Mooiste plekje van Sas wordt nog aantrekkelijker Pizzeria Bella Italia in Terneuzen failliet 6 Handen uit de mouwen bij acties NLdoet zv Een 'nostalgische' haven met oude schepen is er al en een superpopu- laire camperplaats die een flinke opknapbeurt wacht. De scheep vaart op het Kanaal Gent-Terneu- zen is sinds mensenheugenis een attractie van formaat. Het Kanaal eiland kan Sas van Gent nog zoveel meer bieden, dachten 'buurman nen' Guido Goethals en Jan Vinke jaren geleden. De plannen liggen klaar, nu volgt de uitvoering. Het Kanaaleiland behoudt zijn natuurlijke karakter, maar wel met extra trekpleisters. Kinderen mogen daar straks weer vies worden „Een bloemenweide is eerder inge plant", vertelt Vinke. „Op korte termijn gaan we aan de slag met een picknickplek, straatbasketbal veld en natuurspeeltuin. Kinderen mogen daar straks weer vies wor den." De centrale locatie wordt de plek waar aannemersbedrijf Van der Poel een appartementencomplex wilde bouwen, wat weerstand op riep bij de vlakbijgelegen kunst- mestfabriek Rosier. De fundering van de nieuwbouw was al wel ge legd. Vinke: „We gaan die helemaal afdekken met grond. Zie je er niks meer van." -3 Het faillissement werd op 27 fe bruari uitgesproken. In het restau rant werkten nog twee medewer kers die door het faillissement op straat staan. Andere werknemers vertrokken eerder al, vertelt cura tor Bert van Wijnckel van Burlet Van de Wijnckel Advocaten in Oostburg. „Buiten het zomerseizoen draaide het restaurant te weinig omzet", zegt Van Wijnckel. „En volgens de eigenaar hielp de her inrichting van de Markt ook niet mee." De Markt in Terneuzen krijgt momenteel een grondige metamorfose. Dat moet uiteinde lijk leiden tot meer bezoekers aan het centrum, maar zorgde de afge lopen tijd voor wat overlast. Het restaurant was lastiger bereikbaar, en dat was volgens de curator ver moedelijk de druppel die de em mer deed overlopen. De telefoon van het restaurant is afgesloten. Ook de Facebookpa- gina en website zijn offline ge haald. Bella Italia was sinds 2014 in handen van Marco Mollenbrok, Er zijn serieuze kandidaten, maar of de doorstart gaat lukken is nog niet bekend die enkele jaren daarvoor ook al een tijd eigenaar was. Er komt mogelijk een doostart, volgens de curator. Er zijn meer dere kopers die interesse hebben. Van Wijnckel: „Dat zijn serieuze kandidaten, maar of de doorstart gaat lukken, is nog niet bekend." Voor veel Terneuzenaren is Bella Italia een begrip. De laatste tijd kreeg de pizzeria het steeds moeilijker, ook door de komst van Domino's Pizza op de Axelse- straat. TERNEUZEN Zeeuws-Vlamingen steken vrijdag en zaterdag massaal de handen uit de mouwen. Op 69 plekken wordt er vrijwilligerswerk gedaan onder de paraplu van NLdoet. Het Oranje Fonds houdt de lan delijke vrijwilligersactie jaarlijks en wil daarmee vrijwilligerswerk in het zonnetje zetten. De gemeente Terneuzen spant in Zeeuws-Vlaanderen de kroon met 33 vrijwilligersacties, waaronder zaterdag het vervangen van 'stroomvretende lampen' in de Westdorpse Chillsoos voor ener giezuinige led-exemplaren. Stich ting Dierenasiel Zeeuwsch-Vlaan deren in Terneuzen vervangt tien oude kennels. In de gemeente Hulst staan 29 aangemelde klussen op het pro gramma. Zo wordt de zonnetrein in Hulst zaterdag onder handen geno men en het speelbos in Clinge wordt opgeknapt. In de gemeente Sluis zijn zeven acties van vrijwil ligers aangemeld. Zo wordt in Groede op vrijdag het voetpad van de Blekestraat richting de Voor straat aangepakt en de bankjes in het dorp krijgen een verse lik verf. Meer informatie via nldoet.nl. IN DE REGIO Hardcore in Level One Dichters op bezoek D'Oekse Leute weer op toneel Vrouwen van Nu over kledingstijl MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 7 maart 2018 Het fraaiste plekje van Sas van Gent, de kop van het Kanaalei land, wordt nog aantrekkelijker. Stichting 't Eiland gaat er ko mende maanden aan de slag. Harmen van der Werf Sas van Gent - Jan Vinke, Stichting 't Eiland i .Jfcü: A De kop van het Kanaaleiland in Sas van Gent krijgt extra trekpleistersfotoboaztimmermans Pizzeria Bella Italia aan de Markt in Terneuzen is failliet verklaard door de rechtbank in Middelburg. Het personeel staat op straat, de website is offline en de telefoon afgeslo ten. Bas Bareman Terneuzen - Bert van Wijnckel, curator TERNEUZEN Level One aan de Smidswal 10 in Ter neuzen is zaterdag 'the place to be' voor liefhebbers van hardcore en oldschool-muziek. Van 23.00 tot 4.00 uur treden onder meer op: dj's Noob Saibot, San-d, Maik- e en Secret Clown. Entree 5 euro. SLUIS Gilles Boeuf en Estelle Boersma openen vrijdag de Boekenweek in het belfort van Sluis door uit eigen dichtwerk voor te dragen, afgewisseld met natuurfoto's. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro en zijn te koop bij de VVV Sluis. HOEK Toneelvereniging D'Oekse Leute speelt vrijdag in het dorpshuis van Hoek de voorstelling 'Pa rels voor de Haaien', geschreven door Jan Duijnho- ven en geregis seerd door Ko Die- leman. De andere voorstellingen zijn zaterdag 10, vrijdag 16 en zaterdag 17 maart, steeds vanaf 19.30 uur. Inkom 6 euro, tot en met 12 jaar 3 euro. ZAAMSLAG Wendy Boone ver telt morgen over de wereld van lijnen en kleuren in kleding bij de Vrouwen van Nu-afdeling Ter neuzen. De bijeen komst is vanaf 19.30 uur in 't Stro- pievat in Zaamslag. Aanmelden kan via vvnterneuzen@gma il.com. TWAALFDE KEER REBELLIOUS CLINGE Hardstyleliefhebbers kunnen zaterdag terecht in het Malpertuus in Clinge, voor de twaalfde editie van hard- dancefeest Rebellious. Noisecontrollers, Regain, Galactixx en Killshot zijn de grote namen op het affiche. Ook krijgt lokaal dj-talent de kans. Hard2Beat Events verrast bezoekers iedere editie met een ander thema. Eind vorig jaar (foto) waren dat draken en kastelen en nu wordt Malpertuus omgetoverd tot een casino. Aanvang is 21.00 uur, een kaartje kost in de voor verkoop 17,50 euro en 22,50 aan de deur. archieffoto peter nicolai AXEL Markt, 11.00-17.00 uur: Streekmuseum Het Warenhuis; 't Trefpunt, 14.00 uur: Handwerken, kaarten, biljarten; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten, schieting; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internet café; KLOOSTERZANDE Marijkeplein, 8.00- 12.00 uur: Food- markt; De Binnendeur, 9.45 uur: Wandel club; OOSTBURG Hervormd kerkcen trum, 9.00 uur: Kof fieochtend Open Kring; Ledelplein en Markt, 8.30-16.00 uur: Weekmarkt; Jota, Raadhuisplein 4,14.00 uur: Alzhei- mer café; SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; Westkade 114, 12.30-17.00 uur: In dustrieel museum Zeeland; De Statie, 19.30 uur: Badmintonclub Groot Sas; SINT JANSTEEN De Warande; 13.00 uur: KBO biljarten, kaarten; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Soos; Schoolmu seum Schooltijd, Nieuwstraat, 13.30- 17.00 uur; Rose- gracht, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; Portaal van Vlaan deren, 13.00-17.00 uur; Ter Schorre, 14.00 uur: Kaartjes maken Steunpunt Terneuzen; Bibliotheek, 14.00 uur: Marian Mudder vertelt over haar boek 'Sofasessies'; Rivierenhuis, 13.30 uur: Stoma con tactmiddag Steun punt Terneuzen; Scheldetheater, 20.00 uur: Sara Kroos met 'Zonder verdoving'; WESTDORPE De Kirke, 19.00 uur: Stijldansen; 20.00 uur: Honeymoon danscursus; ZANDSTRAAT De Straete, 19.30 uur: Koersbal, pool biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56