'Mensen zeggen vaak: wat stoer, je eigen taxi' 'Ik train de jongens, dat zijn ze gewend' 'Die vuilcontainers legen is net een spel' Tl E 17 Corina de Laat: „Je moet niet op je mondje zijn gevallen als vrouwelijke taxichauf feur. Je krijgt van alles in je taxi. Het ergste dat ik heb meegemaakt? Een man die z'n broek uittrok in de auto. Dat heb ik één keer gehad in de zestien jaar dat ik dit doe. Ik heb hem zo de taxi uit gegooid. Ja, soms denken ze dat ze alles kunnen maken. Dat is denk ik de reden waarom veel vrouwen afha ken bij dit werk." „Ik ben gewoon mezelf. Ik krijg vaak de reactie dat het heel stoer is dat ik dit werk doe. Vooral omdat ik in het weekend werk, de nach ten." „Soms vragen mensen: mag ik je in natura betalen? Wat denk je zelf, antwoord ik dan. Anders had ik wel een ander beroep gekozen. Maar toch doe ik dit werk met veel plezier. Zulke opmerkingen gaan het ene oor in en het andere oor uit. Het autorijden is leuk en ieder ritje is anders. Het zit in de genen: mijn vader deed dit 27 jaar, mijn dochter Romy is nu ook begon nen." Margot van Roermund vult aan: „Ik ben vijf maanden geleden ook begonnen met een vrouwelijke taxidienst. Veel vrouwen vinden het prettig om door een vrouw thuis te worden gebracht. Het be valt heel goed. In mijn eentje is het al bijna niet meer te doen. We moeten het samen gaan doen. Ik wil dat meiden kunnen kiezen wat voor taxi ze nemen." moet staan. Ook als jongens zeg gen wat ze vinden, teleurgesteld of boos zijn, moet ik dat kunnen handelen." „Voetbal is een conservatieve wereld. Ik heb bewust voor een mannenwereld gekozen omdat ik me daar thuisvoel, maar ik zeg al tijd tegen vrouwen: laat je nooit weerhouden van het nastreven van je droom. In de sport en in het bedrijfsleven: ga altijd voor je doel. Ik moet soms ook via een omweg of over hobbels, maar ik weet dat ik het kan. Laat je niet wegzetten omdat mensen denken dat je er gens niet thuishoort." I ensen vinden het wel apart, als ze een vrouw I zien op een vuilniswa gen. Maar de reacties die ik krijg, zijn eigenlijk allemaal leuk. Ik maak even een babbeltje op straat met mensen, die vaak zeggen dat ze het knap vinden of dat ze veel respect voor me hebben." „Het is zwaar werk als je achter de vuilniswagen loopt. Die bakken zijn niet licht. Nu werk ik bij de ondergrondse containers. Dat is net een computerspel met een joy stick." „Soms zie ik nog mensen kijken: 'Rijd je die vrachtwagen helemaal alleen?' Maar dat vind ik alleen maar leuk, het is altijd positief be doeld." „Waarom er weinig vrouwen in de vuilnisbranche werken, weet ik niet. Ik denk dat mensen er mis schien tegen opzien, maar dat geldt niet voor mij. Ik werkte ooit in een winkel, maar ik stond de hele dag naar buiten te kijken. Laat mij maar lekker buiten zijn." „Ik heb veel mannelijke colle ga's. Als je geaccepteerd wordt, dan is het leuk. Als je de kantjes ervanaf loopt, heb je het zwaar. Maar dat geldt voor iedereen, mannen en vrouwen. Iedereen moet zich hier bewijzen. Ik ben zoals ik ben, tut me op en doe mijn nagels. Ik doe gewoon m'n werk, al bijna 28 jaar. Vrouwen mis ik niet zo. Ik vind het leuk als mijn vrouwelijke collega's er zijn, maar ik weet niet beter dan dat ik werk tussen de mannen." I oen ik voetbalde, was ik het enige meisje. Ik voelde me thuis tussen de jongens en toen ik naar de dames moest overstappen, was ik niet echt op m'n gemak. Ik ging een sportopleiding doen en training geven en automatisch was dat aan jongens. Die jongens werden gro ter en ouder en nu train ik al twee jaar een eerste seniorenteam. Mijn droom is de eerste vrouwelijke bondscoach worden van het Ne derlands mannenelftal. Daarmee wil ik aangeven dat ik voor het hoogst haalbare ga." „De jongens die ik train, zijn niet anders gewend dan dat ze door een vrouw worden getraind. Het wordt normaal en dat dwing je in een bepaalde mate af. Dat lukt alleen als je weerwoord hebt, de baas bent en verstand van voetbal hebt natuurlijk. Toen ik net begon, zei een collega-trainer: 'Je haalt de kerst nog niet'. Ik zei: 'En wat als ik het wel haal'? Hij nam me mee uit eten. Mensen zijn wel vaker scep tisch. Ik denk dat je vooral ad rem moet zijn en sterk in je schoenen donderdag 8 maart 2018 GO CORINA DE LAAT (53), ROMY AARTS (27) en MARGOT VAN ROERMUND (41) zelfstandige taxichauffeuses in Breda Margot van Roermund, Romy Aarts en Corina de Laat (vlnr): „Je krijgt van alles in je taxi." fotoarie kievit - Wilma van der Kooij WILMA VAN DER KOOIJ (47), vuilnisvrouw bij Avalex FEMKE VAN ODIJK (26), voetbaltrainer van eerste mannen- elftal Vliegdorp Wilma van der Kooij: „Allemaal leuke reacties." fotoguusschoonewille Femke van Odijk: „Ik voel me thuis in de mannenwereld." fotor.beun

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17