Dochter van Youp maakt docu over Yab Yum 28 M Haar afscheid was groots en intens. Met warme woorden, tientallen rode rozen en voor velen de vertrouwde jazzmuziek op de achtergrond. „Dit verdiende ze. Je voelde de waardering, de verbondenheid vandaag. Het was prachtig", zei Jan des Bouvrie. ANGELA KIJKT TV Ik weet dat er afgelopen week tal van nieuwe programma's zijn begonnen en dat het on mogelijk is om alles te zien. Maar als u nog er gens een uurtje over heeft deze week, kijk dan de eerste twee afleveringen van Dream School terug. Dat NPO 3-programma trok maandag slechts 340.000 kijkers, maar verdient een even groot publiek als De Luizenmoeder. Het programma is confronterend, leerzaam en inspirerend. Niet alleen voor de groep blo wende, gapende, hangerige, dwarse schoolverla ters die daarin van Lucia Rijker en andere BN'ers een schop onder hun kont krijgen in de hoop dat ze eindelijk wat gaan doen met hun leven en ta lenten. Maar ook gewoon voor brave burgers als u en ik, met een aangeharkte voortuin, een nette baan en drie slapende kinderen boven. Omdat iedereen af en toe een zetje kan gebruiken, aan het denken moet worden gezet of gewoon weer eens dankbaar moet zijn voor wat je wél hebt en kunt. Net als haar kompaan, schooldirecteur Eric van 't Zelfde. Zij richt zich meer op de innerlijke groei van de jongeren, probeert met levenswijsheden en gloedvolle blik door de pantsers heen te bre ken. Hij hamert op discipline, afspraken en het belang van opleiding of werk. Maar in hun bena dering zijn ze hetzelfde: eerlijk, direct, maar ook begripvol en - nu nog - mild. Want in de loop van vorig seizoen heb ik ze, toen de maat vol was, ook fors uit hun slof zien schieten. Het programma is ook confronterend voor en over de BN'ers die les komen geven. Soms is het een bijna komische lijdensweg, zoals bij Leo Blokhuis. En het volgende moment ontroert model en fotografe Kim Feenstra. Tot maandag avond had ik weinig tot niks met haar. Maar na dat ze open en eerlijk haar levensverhaal deed, inclusief drugs en prostitutie, wil ik voorzitter worden van haar fanclub. Dream School biedt hoop, zo simpel is het. De boodschap is kraakhelder: je bent alleen slacht offer van je omgeving en omstandigheden als je weigert het heft in eigen hand te nemen. En het werkt. Van de groep van vorig seizoen heeft een aantal jongeren het leven inmiddels aardig op de rails. Dat gun ik al die gapende, blowende, dwarse mispunten van dit jaar ook. Omdat Dream School óók laat zien dat er onder de onwillige faqades hartveroverende, maar getroebleerde zieltjes zit ten die dat extra beetje hulp en aandacht ge woon heel hard verdienen. Vervolg op Onze man in Teheran Schiffmacher in ziekenhuis e interieuront werper was mid den jaren 90 de laatste die In de Hoofdrol zat bij Mies Bouwman. „Ik kende haar vanaf haar begintijd bij de televisie. Ze is nooit veranderd." De televisiepresentatrice die vorige week maandag op 88-jarige leeftijd thuis in Eist in het bijzijn van haar Mies heeft tot het laatst bepaald hoe zij haar leven wilde leiden kinderen overleed, wordt herinnerd als een van de iconen in de televisie geschiedenis. Gisteren tijdens de cre matieplechtigheid in het lommer rijke Leusden was Mies vooral de 'zus van', 'oma van', 'echtgenote van' en 'moeder van'. „Mies als familiemens, als moeder kloek die naast de hectiek van de te levisie veel tijd maakte voor haar ge zin en familie", stelde Albert Ver linde. „In die zin had zij ook een voorbeeldfunctie voor andere be kende Nederlanders. Dat nest, dat Yab Yum, het illustere luxebor deel op het Singel, zal bij veel mensen nog steeds tot de ver beelding spreken. Het bijzon dere interieur, de beroemdhe den die er kwamen en de zweem van criminaliteit die er tien jaar na sluiting nog steeds om het pand hangt. Het bor deel deed enkele jaren dienst als museum, inclusief winkel tje met Yab Yum-ochtendjas- sen en -badslippers. Ook Anna van 't Hek (28, foto) ging er kij ken. Tijdens dat be zoek ontstond het idee voor de docu mentaire. Het bor deel speelt niet alleen een rol in het leven van de documentairemaaktster, ook bij haar vader Youp. In de beginjaren van zijn cabaretcar rière woonde hij jarenlang op een zolderkamertje pal tegen over het bordeel. Om het verhaal van Yab Yum rond te krijgen, sprak ze met tientallen mensen, ging meer dere malen op bezoek en vond de drie hoofdpersonen, een oud-prostituee, een barman en een floor manager, om wie ze haar documentaire laat draaien. „Zij hebben er gewerkt. Hoe ziet hun leven er nu uit, welke invloed heeft het werk gehad op hun leven? Het is een enorm contrast tussen toen en nu." De documentaire is over an derhalfjaar te zien bij BNNVARA. Quote van de dag Als luisteraars het vervelend vinden dat ik mijn haar niet heb gewassen, zetten ze de webcam maar uit Hoon En dat kan ex-bokser Lucia Rijker zo goed. woensdag 7 maart 2018 GO TELEVISIE De successerie Onze man in Te heran krijgt een tweede seizoen. De reeks van vijf afleveringen be gint op 15 april op NPO 2. Erd- brink, die al zes tien jaar in Iran woont, maakte driejaar gele den voor de VPRO de eerste serie. THEATER Henk Schiffma cher is op ad vies van zijn cardioloog met spoed opgeno men in het zie kenhuis. De tat- tookoning wordt onderzocht. De komende vijf voorstellingen van zijn theater show Schiffma cher Vertelt zijn afgelast. 3 ■o 4) 'Mies was onvergetelijk' Dennis Jansen 44 Albert Verlinde Ze is pas net begonnen met draaien, maar het idee zit al jaren in het hoofd van Anna van 't Hek, de dochter van cabaretier Youp. Een tv-do- cumentaire over het be roemde Amsterdamse bor deel van weleer: Yab Yum. Bonne Kerstens 3FM-dj Eva Koreman ver telt in Beau Monde dat haar luiheid vaak wint van haar ij- delheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28