II Tilburgs echtpaar maakt furore met exclusieve gebakcreaties 11 Bakje een prachtige taart voor koning Willem- Alexanderen mag je die met hem op zijn privéfeestje opeten. Het bakken begon voorPimenClaudia de Laat als grap maar is nu zoete ernst. (veel met icingvan taarten decore ren. Wat als een grap begon, is tegen woordig zoete ernst. Begin 2014 rie pen ze de Cakes Exclusive Cakes in leven, waar ze nog altijd alles met zijn tweeën doen. Pim voert ge sprekken met klanten, bakt taarten, vult en bezorgt ze. Claudia werpt zich op de decoratie en aankleding, de huisstijl en sociale media. Het bedrijf werd door mond-tot- mondreclame populair. Voor de ope ning van het vernieuwde Poppo dium 013 besloten ze het complete pand na te bouwen. Van de kluisjes tot de gangetjes: alles werd omgezet in een meer dan 200 kilo wegende taart voor 800 man. „Hoe we dat moesten doen, wisten we vooraf nog niet", vertelt Pim. Hij We hebben vooraf een gesprek met het bruidspaar en maken dan een schets lacht. „Maar we hadden het al be loofd." Ze togen naar de poptempel voor rondleidingen, om details in zich op te nemen, ze raadpleegden de bouwtekeningen voor de juiste afmetingen. „Die cd'tjes allemaal op de zijkant plakken, goh, dat was een klus." Nog zo'n blikvanger is de 'Hulk taart'. „We hebben vooraf altijd een gesprek met het bruidspaar en ma ken dan een schets. Zij wilde een klassieke taart, hij was fan van strip figuur de Hulk. Maar ze kwamen er samen niet uit." Op de bruiloft stond er toch een taart, op een draaiplateau. Aan de voorkant een roze taart met roosjes, aan de achterkant werd 'ie bruut opengebroken door de Hulk. „Tot grote hilariteit van de gasten. Kijk, daarom is dit ambacht zo leuk." Af en toe moeten de Til- burgse taartenbakkers Pim en Claudia de Laat zich in de ogen wrij ven. Sinds vier jaar ma ken ze furore met hun eetbare kunst en bouwwerken, maar een jaar daar voor kon het echtpaar amper een fat soenlijke taart bakken. „Dat met Martin Garrix was wel grappig", vertelt Pim. „Zeventien jaar was 'ie en zijn boekingskantoor wilde op het laatste moment een taart hebben. Stond ik 's avonds op een feestje in zijn zolderkamer, bij zijn ouders thuis." De inmiddels 21-jarige dj werd vo rig jaar en het jaar daarvoor verkozen tot 'beste van de wereld'. Nog altijd maken ze taarten voor hem: een taart in de vorm van een wereldbol of champagnekoeler met fles van cho colade. Maar ook voor artiesten als Afrojack en Bassjackers. Vorig jaar bakten ze voor het privé feestje van Willem-Alexander een taart en net zo goed hangt General Motors uit Antwerpen aan de lijn. Of ze daar 192 taarten kunnen bestellen. 'Volgende week vrijdag graag. Lukt dat?' Eigenwijs Het begon allemaal met de taart die Claudia voor de verjaardag van zoon Nick maakte. Pim had nog nooit een taart gebakken. „Maar ik had er wel een mening over. De taart was hart stikke mooi, maar niet lekker. Toen zei Claudia: 'Nou eigenwijs, als jij het beter kunt Pim nam de handschoen op, ging bij de bekende Oisterwijkse patisse rie Robèrt van Beekhoven in de leer. En dat klikte. „Ik was al een jaar of twintig account- en salesmanager bij allerlei bedrijven, maar daar was de lol wel af." Terwijl hij lekkere taarten leerde maken, besloot zij - als voormalig in- terieurstyliste en grafisch ontwerper - er een schepje bovenop te doen. Ze bekwaamde zich in de Amerikaanse (met botercremé) en Engelse manier woensdag 7 maart 2018 ZV Taarten bakken voor koning en wereldberoemde dj's Taart voor de verjaardag van dj Martin Garrix. —Pim de Laat Bas Vermeer Tilburg Pim en Claudia de Laat maken exclu sieve taarten voor de grote sterren van het land, onder wie dj's Martin Garrix, Afro jack en Bassjackers, maar ook koning Wil lem-Alexander. FOTO JAN VAN EIJNDHOVEN/BEELD WERKT Poppodium 013 in eetbare vorm. FOTO'S CAKE5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43