Houston Rock ets en Golden State Warriors hebben op de zelfde avond hun vijftigste zege van dit seizoen ge vierd. Houston klopte Oklaho- ma City Thun- der (112-122) en titelhouder Golden State de Brooklyn Nets (114-101). Simona Halep aast in Indian Wells op een bonus van één miljoen dollar. De nr. 1 van de wereld speelt ook de dubbel. De organisatie heeft de bonus uitgeloofd voor een winnaar van enkel- én dubbelspel. 2,5 Koeman schudt kussens flink op Maarten Wijffels Zeist ▲Van de ploeg die derde werd op het WK in 2014 is niet veel meer over in de selectie van Ronald Koeman, fotoanp Jeremain Lens Niet geselecteerd Memphis Depay Geselecteerd Terence Kongolo Niet geselecteerd Michel Vorm Niet geselecteerd Leroy Fer Niet geselecteerd FIFA WORLD CUF 6iwsi( Roelant Olt- mans (63) gaat opnieuw aan de slag als bondscoach van Pakistan. Hij tekende voor 2,5 jaar. Oltmans hoopt Pakistan naar de Spelen van Tokio te leiden. Robin van Persie heeft gisteren de training van Feyenoord overgeslagen. De 34-jarige speler bleef binnen, terwijl zijn ploeggenoten buiten trainden op Varkenoord. Volgens een woordvoerder van de club mankeert Van Persie niets bijzonders. De finale van de Nederlandse voetbalvrouwen om de Algarve Cup tegen Zweden is gisteren afgelast. Het veld in het Portugese Albufeira was na hevi ge regenval onbespeelbaar. Het duel wordt niet op een ander tijdstip gespeeld. Oranje reist vanochtend naar huis. Roger Federer tegen Bill Gates. Zij tennisten samen bij een fundraiser, die Federers stichting 2,5 miljoen dollar opleverde. Paulo Dybala viert zijn 1-2, die afdoende bleek voor Juventus. FOTO AFP Rotterdam/Londen Juventus werd gisteravond lange tijd weggevaagd door Tot tenham Hotspur, maar de Italia nen wonnen wel (1-2). Dat kun nen alleen de wrede sluipmoor denaars uit Turijn. Leon ten Voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22