baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! baldErman.nli (B) 15 SEKSUEEL GEWELD STRENGERE WET FRANKRIJK De Franse regering bespreekt de komende dagen voor het eerst haar nieuwe wet tegen seksueel geweld. In Rouen hebben ze Operatie Angela die bedreigde vrouwen helpt. Bij café Vixen in het oude centrum van Rouen zit binnen iedereen aan het bier en staat buiten iedereen te roken. Op het raam hangt een affi che. 'Vraag naar Angela', staat er ge heimzinnig op. „Ja, ja, ik weet wat dat betekent", zegt een jonge vrouw met een glas bier en een sigaret, die buiten voor de deur staat. „Als je op straat wordt achtervolgd, door een engerd ofzo, of lastiggevallen, dan kun je hier naar binnen gaan", legt ze uit. „Je zegt dan tegen degene achter de bar: 'is Angela er?' en dan snapt die gene dat je wordt bedreigd. Dan krijg je hier meteen hulp." Het bar- personeel let op je, beschermt je, en kan een taxi, een vriend of vriendin of de politie bellen. In Rouen, ruim too kilometer ten westen van Parijs, hangen verspreid door de stad affiches en vignetten met 'Opération Angela' erop. Het is een initiatief van een studentencol lectief in de stad. En een groot suc ces. Vier maanden geleden begon nen ze en inmiddels doen twintig bars en het openbaar vervoersbe drijf mee. Het stadsbestuur steunt het initiatief, de universiteit heeft zich aangemeld en landelijke stu dentenorganisaties willen zich nu ook aansluiten. „Alle vrouwen krijgen weieens te maken met seksueel geweld of sek suele intimidatie", zegt één van de initiatiefnemers, Marie Loureau, opërat ELA'Mf rouNVv* Die jongen bleef maar achter me aan lopen, ik was doodsbang studente architectuur. „Ik werd eens achtervolgd op straat. Het was laat en donker en die jongen bleef maar achter me aan lopen. Ik ging rondjes lopen, urenlang, ik durfde niet naar huis, want dan zou hij we ten waar ik woonde. Je wordt op zo'n moment doodsbang, je raakt in paniek. Toen zag ik een vriend in een café zitten en ging ik ernaartoe en vroeg om hulp." Afgewimpeld Als je de politie belt, word je afge wimpeld, zegt ze. „Dan krijg je ie mand aan de lijn die zegt: 'ach me vrouwtje, overdrijft u niet? Hij loopt toch alleen maar achter u aan? Ga dan naar huis!' Agenten snap pen er niks van." De Franse regering bespreekt vandaag voor de tweede dag een wetsvoorstel om seksueel geweld aan te pakken. Het voorstel gaat la ter deze maand naar het parlement en moet vóór de zomer zijn aange nomen. „Frankrijk mag geen land zijn waar vrouwen bang zijn op straat", vindt president Macron. Uit een recente opiniepeiling blijkt dat 43 procent van de Fran^aises we ieens te maken heeft gehad met fy sieke seksuele intimidatie. Zo'n 12 procent is slachtoffer van verkrach ting. Eén van de voorstellen is het be boeten van 'billenknijpers'. Ieder een die zich schuldig maakt aan on gewenste seksuele intimiteiten op straat of in bijvoorbeeld het open baar vervoer, 'moet 90 tot 750 euro betalen', aldus staatssecretaris Mar- lène Schiappa (Emancipatiezaken). In Rouen wordt er door de stu dentes lacherig op gereageerd. „Een boete? Dat kan alleen als je op he terdaad wordt betrapt", zegt Marie Loureau. „Willen ze dan op elke straathoek een agent neerzetten om te kijken of iemand in mijn billen knijpt?" Volgens de studente kan de regering beter beginnen bij de agenten die nu de telefoon opne men als je het alarmnummer belt. „Ze zouden je angst moeten begrij pen en ook de bedreiging serieus moeten nemen. En je niet afwim pelen, zodat je er 's nachts op straat alleen voor staat." NIEUWE REGELS 599,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Tliïi/ w 5 www.bolderman.nl 12 dagen Rondreis Polen 12 dagen Rondreis Griekenland 12 dagen Mooiste fjorden en kusten van Noorwegen 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol 12 dagen Rondreis Roemenië donderdag 8 maart 2018 Boete voor billenknijpen Frank Renout Rouen Marie Loureau, initiatief neemster van Operatie An gela om belaagde vrouwen te helpen, foto frank renout - Marie Loureau, studente De Franse regering wil een aantal regels rond seksueel geweld aanpassen: Mensen die zich schuldig maken aan ongewenste sek suele intimiteiten, kunnen ter plekke worden beboet. Een volwassene die seks heeft met een kind onder de 15 jaar, wordt vervolgd we gens verkrachting - ook als het kind zou hebben inge stemd. Een minderjarige die wordt verkracht, kan nog tot op 48- jarige leeftijd een aanklacht indienen (nu tot 38). v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds b reserveringskosten Vertrekdata: 16, 30 april IA mei 11,25 juni 9 juli etc. Vertrekdata: 23 april 17,21 mei A, 18 juni727 aug 10 sept etc. Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juniIA, 28 juli/II aug etc. Vertrekdata: 9, 23 april 7, 21 mei A, 18 juni 2 juli etc. Vertrekdata: 28 april 12, 26 mei 7,21 juli /etc. Vertrekdata: 23 april 7 mei 2,16,30 juli 13 aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15