Rolstoelers zijn slecht af in Heinkenszand Elektriciteitsmasten Heinkenszand blijven vijf maanden in gebruik AÊmmm' vrr«/'- fsssSÏ? 0 *j s m?'0^4[lssSs^- 6 Conflict plan Camperveer bij Raad van State Oppositie in debat tijdens Politiek Café flsbSmL Het Noord-Bevelandse gemeente bestuur keurde eerder een wijzi gingsplan goed waarmee initiatief nemer René Faasse in de Onrust polder een landgoed met twintig woningen mag bouwen. Volgens Nicolaas en vier medestanders is het Camperveerplan in strijd met Noord-Bevelands eigen, kersverse landgoederenbeleid. „Dat beleid schrijft immers voor dat je per landgoed maar één hoofd woning plus een paar bijgebouwen mag hebben. En zeker niet een luxe recreatiepark met maximaal 25 wo ningen. Dat landgoederenbeleid is er juist gekomen om dit soort land goedplannen onmogelijk te ma ken", zei Nicolaas dinsdag tijdens een spoedprocedure in Den Haag. Daar vroeg hij om een blokkade van het wijzigingsplan om te voorko men dat Faasse al vast kan graven, grond verzetten en een bouw(om- gevings)vergunning aanvraagt. Ni colaas wil dat er op het landgoed terrein niets gebeurt zo lang de Raad van State geen einduitspraak over het conflict heeft gedaan. En dat kan nog wel een paar maanden duren. Ontwikkelaar Faasse staat even wel te trappelen om de spa in de grond te steken. Volgens zijn raads- Noord-Beveland is zo langzamerhand een bananenrepubliek vrouw bestaat er heel veel belang stelling voor zijn luxe recreatiewo ningen. Overigens heeft Faasse na kritiek uit de gemeenteraad en van omwonenden het plan al bijgesteld. Aanvankelijk wilde hij over het ge hele landgoedterrein 25 luxe recrea tiewoningen bouwen. Het nieuwe plan gaat uit van een landhuisge bouw met 7 a 8 appartementen en twee clusters van in totaal 15 recrea tiewoningen, niet te ver van het hoofdgebouw. Verder gaat Faasse op het 8 hectare grote landgoed in Engelse landschapsstijl aanleggen. Volgens de woordvoerster van de ontwikkelaar wordt slechts drie procent van het landgoed bebouwd en 80 procent is straks openbaar toegankelijk. Nicolaas en kompanen, die rondom het geplande landgoed wonen zien niets in het plan. „De gemeenteraad stelt een landgoede renbeleid op omdat ze dit niet wil len en vervolgens wordt dit plan toch goedgekeurd", aldus Nicolaas. Rechter en staatsraad J. Hagen wilde weten hoe dat kan. De ge meentewoordvoerder benadrukte dat dit plan juist niet aan alle eisen van het landgoederenbeleid hoeft te voldoen, er kwamen steeds meer landgoederenplannen bij de ge meente binnen. Daar wilde de raad paal en perk aan stellen. Alleen door de speciale voorgeschiedenis van het landgoedplan Camperveer maakte het gemeentebestuur een uitzondering." „Ik ben ervan geschrokken hoe het is gesteld met de toegankelijk heid in Heinkenszand voor men sen in een rolstoel", zegt Levien de Putter (D66). „Zelfs de raads- boerderij is niet bereikbaar door het grind op het toegangspad." „Wij zijn een middag op stap geweest in Heinkenszand. Bij de huisarts was het lastig en we heb ben ook bij verschillende winkels gekeken. Toen kwamen winke liers op ons af en die vertelden dat ze wel een vergunning hadden aangevraagd om de pui te veran deren, maar dat mocht niet van de dorpsbouwmeester. Er moest een drempel in." De Putter heeft de kwestie aangekaart tijdens het vragenuurtje in de gemeenteraad. Hij wilde van wethouder Kees Weststrate weten of de gemeente wel toetst op toegankelijkheid bij bouwaanvragen. Volgens Weststrate worden vergunningen getoetst op het bouwbesluit. Hij zegde ook toe in overleg te gaan met de dorpsraad over de toegankelijkheid van stra ten en pleinen. Hij ging niet in op de toegankelijkheid van de raads zaal. En omdat het reglement van orde van de raad niet toestaat dat een raadslid nog reageert op het antwoord van de wethouder blijft onduidelijk of de gemeente daar wat aan gaat doen. KATS In aanloop naar de gemeen teraadsverkiezingen van woensdag 21 maart is woensdagavond 14 maart een Politiek Café in dorps huis De Vriendschap in Kats. Deelnemende partijen zijn BEN, D66, NBB en PvdA. De drie coali tiepartijen CDA, SGP en WD heb ben zich afgemeld vanwege de on derlinge afspraak om maar aan één debat mee te doen. Tijdens het politiek café krijgen de politieke partijen kort de gele genheid om hun standpunten naar voren te brengen. Daarna kunnen kandidaat-raads leden en inwoners met elkaar in ge sprek gaan aan de cafétafels. Het politiek café begint om 20.00 uur. De tijdelijke elektriciteitsmasten die worden geplaatst bij de Nieuw- kamersedijk bij Heinkenszand blij ven vijf maanden in gebruik. Dat is veel korter dan eerder gecommuni ceerd. Bij de Nieuwkamersedijk kruist de bestaande elektriciteitsverbin ding richting Terneuzen de nog aan te leggen 380 KV lijn die straks dwars door Zeeland loopt. Dat zou een woud aan masten opleveren in een kwetsbaar landschap. Daarop is afgesproken dat de bestaande lijn onder de grond komt. Om dat te realiseren moeten er vier tijdelijke masten komen om de levering van stroom te blijven ga randeren. Met de bouw wordt in mei begonnen en de masten blijven vijf maanden staan. Bij het tranformatorstation Bors- sele komen ook tijdelijk masten om de stroomvoorziening te garande ren tijdens de bouw van de nieuwe 380 kv lijn. Hier gaat het om zes masten die achttien maanden blij ven staan. Deze masten worden in oktober gebouwd. De bouw van de masten is nog wel afhankelijk van de uitspraak van de Raad van State die bezwaren tegen de nieuwe 380 kv lijn behandelt. IN DE REGIO Koersbal Dordtse synode Fruitbomen planten MIJN DORP, MIJN STAD Avond over dementie USSMOUi I woensdag 7 maart 2018 BB 'Plan in strijd met gemeentebeleid' Een bananenrepubliek, zo ty peerde Kamperlander Frits Ni- colaas dinsdag bij de Raad van State, de gemeente Noord-Be veland in een conflict over het landgoedplannen Domein Het Camperveer. Jan van Ommen Den Haag/Kamperland -Frits Nicolaas Melita Lanting Heinkenszand Melita Lanting Heinkenszand YERSEKE Koersbalclub Yer- seke houdt iedere donderdag van 13.30 tot 16.00 uur een speelmiddag in het M.F.C. Teheare. Deze is voor ieder een toegankelijk. GOES Ds. L. den Breejen geeft vandaag vanaf 14.30 uur een inleiding over de betekenis van de Dordtse synode. Belangstellenden zijn welkom in de Vredeskerk, Ds. W.H. Van der Vegtplein 2 in Goes. GOES Stichting Land schapsbeheer Zee land houdt vandaag de activiteit 'Half- stamfruitbomen planten' in de fruit boomgaard van de gemeente Goes. De halfstamfruitbomen zijn ideaal voor bijen. Er zal dus een heus bijenhotel ge creëerd worden. De activiteit is bedoeld voor jong en oud en iedereen mag hel- COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Kerkgebouw De Le vensbron, 09.00- 12.00 uur: Kleding en speelgoedbeurs; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: Inloopspree kuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Gasthuis, 14.30- 16.00 uur: Bingo; Vredeskerk, 14.30 uur: Bijeenkomst de Dordtse synode; Sportzaal de Spinne, vanaf 15.30 uur: Zaalvoetbal voor jongeren: De Spinne, 19.30 uur: Start introductie cursus NLP HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop KAPELLE De Vroone, 09.00- 11.30 uur: Activiteit houtsnijden; 13.00- 17.00 uur: Biljarten voor senioren; KORTGENE Molendijk 1a, 20.00- 22.00 uur: Maande lijkse avond mantra zingen KRABBENDIJKE Ter Weel, 10.30- 11.30 uur: Bijbelle zing; 14.30-15.30 uur: Sport- en spel- middag voor senio ren; 19.30-20.30 uur: Optreden Dwarsfluitensemble KRUININGEN pen planten. De plantdag duurt van 9.30 tot 11.45 uur. WEMELDINGE De werkgroep de- mentievriendelijke gemeente Kapelle houdt vandaag een informatieavond voor alle inwoners van Wemeldinge. De avond begint om 19.30 uur in dorpshuis De Wemel. Meer infor matie via Anne Sinke: 0113-343474 of via dementie- vriend@ cederhof.eu. Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; 12.30-14.00 uur: Evenement 'Heel Rilland Luncht' THOLEN Oudelandestraat 11, 10.00 uur: Lezing Hans Cortie over 'De vervolging van joden en vrijmetse laren tijden de Tweede Wereldoor log; YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; 14.00 uur: Opening Beleeftuin Moer- plein >-> ,1 j* D- iï f IdJ«fl - ■J HSHfr h - BOOM VAN TEGELTJES 'S-GRAVENPOLDER De inwoners van 's-Gravenpolder, on der wie Rick Dekker (links) en Jurian van Luik, hebben er let terlijk hun handen voor in de klei gestoken. Honderden kleine tegeltje moesten worden gemaakt. Tegeltjes met herinnerin gen of over toekomstdromen. Al die kleine tegels samen vor men een gestileerde boom op de buitengevel van Ons Dorps leven. Het is een project van kunstenaar Hans de Win en het is gemaakt in het kader van het 700-jarig bestaan van het dorp. Op woensdag 28 maart wordt het kunstwerk officieel onthuld. Daarbij zijn ook de schoolkinderen die hebben mee werkt aan het project. De onthulling is om 11.00 uur. FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53