B J 25 DE UITSLAG frappato) en drie wit (grillo, grüner veltliner, silvaner). Sommige zijn be kroond, andere niet. „Maar een me daille winnen in wijnland is net zo gemakkelijk als een Sheriffster kopen bij Bart Smit", verzucht Harold. In zijn Grote Hamersma zijn alle zes met een ruime voldoende beloond. Konijnenvoer Een kleine waarschuwing vooraf: een proeverij met twee van zulke literaire types ontaard al snel in het NK bloemrijk associëren. „Als ik wijn omschrijf als kattenpis is dat echter positief bedoeld", benadrukt Ronald. „Dat is nu eenmaal een algemeen be kende fermentatiesmaak." De associaties lopen vervolgens uiteen van vers geverfde huiskamer (aglianico) tot de eerste lentedag van het jaar (frappato) en van Britse rechttoe-rechtaan-thriller (grillo) tot zo'n Netflixserie die je steeds maar weer op het verkeerde been zet (sil vaner). Of neem de marselan, beurte lings omschreven als een aards stin- kertje dat ruikt naar konijnenvoer, een drooggevallen moddersloot in zomertijd, geen schattig aperitief wijntje om in je tutuutje te nippen en een man met doorgegroeide wenkbrauwen en tatoeages uit de tijd dat tatoeages nog sympathiek waren. Elke druif heeft zijn eigen truken- doos om het panel om de vingers te winden. De silvaner wordt bijvoor beeld geroemd om zijn bijna driedi mensionale frisheid. De grüner velt liner serveert een verkwikkend prikje op de tong. En de frappato scoort met zijn ongecompliceerde doordrinkfactor. „Waarom is dit geen wereldbe roemde druif?", vraagt Ronald zich verbijsterd af. „Oeps!", antwoordt Harold. „Ik heb hem per ongeluk naar binnen toe uitgespuugd." Ideaal voor grote gezinnen Lekker snacken voor prima prijsje Puike prestaties, zeker met Franse frites woensdag 7 maart 2018 GO »1. Divino Nord- heim Silvaner trocken (Albert Heijn) €6,79 - Fris, karaktervol, zoet geurend, mildzuur en met een stevig pareltje. In een ge- pimpte bocksbeu- telfles uit Franken. 2. Domane Wa- chau Grüner Veltli- ner (Hema) €7 - Fris met pit. De citrus verkwikt en de witte peper prikt. Wordt in New York niet voor niets de 'gruvy' genoemd. 3. Di Majo Norante Aglianico Bio (Gall Gall) €9,99 - Aangenaam ruikend (een tikkie naar petroleum) en vol donkere, zuurbit- tere kersen met een geruststellend kruidje. Harold Hamersma en Ronald Giphart lij ken tijdens het wijn proeven mee te doen aan het NK bloemrijk associëren. FOTO SH0DY CAREMAN 4. Feudo di Santa Tresa Frappato (Ekoplaza) €8,99 - Bijna rosé plus: lichtroze ge kleurd als de rönt genfoto van een druif. Ongecompli ceerde dorstlesser. 5. La Finestra Grillo (Jumbo) €5,99 - Ruikt alsof je de Jamin binnen stapt, maar wat je proeft is fris, droog, citrusrijk wit met een vleugje koolzuur. Een Siciliaanse schone. 6. Ensedune Marselan (Plus) €5,99 - Aardse geur, scheutig met tanni- nes (denk: schuurpa pier op de tanden) en vol ruig fruit. Ide aal voor bij stoere (vlees)gerechten. Philips HD9650 Avance Airfryer XXL Prijs: 243 euro Met een capaciteit van 1,4 kilogram mag de Philips HD9650 zich met recht XXL noemen. Groots in for maat en prestaties. Maakt friet, snacks, groenten en vlees allemaal prima klaar. Zelfs kroketten, meestal een lastige klus voor air- fryers, smaken uitstekend. Een echte alleskunner. De digitale timer is een han dige extra en het apparaat oogt degelijk. Kost wat, maar dan heb je ook wat. Inventum GF254HLD Prijs: 88 euro Een heteluchtfriteuse die ruim voldoende presteert, met een prijskaartje waar we blij van worden. Frieten komen er met een mooi krokant korstje uit. Op het display stel je een voudig de tijd en tempera tuur in. De frituurpan heeft een laadvermogen van 0,8 kg. waar je voor 3 a 4 per sonen mee uit de voeten kan. Het apparaat is mis schien wat aan de lompe kant, maar met de verhou ding prijs-kwaliteit zit het helemaal goed. Tefal Fry Delight XL FX1050 Prijs: 150 euro Blinkt uit in het maken van Franse frites. Heerlijk krokant en precies gaar genoeg. Met 2000 watt vermogen en een capaciteit van 1,2 kg. geschikt voor een gezelschap van 5 man. Op het touchscreen stel je eenvoudig de gewenste a tijd/temperatuur in, of je kiest voor een automatisch programma. Van het witte kleurtje moet je houden, maar de smakelijke resulta ten spreken voor zich. MARSH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25