Vogelaar boos over 'verzinsels' LR en CU Woede over kap van 40 bomen op ligweide zwembad Tholen Partijen steggelen over debat Goes leidt bloggers en vloggers door binnenstad 7 Bloggers verwennen in ruil voor, hopelijk, wat positieve aandacht. Goes ziet het als een manier om de stad te promoten. verkiezingen gemeenteraad Beetje shoppen, hapje eten, een borrel om de dag mee af te slui ten... Zeven mode- vloggers en -bloggers werden gisteren in de watten ge legd in Goes. Dat allemaal in de hoop dat ze de stad in een goed daglicht willen zetten. Het idee om de dames -want heren waren er niet bij- uit te no digen, komt uit de koker van Goes Marketing. „Wij denken dat dit meer oplevert dan het plaatsen van een advertentie", legde Tom de Koning uit. Bij succes zullen volgens hem in de toekomst zeker vaker mensen worden uitgeno digd die op de sociale media bezig zijn met mode. „Niet te vaak. Eén keer per jaar misschien." Lily Tjon van 'Hashtag by Lily' (70.000 volgers op Instagram) was gisteren ook van de partij. Ze is een zogeheten influencer. Voor haar is een reisje naar Goes feite lijk maar een tussendoortje. „Behalve over fashion schrijf ik ook over travel", vertelde ze. „Ik reis de hele wereld rond om ste den te promoten en mensen te in spireren om ergens naar toe te gaan." Op de vraag of ze zich op een dag als gisteren, met al die ver wennerij, ook verplicht voelt om lovend over Goes te berichten, kwam niet echt een duidelijk ant woord. „Ik vind het vooral heel erg leuk om aantrekkelijke dingen te highlighten. Dat is mijn pas sie." Geen verplichting Wethouder Loes Meeuwisse, die vol achter het initiatief staat, denkt niet dat de dames zich verplicht voelen om Goes per se de hemel in te schrijven. Er is volgens haar ook geen verplichting. „Ik ben heel be- Het is altijd beter dat mensen van buitenaf zeggen dat Goes zo leuk is nieuwd wat ze van Goes vinden. Ze zijn heel eerlijk en ongecensu reerd, dus ze gaan gewoon vertel len wat ze ervan vinden." Dat neemt niet weg dat de achterlig gende gedachte van Goes Marke ting is dat de vloggers en bloggers reclame voor Goes gaan maken. „Het is altijd beter dat mensen van buitenaf zeggen dat Goes zo leuk is, dan dat we dat zelf doen", vindt Meeuwisse. Eén van de dames die gisteren mee op sleeptouw werd genomen, krijgt volgens Tom de Koning overigens een klein bedrag om Goes positiefin beeld te bren gen, de anderen niet. Borrel De tocht van gisteren leidde langs onder meer (kleding)winkels, Slot Oostende, de stadshaven en een paar etablissementen. Na een af sluitende borrel keerden de meeste dames huiswaarts, een paar bleven slapen in Goes. Nu maar kijken wat ze over de stad te melden heb ben. Behalve thematische debatten van de FNV en de Ondernemersvereni ging in Wolphaartsdijk vindt in Goes voorafgaand aan de verkiezin gen geen 'algemeen' debat plaats. 'Wij wilden er wel één organiseren, maar andere partijen willen niet meedoen', zeggen GroenLinks en D66. 'Dat is te gemakkelijk', vinden de anderen. 'Was er dan op tijd mee gekomen!' D66 en GroenLinks hadden op 19 maart een debat willen houden in het stadskantoor. 'Maar CDA, WD, Partij voor Goes en SP hebben laten weten niet aan het debat te willen deelnemen', laten de partijen we ten in een persbericht. Dat vraagt volgens de genoemde partijen om nuancering. „Ik vind het prima om in debat te gaan, maar wilde samen een datum prikken", zegt Derk Alssema (CDA). „Op 19 maart hebben wij al andere dingen. Onze campagneagenda zit bom vol." Ook SP-lijsttrekker Astrid de Jong vindt dat GL en D66 rijkelijk laat met hun idee zijn geko men. „Wij wilden meedoen, maar toen andere partijen afhaakten, had het voor ons geen zin meer. Twee dagen voor de verkiezingen gaan wij ook liever de straat op." Loes Meeuwisse (VVD) laat we ten dat een debat niet moet worden gehouden door partijen die zelf meedoen aan de verkiezingen. D66 en GL hebben de voorbereidingen gestaakt. De vragen van Leefbaar Reimers- waal en Christenunie over de aan pak van stroperij in Zeeland zijn omgeven door 'verzinsels', die het college van B&W in een kwaad daglicht stellen. Dat stelt wethou der Izak Vogelaar (WD). De partijen uitten in januari hun zorgen over het feit dat milieu-in specteurs niet meer in het donker op pad gaan, bijvoorbeeld om stro pers op te pakken. Dit zou te ge vaarlijk zijn. In de schriftelijke vra gen beweren LR en CU dat Vogelaar zou hebben gezegd dat de de hand havende taken, zoals stroperij, niet in het gedrang zouden komen. Ook constateren de partijen dat Rei- merswaal het op dit punt oneens zou zijn met de provincie Zeeland. „Dat zijn verzinsels die ik nooit ge zegd heb. CU en LR papegaaien el kaar na zonder na te gaan hoe het echt zit." Vogelaar vindt de vragen op zich terecht. In de beantwoording laat hij echter weten dat er geen reden is tot zorg, de stroperij wordt door RUD Zeeland samen met de politie bestreden. Volgens de wethouder is het goed dat de veiligheid van de onbewapende inspecteurs wordt gewaarborgd. De oorzaak is miscommunicatie, zei wethouder Harmsen tijdens de commissievergadering van maan dagavond. Eerder op de dag werd hij op de hoogte gebracht van de kaalslag. „De bomen die gekapt zijn ston den weliswaar op de nominatie, maar de kap moest gefaseerd ge beuren. Nu is alles in een keer ge rooid. Dat is nooit de bedoeling ge weest." Windscherm Op het terrein staan nu nog zeker 25 volwassen bomen. BlijvenSpet teren vreest voor minder bezoe kers nu het groen is verdwenen. De bosjes zorgen voor een natuur lijk windscherm. Dat is nu verdwenen. Ook is er minder schaduw en neemt het ri sico op vandalisme toe zonder groene barrière. Harmsen heeft tijdens de com missie een herstelplan aangekon digd. Hoeveel bomen terugkeren, weet hij nu nog niet. „Minstens zoveel als er gekapt zijn." De wet houder zoekt met het bestuur naar een geschikte oplossing. De plotselinge bomenkap le verde de nodige vragen op bij de commissieleden. Kees Slager (SP) begrijpt niet hoe zoiets zonder kapvergunning kan gebeuren. En Jan Heshof (PvdA) wil weten of de kap consequenties heeft voor de opening van het bad, 27 april. Dat heeft het volgens Harmsen niet. woensdag 7 maart 2018 De bloggers en vloggers hadden het reuze naar hun zin, zoals hier voor de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. fotomarcelledavidse 'Beter dan een advertentie' Rob Paardekam Goes -Loes Meeuwisse, wethouder Een lijst met links naar de Insta- gram-accounts van de vloggers en bloggers is te vinden onder het artikel op onze website: pzc.nl/bevelanden. 0 Wij helpen u een keuze te maken. Vul de kieswijzer in op pzc.nl/kieswijzer Rob Paardekam Goes Joeri Wisse Kruiningen Totaal overrompeld is het be stuur van BlijvenSpetteren over de kap van veertig volwassen bomen op de ligweide van zwembad De Spetter in Tholen. De bomen zijn te vroeg gerooid. Wethouder Jan Harmsen is ge schrokken. „Dit had niet mogen gebeuren." Timo van de Kasteele Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54