r 4) BREAK FREE 20 MEE ANGELA KIJKT TV In Break Free, datvanavond aan het derde seizoen begint, maken nabestaanden de laatste reis van vijf jonge avonturiers nog een keer, als herinnering en als eerbetoon. Een emotioneel indringende gebeurtenis. „Dit tilde het rouwproces naar een ander niveau." Ik zeg het maar zoals het is: ik heb een zwak voor politiewoordvoerder Ellie Lust. Omdat zij onder alle omstandigheden zo lekker zichzelf is. Of ze nu haar mede-kandidaten in Wie is deMoll het belang van 'etherdiscipline' inprent of patrouille rijdt in Nairobi in haar nieuwe NPO i-programma. In het universum van Ellie geldt nu eenmaal: regels zijn regels. Als iedereen zich er netjes aan houdt, marcheert alles soepel en blijft het voor iedereen leuk. Dus spreekt ze, terwijl ze amper haar uniform aan heeft getrokken en bijbehorend hoedje heeft opgezet, al Keni- aanse dubbelparkeerders aan alsof ze gewoon midden in Amsterdam aan het werk is. Duide lijk en professioneel als altijd, stoïcijns voor de blikken van de lokale bevolking die niet dage lijks met een lange, blonde politievrouw te maken krijgen. Onvermoeibaar ook, met ijzeren plichtsbe sef. Zij springt de auto uit om een onvoor zichtige automobilist te waarschuwen beter op te letten, terwijl de mannelijke collega's blij ven zitten. Draaft mee als er een groep illegale gokkers moet worden gearresteerd. En zien we haar nu een paar tranen wegslikken, op de vuilnisbelt tussen de zwerfkinderen die door hun ouders verlaten zijn? Maar laat ik vooral haar onderkoelde humor niet vergeten. „Zo, dat was best lekker, even in 42 graden een sprintje trekken. Dus het loopt met stralen langs mijn rug." Om meteen weer terug te val len in haar rol als agent: Maar, we hebben wel aanhoudingen verricht." Ik ben niet de enige die een zwak heeft voor haar. Er keken dinsdag bijna 1,4 miljoen men sen naar Ellie Op Patrouille. Waarmee ze de on betwiste aanvoerster is van een groep die met een opmars bezig is op tv: vrouwen die mis schien niet direct het perfecte plaatje vormen, maar opvallen en juist omarmd worden, omdat ze anders en daardoor lekker zichzelf durven zijn. Zoals bijvoorbeeld ook Ryanne van Dorst en Britt Dekker. Het is zo verfrissend als kijker om hen aan een talkshowtafel te horen roepen dat ze zenuwachtig zijn, of eruit flappen dat ze nog nooit een Chinees in Opsporing Verzocht hebben gezien. Of om Ellie dinsdag al snel dat malle politie- hoedje te zien verruilen voor de baret die haar mannelijke collega's droegen. Vond ze net wat stoerder. En inderdaad, die paste haar veel be ter. Quote van de dag We staan vanavond in Terneuzen. Is de wiet daar nog steeds zo goed? Ik vraag dit voor een muzikant Tussen Kunst en Kitsch in Rijksmuseum Gordons broer naar de rechter I elkens als ze zich I verdiepen in het rijke, maar veel te korte leven van Niels, zetten ze een nieuwe stap in het rouwproces én be gint het weer een beetje opnieuw. „Ook als ik hiernaar kijk, besefik er nog lang niet te zijn. Alsof de man met de hamer nog moet komen", zegt vader Marcel kort na het zien van de uitzending waarin zijn zoon centraal staat. „Ik heb er alleen nog tranen voor." Niels van der Ploeg uit Noordwijk is het type playboy, goudblonde lok ken, met veel vrienden en een niet te stoppen drive waardoor hij al op jonge leeftijd een jongensdroom leeft vol snelheid en avontuur. Het is bijna te mooi om waar te zijn: wanneer Niels kapitein wordt van luxe jachten aan de Cöte d'Azur, is hij pas 22. En krijgt hij zelfs de opdracht om de Ook als ik hiernaar kijk, besef ik er nog lang niet te zijn boot van koning Willem-Alexander van Griekenland naar Kroatië te va ren. Eenmaal terug in Zuid-Frankrijk gaat het mis. Na een botsing slaan hij en een goede vriend overboord. Een fataal ongeluk. Voor Break Free rapen zijn ouders en drie broers alle moed bij elkaar om gezamenlijk af te reizen naar de plek waar Niels tijdelijk woonde en werkte en op 19 septem ber 2015 stierf. Tegen een voorstel voor zo'n emo tioneel beladen tv-programma zeg je niet zomaar 'ja', vertelt moeder Linda. „Ik zag er vreselijk tegenop. Toch deed ik het, omdat er volgens mij voor iedereen een boodschap in zit. Iedereen heeft doelen in het le ven, maar vergeet de weg ernaartoe niet. Niels was een kansenpakker en heeft dat op een grandioze manier gedaan. Hij zou een inspiratiebron Ellie —Cabaretière Sara Kroos op Twitter donderdag 8 maart 2018 GO TELEVISIE Tussen Kunst en Kitsch strijkt eenmalig neer in het Rijksmu seum, ter gele genheid van het 35ste seizoen van het kunst programma. De opname is op 2 juni, de uit zending komt in het najaar op televisie. SHOW Johny Heucke- roth stapt naar de rechter om de biografie van zijn broer Gor- don. Die schrijft dat Johny een lening van zo'n 1,5 ton nooit terugbetaalde. Ook de familie wordt be smeurd, stelt Johny. V ■o Gudo Tienhooven 44 Vader Marcel Ouders Marcel en Linda keren voor Break Free terug naar de plek waar hun zoon Niels om het leven kwam. FOTO BNNVARA 'Zo hoeven we Niels nooit los te laten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20