Van der Weijden stopt Max Verstappen ondanks accuprobleem tevreden in Spanje 21 Donar dicht bij kwartfinale Hivertwintin Parijs-Nice Dumoulin niet fit in Tirreno Na een frustrerende eerste testweek tankte Max Verstappen (20) gisteren vertrouwen. Onder de Spaanse zon klokte hij bij de hervatting van het voorspel - ondanks een klein accuprobleem -130 rondjes in de RB14. Je wilt zien hoe de auto zich gedraagt, de auto leren begrijpen UITSLAGEN Alsof hij de hoofdrol speelde in een videoclip van John de Bever. Zo vrolijk paradeerde Max Ver stappen gistermiddag rond tijdens de lunchpauze van testdag vijf, de raceoverall losjes op half zeven over zijn billen hangend. Die lach, hij ging maar niet van zijn gezicht. Nu is de Limburger van zichzelf al een vrij ongecompliceerde jonge vent. Maar de eindelijk eens vlek keloze ochtend hielp ook mee. Dat begon maandagavond al, toen Ver stappen te horen kreeg dat hij weer in de RB14 mocht springen op testdag vijf omdat Daniël Ricci- ardo wat ziekjes was. Vervolgens zag hij gistermorgen geen sneeuw of regen, toen hij de gordijnen van z'n Spaanse hotelkamer opzij schoof. Maar zon. En een strak blauwe hemel. Het kwik steeg al tot tien graden boven nul toen hij om iets over ne genen aan zijn derde werkdag in de RB14 begon. Toen hij vier uur later aan de lunch mocht, waarbij hij even vluchtig sprak met de lob byende baas van het TT-circuit in Assen Arjan Bos, had hij al 85 rondjes Circuit de Catalunya ge daan. Vorige week haalde hij in winterse condities door kleine problemen op zijn eerste dag maar 67 rondjes. En door een traag op drogende baan, wederom proble men en een spin kwam hij op zijn tweede dag zelfs niet verder dan 35 rondjes. Weektotaal Dat weektotaal van 102 rondjes ver brak hij gistermiddag al met nog ruim tweeënhalf uur op de klok. In de heerlijke Spaanse voorjaars- warmte, waarin het zelfs een graadje of zeventien werd, leek hij zijn dagtotaal nog even flink op te rekken. Maar toen ging het dan toch even mis. Hij begon aan test-om loop 115 in de RB14 en keerde terug in de pit op de achterbank van een witte Nissan SUV van de organisa tie. Zijn eigen bolide hield er na het rechte stuk plotsklaps mee op door een technisch mankement. En terug moet hij met zijn gedach ten zijn geweest bij de eerste maanden van rampseizoen 2017, toen hem dat veel te vaak over kwam. Afgeschermd voor potten kijkers arriveerde de RB14 op een takelwagen onder een groot doek in de pitstraat. Daar bleek het technisch schaderapport mee te vallen. „Een klein accupro bleempje was het", reageerde Ver stappen later rustig. „We hadden 'm zo verwisseld en toen konden we het laatste half uurtje nog de baan op." Het was met slechts een klein uurtje aan verloren baantijd geen enorm drama na een produc tieve dag. Hooguit een knauw in het vertrouwen omdat juist de be trouwbaarheid van de Renault- motor het laatste jaar zo te wensen overliet. Maar ook daarom wordt alles nu getest in Spanje, om dit soort incidenten straks als het echt om WK-punten gaat niet meer te gen te komen. Na een dag waarin hij met 130 rondjes een enorme bak data ver zamelde en bovendien op 0,25 se conde van Sebastian Vettel en 0,05 seconde van Valtteri Bottas een scherpe derde tijd klokte, wenste Verstappen zich dan ook te focus sen op het positieve. „Ik heb een heleboel rondjes ge maakt, dat was het belangrijkste. Je wilt er zoveel mogelijk doen. Zien hoe de auto zich gedraagt. Die auto leren begrijpen." Onder de zakkende zon stond een hemelbestormer die weer iets wijzer was geworden. „Vorige week was eigenlijk veel nutteloos, een dag ingeleverd. Vandaag maar één klein probleempje gehad, wat zo verholpen was. En het voelt al lemaal goed, heel positief. Het lijkt me duidelijk dat we sterker zijn dan vorig jaar. Maar hoe sterk ten opzichte van de concurrentie? Het blijft nog steeds te vroeg om daar iets zinnigs over te zeggen." ROTTERDAM Annouk van der Weijden (31) stopt met schaatsen. De langeafstandsspecialiste die op de Olympische Spelen in Gang- neung vierde werd op de 5000 me ter zet na de WK allround komend weekeinde een punt achter haar carrière. „Het is mooi geweest. Prachtig zelfs. Maar het is klaar", zegt de schaatsster bij Team Plantina. Van der Weijden was nooit het allergrootste schaatstalent, stond niet zoals generatiegenoten Ireen Wüst en Sven Kramer al op jonge leeftijd aan de top. Ze is op dit mo ment de regerend Nederlands kam pioen allround en massastart. IpïïlllillMJMIP 3 dagen luxe 4*-Bilderberg hotel op de Veluwe woensdag 7 maart 2018 BASKETBAL De basketbal lers van Donar hebben zich overtuigend kandidaat ge steld voor een plaats in de kwartfinale van de Europa Cup. Ze namen voor het oog van ruim vierduizend toeschouwers in een uit verkocht MartinaPlaza ruim afstand van U-BT Cluj-Na- poca: 103-76. Dat lijkt een aardige marge met het oog op de return van volgende week woensdag. WIELRENNEN Jonathan Hi- vert (foto) heeft gisteren de derde etappe van Parijs - Nice gewonnen. De Fransman was de beste sprinter van de kopgroep van drie. De Spanjaard Luis Léon Sanchez eindigde als tweede en nam bovendien de leiderstrui over van de Fransman Arnaud Démare, de winnaar van de eerste etappe. WIELRENNEN Tom Dumou lin begint ziekjes aan de Tirreno-Adriatico, die van daag start. „Ik ben niet 100 procent", zei Dumoulin op de persconferentie waar hij samen met wereldkampi oen Peter Sagan, Tourwin naar Chris Froome en de Italianen Fabio Aru en Vin- cenzo Nibali zat. „Ik voel me een beetje ziek en heb last van keelpijn." BASKETBAL NBA Cleveland - Detroit 112-90, Indiana - Mil- waukee 92-89, Miami - Phoenix 125-103, Chicago - Boston 89-105, San Antonio - Memphis 100-98, Utah - Orlando 94-80, LA Lakers - Portland 103-108. WIELRENNEN Parijs-Nice, 3de etappe (Bourges - Chatel-Guyon): 1. Hivert (Fra) 210 km in 5.22.49,2. San chez (Spa) z.t., 3. Di Gregorio (Fra) z.t., 4. Démare (Fra) +0.38,5. Teunissen (Ned) z.t,. 6. Greipel (Dui) z.t., 17. Roosen (Ned) z.t. Klassement: 1. Sanchez 13.21.56,2. Démare +0.28,3. Izagirre (Spa) +0.35, 4. Alaphilippe (Fra) +0.38,5. Teunissen +0.41. Zon, 130 rondjes en een beetje pech —Max Verstappen (20) Max Verstappen tijdens een van zijn 130 rondjes in de Spaanse zon. FOTOEPA ar diidri^ Sanchez. Bilderberg Hotel De Buunderkamp 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. €30,00 p.p. hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21