i. mm 9 de enclave. Daarna hervat het Syri sche leger zijn offensief tegen de rebellen in de enclave. De laatste weken is voor het eerst in zeven jaar een deel van de enclave her overd op het verzet, dat bestaat uit islamisten, jihadisten en strijders van het Vrije Syrische Leger. De Syrische commandanten proberen nu het belegerde gebied in twee stukken te knippen om het verzet te breken. Het opgelaaide geweld maakt het werk van hulpverleners even 'vei lig' als Russisch roulette. Altijd en overal kan er een kogel afgaan, een raket inslaan. Toch is het Save the Children de afgelopen dag gelukt om via lokale partners dekens en warme kleding voor een paar too mensen naar Oost-Ghouta te slui zen. „Het zijn dit soort kleine overwinningen die de moed erin houden", zegt McDonald. „De motivatie van anderen geeft mij de energie om door te gaan, ondanks alle frustratie en woede over al die drama's in Oost-Ghouta." McDonald heeft nu zijn hoop ge vestigd op een tweede hulpkon vooi. Morgen proberen de VN en het Internationale Rode Kruis het opnieuw. Met weer de vraag hoe veel hulpgoederen terecht zullen komen bij de mensen die het no dig hebben. „Het mag niet misluk ken!", zegt McDonald. „Veel men sen in Oost-Ghouta, in het bijzon der kinderen, hebben de dood in hun ogen." woensdag 7 maart 2018 GO zoveelste keer instort Overwinningen Hulp voor Oost-Ghouta komt niet terecht bij de inwoners. De bombarde menten van het regeringsleger gaan door. Veel kinderen zijn het slachtoffer. FOTO AFP keer is Syrië beschuldigd van het gebruik van chemische wapens, onder meer in Oost-Ghouta. Daar vielen in augustus 2013 meer dan 1.700 doden bij een aanval met zenuwgas. partijen steunen het Syrische verzet, met uitzondering van Islamitische Staat en aan al-Qaeda gelieerde groepen: de VS, Turkije, Qatar en Saoedi-Arabië Rebellen SYRIË Oost-Ghouta Al-Rihane Douma Damascus Hamoryah Ein Terma Nachabiye Afgelopen 3 weken teruggewonnen door Syrisch leger Int. vliegveld O O Mil. vliegveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9