Geen quotum voor vrouwen i Plakwerk De bijen gaan naar buiten Lekker lang buiten Sla in plaats van stamppot Studenten betalen ten onrechte bij veerboot 2 De bij vliegt uit, narcissen verschijnen, niemand wil meer stamppot en iedereen wil op vakantie. We hebben last van lentekriebels. LENTE HET KWIK STIJGT A KNALLENDE OPENING Vrouwen moeten zich uiteindelijk op eigen kracht handhaven, anders is hun emancipatie schijn ALMANAK Ze is nog niet bekend met de po litieke mores, die Schouwse kan didate voor de WD. Of juist wel. Feit is dat het SP-raadslid noest bezig was in de hal waar de ver kiezingsborden worden beplakt. Met kwast en emmer ging hij van bord naar bord om telkens een hoek van behanglijm te voorzien. Achter de bezwete so cialist aan plakte de liberale doodgemoedereerd WD-pos- ters op de natte plekken. De boze blikken uit linkse hoek pareerde ze met: „Ja, sorry hoor. Maar bij de VVD zijn we het gewend om anderen het werk te laten doen." Snippers tegen lood in bodem D66 deelt gratis kinderboek uit Stijgt het kwik boven de tien graden? Grote kans dat u op een sneeuwklokje of krokus een bij aantreft. De bijen maken deze dagen hun eerste voorjaars- vluchten, weet imker Jan Bruurs uit Veere, ook voorzitter van de Zeeuwse bijenhouders. „Als het mooi weer is, gaan de bijen naar buiten om stuifmeel te halen voor de larven en jonge bijen. In deze periode ontstaat een nieuwe gene ratie en die heeft voedsel nodig. En er gaat natuurlijk niets boven vers stuifmeel. Het is zó leuk om te zien: je ziet dan bijen met klom pjes stuifmeel terugkomen. Als je zo'n tafereel ziet, is het een teken dat het bijenvolk gezond is en de winter overleefd heeft." Ieer licht, langer licht: dat is voor veel slechtzienden goed nieuws, zegt Jolanda Bosmans van Koninklijke Visio, het expertisecentrum voor slecht ziende en blinde mensen. „Over het algemeen merken we dat onze mensen er minder op uit gaan als de dagen kort zijn. Het is moeilij ker je te oriënteren als het donker is. Er zijn mensen die het overdag nog prima redden, maar aangeven dat ze 's avonds wel een probleem hebben. Wij geven daarom ook cursussen avondmobiliteit, waarin je leert gebruik te maken van onder meer geluid of een tast stok. Maar licht kan ook hinderlijk zijn. Bij sommige visuele beper kingen hebben mensen last van schaduwwerking, strooilicht of schuin invallend licht." In de lente (en de herfst) staat de zon laag aan de hemel en 'strijkt' het licht als het ware langs objec ten, waardoor oneffenheden geac centueerd worden en eerder slag schaduwen ontstaan. Zodra de narcissen verschij nen, hebben mensen min der zin in stamppot en stoofvlees. De Agrimarkt-super- markten hebben deze week de schappen aangepast aan de stij gende temperatuur. „Het is echt een schakelweek voor ons", zegt commercieel directeur Wilfred van Elzakker. „Mensen hebben minder zin in kool, en meer in sla, tomaat en paprika. Die producten leggen we dus breder neer op de groente- en fruitafdelingen. Als het weer beter wordt, dan veran dert het koopgedrag direct. Men sen kopen meer frisdrank en ook meer kip en schnitzel in plaats van stoofvlees." De tuin- en dierafdeling merkt het best dat het voorjaar is. „De tuin plant j es, tuinaarde en bemesting worden veel verkocht. Zelfs al vi ooltjes." Studenten kunnen met hun OV- chipkaart doordeweeks ook gratis reizen met de veerdienst. De afge lopen dagen constateerden meer dere mensen dat toch het volledige tarief was afgeboekt. „Sinds t maart hebben we vier meldingen gehad", zegt een woord voerster van de klantenservice van de Westerschelde Ferry. Het is vooralsnog gissen naar de oorzaak. „Bij ons zijn er in elk geval geen wijzigingen doorgevoerd." Elke melding wordt apart beoor deeld. „We hebben alle mensen die zich hebben gemeld gevraagd hun transactiegegevens naar ons op te sturen. Dan kunnen we per indivi dueel geval een onderzoek doen." Mogelijk hebben veel meer stu denten ermee te maken. „We nodi gen hen ook graag uit om hun transactiegegevens naar ons te mai len, zodat we kunnen uitzoeken wat er is gebeurd." woensdag 7 maart 2018 Commentaar n De wet die voorschrijft dat bedrijven dertig procent vrouwen in de bestuurskamer moeten hebben, wordt niet gehandhaafd en werkt dus niet. Volgens minister Ingrid van Engelshoven (emancipatie) doet een groot deel van het bedrijfsleven weinig of niets aan evenre dige vertegenwoordiging van mannen en vrouwen in de top, dus in de raden van bestuur en in de raden van com missarissen. De minister kondigt stevige maatregelen aan. Dat is kordaat. Maar zij loopt een beetje te hard van stapel. Van Engelshoven vindt dat bedrijven vrouwen kansen ont nemen. En ze zouden talent verspillen. In werkelijkheid zal geen weldenkende onderneming doelbewust vrouwen achterstellen of hun talent opzettelijk negeren. Van Engelshoven lijkt al niet meer stil te staan bij de vraag of het eigenlijk wel wenselijk is dat de overheid bedrijven dwingt tot positieve discriminatie. Bijvoorbeeld met een af gedwongen quotum van dertig procent. Dat klinkt sympa thiek. Toch is het een slecht idee. Zo'n harde aanpak helpt vrouwen wel door te dringen in de top van het bedrijfsle ven. Daar zullen ze zich uiteindelijk toch op eigen kracht moeten handhaven. Anders is deze emancipatie slechts schijn en dus niets waard. Bovendien doorkruist een hard quotum op vrouwen in de top de normale selectie van be stuurders en is daarmee gevaarlijk voor bedrijven. Niet doen. GOES Met het afsteken van confettikanonnen door wethouder Derk Alssema (vierde van links), bewoners en medewerkers werd gisteren een nieuwe woonvoorziening van zorgorganisa tie Zuidwester aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat in Goes officieel geopend. De 22 studio's, bedoeld voor mensen met een verstandelijke beperking, worden al sinds eind november bewoond. Het nieuwbouwproject is gelegen op het voormalige terrein van Huize den Berg. FOTO MARCELLE DAVIDSE Tip? redactie@pzc.nl GOES Vragen over opvang Arduin GroenLinks in Goes zegt het onbegrijpelijk te vin den dat de gemeente niet meewerkt aan de komst van een behandel- en ob servatiecentrum van Ar duin in de polder bij Wol- phaartsdijk. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college en wil weten of er ergens anders in de gemeente plek is. In Wolphaartsdijk keerden omwonenden zich tegen het plan van de zorginstelling. KRABBENDIJKE Een speeltuintje aan de Baanstraat in Krabben- dijke is van een extra laag houtsnippers voor zien na de vondst van lood in de bodem. Vol gens wethouder Izak Vo gelaar van de gemeente Reimerswaal valt de ge meten concentratie bin nen de normen en zijn er geen gezondheidsrisi co's. Om direct contact te voorkomen, is de pre ventieve maatregel ge troffen. Bij andere volks- en speeltuinen is geen lood aangetroffen of is de grond goed afgedekt. GOES D66 deelt zaterdag gra tis kinderboeken uit bij de campagnewinkel aan de Grote Markt in Goes. Dat gebeurt tussen 10.00 en 14.00 uur. Met deze actie wil de partij één van haar vijf speerpunten (geen kind valt buiten de boot) kracht bijzetten. D66 is één van de drie partijen die in de stad een tijdelijke campagne winkel hebben. CDA en VVD huren ook tijdelijk een leegstaand pand. 'S-GRAVENPOLDER Brandstichting in hooibaal Aan de Bermweg tussen 's-Gravenpolder en Nisse stond gisteravond een hooibaal in brand. De brand werd rond 21.10 uur ontdekt. De brandweer van 's-Gra- venpolder heeft het vuur geblust. De brand is vermoedelijk aange stoken. Je merkt Studenten betalen sinds 1 maart mogelijk ten onrechte voor de Westerschelde Ferry. Bij het ge bruik van het fietsvoetveer tus sen Vlissingen en Breskens wordt geld afgeschreven. Rolf Bosboom Vlissingen De gegevens kunnen worden ge stuurd naar klantenservice@wes- terscheldeferry.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52