ed O CD 8 Erwin Harmes mikt op top-10 NK cross Veel Belgen present in Westenschouwen Sterke start voor Kerkhove in China l' Slechts 9 procent van de individuele titels bij het Zeeuws Topsportgala gaat naar iemand die een aandeel had in een prestatie van een ploeg. ZEEUWS TOPSPORTGALA 29STE EDITIE Erwin Harmes mikt komend weekend op een goede klassering tijdens het NK cross in Am sterdam. De 36-jarige atleet uit Middelburg hoort eigenlijk thuis in de masters-categorie, maar heeft zich desondanks ingeschreven bij de senioren: „Ik wil proberen bij de top tien te komen." Naast Harmes zijn er nog meer Zeeu wen van de partij op het NK. Tim van den Broeke, Jorim Scheele en Niek den Exter doen mee bij de senioren. Op de korte cross gaan Aniek Aper, Emma van Mourik, Bereket Peter- sen en Franklin van Anrooy van start. Maikel Peeman loopt bij jongens A. Shirin van An rooy gaat voor het erepodium bij de meisjes B. Robert de Graaf start bij jongens B en Amy de Graaf bij de meisjes D. Atletiekvereniging Delta Sport organiseert za terdag de Pannekoekenmolenloop in het bos van Westenschouwen. Er wordt gelopen over 15 en 7,5 kilometer. Daarbij worden de atleten over een mooi, maar loodzwaar parkoers ge voerd door het Meeuwenduin en langs het strand. Op de deelnemerslijst staat onder meer een grote groep atleten uit België. Ook Annick Becker, de winnares van de 15 kilomter vorig jaar, heeft zich reeds aangemeld. Het startsignaal is om 13.30 uur. Zodra de lo pers uit het zicht zijn kan de jeugd zich klaar maken voor de start voor hun wedstrijden over 1 en 2 kilometer. De Ruiter Lesley Kerkhove heeft gisteren op overtui gende wijze haar eerste rondepartij gewon nen op het 60.000 dollar-toernooi van Zhuzai in China. De 26-jarige tennisster uit Zierikzee sloeg de Chinese wildcard-speelster Xinju Ji- ang met 6-0 6-2 van de baan. In de volgende ronde treft Kerkhove (WTA-200) mogelijk de als eerste geplaatste Denisa Allertova (WTA- 87) uitTjechië. Ook in het dubbelspel bereikte Kerkhove de volgende ronde. Samen met de Russische Anna Blinkova werden de Roemeense Alexandra Cadantu en de Slowaakse Chantal Skamlova met 6-4 6-4 aan de kant gezet. In 1995 werden drie teamspor ters genomineerd voor de ti tel 'Sporter van het jaar' in Zeeland: voetballer Dennis de Nooijer, korfballer Dennis Voshart en bowler Erwin Groen. Toen móest dus wel iemand die af hankelijk is van zijn ploeggenoten met de individuele eretitel aan de haal gaan. Sindsdien gebeurt dat echter nauwelijks meer. Vanavond is in het Goese theater De Mythe de 29ste editie van het Zeeuws Topsportgala. In zes cate gorieën worden de provinciale sportprijzen uitgereikt. In de vijf individuele categorieën zijn er in totaal vier genomineerden die een teamsport beoefenen. De geschie denis leert dat zij zelden ook daad werkelijk gekozen worden. Ze moeten er, zo lijkt het, duidelijk bovenuit steken. In de zogenoemde 'Hall of Fame' GENOMINEERDEN van SportZeeland, dat sinds 1989 de gala's organiseert, staan in to taal 98 winnaars van individuele eretitels. Slechts negen van hen werden beloond vanwege hun (grote) aandeel in een aanspre kende prestatie van een ploeg. Van hen was Dennis de Nooijer de eer ste. Jesper Jobse, lid van het Neder landse 3x3 basketballteam, kan vanavond een opvolger worden van de huidige spitsentrainer van FC Dordrecht. Hij is één van de drie genomineerden in de catego rie 'Sportman van het jaar'. Voet baller Rick van Drongelen, voet baller bij Hamburger SV en jeugd- international, maakt kans op de talentenprijs. En bij de aangepast sporters met een lichamelijke be perking zijn beide kandidaten teamsporters: pararoeier Corné de Koning en rolstoelbasketbalster Sylvana van Hees. De tien andere nominaties zijn gegaan naar pure solisten. De vakjury bij de sportverkie- zingen bestaat uit personen die ac tief zijn binnen de Zeeuwse sport wereld, op verschillende vlakken. Deze had na 2017 - waar dit gala over gaat - voor meer teamspor ters kunnen kiezen, in elk geval bij de sportmannen. Voetballer Tom Boere bijvoorbeeld, met 33 treffers topscorer in de Jupiler League. Of zijn collega Bart Nieuwkoop, kam pioen geworden met Feyenoord. De keuzecommissie heeft echter de individuele prestaties van wiel renner Marco Minnaard en moun- tainbiker Milan Vader hoger aan geslagen. Daar kunnen vraagte kens bij gezet worden, omdat zij geen grote wedstrijden hebben ge wonnen. Hoeveel teamsporters dit keer een soloprijs krijgen, wordt vanaf 20.30 uur duidelijk. Gert van 't Hof, bekend van NOS Studio Sport, presenteert het Topsport gala. Zeeuwse prominenten rijken de prijzen uit. Sportman Sportvrouw Sportploeg Sporttalent Aangepast spor ter met lichame lijke beperking Aangepast spor ter met geeste lijke beperking woensdag 7 maart 2018 GO ATLETIEK ATLETIEK Kerkhove won recent in de Fed Cup nog van de Williams-zusjes. foto getty images SPORT Op het sportpark van Corn Boys in Sas van Gent wordt zaterdag de Cornboysloop geor ganiseerd. Er zijn drie afstanden (6.000, 8.600 en 15.700 meter). De start is om 15.00 uur Bij strandpaviljoen De Zeemeeuw in Retran- chement wordt zondag de VAC Engineering Natuurloop georganiseerd. Er zijn drie afstan den (2.200, 5.000 en 10.000 meter). Start is om 10.30 uur. Op het terrein bij Den Inkel in Kruiningen wordt zaterdag de tweede trainingsrit van Trimbelangen Midden Zeeland verreden. De start is om 13.30 uur. Bowler Brent de Ruiter (foto) uit Middelburg heeft op een toernooi in het Deense Koge naast een podium plek gegrepen. De 17-jarige bowler was dicht bij de achtste maximale score (300) uit zijn carriere, maar bleef steken op 298 punten. De Ruiter reist later deze maand op nieuw af richting Denemarken. Hij mag Nederland vertegenwoordi gen op het EK ju nioren in Aalborg. Dammen De dammers van Aagtekerke heb ben voor het eerst sinds 2003 het kampioenschap in de Zeeuwse hoofdklasse be haald. Maandag avond won het team in een thuis wedstrijd met 10-6 van Lammeren- burg en werd daarmee onbe reikbaar voor de concurrentie. Top scorer David Bos- selaar en Adrie Riemens zorgden in het kampioens duel voor de twee beslissende winst partijen. O CL CO Prijzen bijna niet Roeland van Vliet Vlissingen Jesper Jobse (3x3 basketball): zilver op WK Marco Minnaard (wielrennen): eindzege in de Rhóne-Alpes Isère Tour, 40ste bij debuut in Tour de France Milan Vader (mountainbike): vijfde op WK onder 23 Lesley Kerkhove (tennis): hoofdtoernooi US Open gehaald, dub- beltitel WTA-toernooi Luxemburg Anne Terpstra (mountainbike): zevende plaats op EK Nancy van de Ven (motocross): Europees kampioene, vierde in WK Groene Ster (zaalvoetbal): zesde plaats in eredivisie Vrouwen van IJzen- dijke (veldvoetbal): handhaving in de hoofd klasse Oemoemenoe (rugby): bereikte voor de tweede maal de kampi oenspoule in de ere klasse Shirin van Anrooij (atletiek): finale 1500 meter tijdens Jeugd Olympische Spelen Rick van Drongelen (veldvoetbal): speler Jong Oranje, transfer naar Hamburg SV Jarno Mobach (wielrennen): 5de op NK voor beloften, won rit in de Olympia's Tour Sylvana van Hees (roelstoelbasketbal): international Corné de Koning (pararoeien): wereld kampioen in klasse TA Mix2, winnaar 2 wereld bekertoernooien Joannathan Duin- kerke (wielrennen): goud op NK op de weg, brons op WK op de weg, goud op NK veldrijden Irma van Duyn (wielrennen): goud op NK op de weg Tonny Hoogstraate (wielrennen): zilver bij NK veldrijden Pim Bruins (links), Björn Ronde (midden) en Jurriaan van Poelje zijn drie van de betrokken trainers die zich gaan inzetten voor de jeugdvoetbaldagen. foto'srenéschotanus/johanvanderheijden/ rubenoreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40