m 4 Trio van Vlissingen naar Goes Trainers bundelen krachten voor voetbaldagen 9 S) Teamsporters met een individuele eretitel A Zolend .everde die pres.e.ie De overstap van De Kroo en met name Schalkwijk is opvallend. Beiden verlieten Goes vorig jaar na de promotie naar de hoofd klasse. Ze volgden trainer John Karelse naar Vlissingen. Na één jaar keert het tweetal terug bij de promovendus. Manuhuwa wordt bij Goes herenigd met trainer Rogier Veenstra. Beiden werkten samen bij Zeelandia Middelburg. De Vlieger bewandelt zoals gezegd de omgekeerde route. Ook Francis Kabwe Manengela verlaat Goes. Het Halsteren van oefenmeester Ruud Pennings wordt zijn nieuwe club. Yannick van de Woestijne verruilt het rood-wit na een jaar voor het te nue van De Meeuwen, koploper in de tweede klasse van het za terdagvoetbal. Contractverleningen Van de huidige selectie blijft de door ASWH en Hoek begeerde Erwin Franse Goes trouw. Aan voerder Ruben Hollemans, die eveneens in de belangstelling stond van Hoek, volgt het voor beeld van de jongeling. Ook She- rief Tawfik, Daniël Wissel, Tim de Winter, Klaas van Hecke, Brian Meulmeester, Rick de Punder en Dennis Uyl plakken er nog een jaar aan vast. Eerder werd al bekend dat Jan Paul van Hecke na dit seizoen hoogstwaarschijnlijk naar NAC Breda onder 19 vertrekt. Hollander nam net als Jacobs, jeugdtrainer bij Walcheren, als speler en als trainer deel aan de traditionele voetbalkampen die de KNVB tot 2012 organiseerde. De oorsprong van het idee om zelfbij Walcheren voetbaldagen te gaan organiseren komt ook uit die peri ode. Hollander: „Ik mis de dagen dat iedereen uit de omgeving bij elkaar kan zijn. Wat we willen be reiken is nog veel meer plezier en meer sfeer creëren tijdens die da gen en natuurlijk ook trainen op niveau. We willen nog beter wor den dan de KNVB-kampen. We richten ons in eerste instantie op de jeugd uit Walcheren, maar ie dereen uit Zeeland is natuurlijk welkom." Het organiserende duo heeft in middels zes Zeeuwse trainers vastgelegd met een hoog Walche- ren-gehalte. „Iedereen reageerde heel enthousiast. We hebben al re delijk wat bekende namen, die be langeloos meewerken aan de da gen. We vergoeden de trainers ook niet en willen ook geen winst ma ken. We willen alleen alle kosten kunnen betalen. Er een soort fa miliedagen van maken met de no dige activiteiten er omheen", geeft Hollander aan. We hebben al redelijk wat bekende namen, die belangeloos meewerken Bekende trainers als Jurriaan van Poelje (de huidige hoofdtrai ner van Baronie en ex-trainer van o.a. Vlissingen en GPC Vlissin gen), Jaimy van Bloppoel (hoofd trainer Oostkapelle), Pim Bruins (hoofdtrainer Krabbendijke), Björn Ronde (jeugdtrainer RCS), Daryl Hollander (jeugdtrainer Walcheren) en René van Herpen (ex-trainer Walcheren en nu tech nisch coördinator Walcheren) zijn op 1 en 2 mei van de partij op sportpark Bonedijke in Vlissingen, de thuishaven van zaterdagderde klasser Walcheren. Hollander: „Er komen nog twee trainers bij, want we willen met vier groepen van 20 a 25 jongens en meisjes gaan werken. Twee trainers voor elke groep en Re naldo en ik als coördinatoren. We werken ook samen met Skills Control." Tijdens de da gen zijn ook twee trainers van Skills en Control (van o.a. Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld en Salim Ben Sallam) van de partij. Het beloven - zoals de organisa toren het zelf uitdragen - twee sfeervolle dagen 'vol voetbal en fun' te worden. Hollander: „We doen het vooral omdat we het zelf leuk vinden en hopen dat het aan slaat. Het is nu een pilot en als het een succes wordt gaan we proberen om er een jaarlijks terugkerend iets van te maken. En eventueel meerdere keren per jaar, in de meivakantie, de zomervakantie en eventueel de herfstvakantie. Dat zou mooi zijn voor de jeugd." woensdag 7 maart 2018 GO naar teamsporters Sporter van het jaar Dennis de Nooijer Voetballer bij Sparta, veel scorende spits die de bekerfinale haalde Sporttalent van het jaar Simone de Klerk Tafeltennisster, succes met club en in (gemengd)dubbel @0 Sportman van het jaar Roeland Lievens Roeier, zesde plaats op Olympische Spelen met lichte vier-zonder Sporttalent van het jaar Jeanine Nieuwenhuis Dressuuramazone, Europees kampioene met Nederlandse juniorenploeg Sporter van het jaar Dennis Voshart Wereldkampioen met Nederlands korfbalteam Sportvrouw van het jaar Monique Nuijten* Met Oranje-turnteam vijfde op het WK Sportman van het jaar Hans-Peter Minderhoud* Wereldkampioen met Nederlandse dressuurploeg Nuiiten werd in 2001 me. O^Sêarlè Wel od het WK in Gent. in z.ee P .^«hotiaar'OD. foto anp Sportvrouw van net jaarw Aangepast sporter met lichamelijke beperking MarkAalders Rolstoelbasketballer, met Oranje geplaatst voor de Paralympics Aangepast sporter met lichamelijke beperking Corné de Koning Pararoeier, vierde plaats met gemengde boot op Paralympics *De sporter werd in andere jaren ook beloond met een provinciale sportprijs, maar dan voor een individuele prestatie De selectie van zondag hoofdklasser Goes krijgt vorm met het oog op volgend seizoen. Drie spelers van competitiegenoot Vlissingen worden aan de selectie toe gevoegd. Mart de Kroo, Steve Schalkwijk en Jarreau Manu- huwa maken de overstap, ter wijl Remon de Vlieger de om gekeerde weg bewandelt. Een aantal vaste Goese basis krachten verlengt zijn verbin tenis. Len Wolters Goes Tijdens de meivakantie hoeven Zeeuwse jeugdvoetballers zich twee dagen lang in elk geval niet te vervelen. Met Renaldo Jacobs organiseert Walcheren-trainer Kevin Hollander de eerste editie van de 'DeBieQuick' voetbalda gen. Klaas Verspoor Vlissingen - Kevin Hollander

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41