Alles-in met DIT Remco Campert heeft 'genoeg geschreven' Dwarse druiven proeven School moet leerling betalen Walcheren Dichter, romancier en columnist (88) legt pen neer Relatief onbekende druivensoorten in het wijnschap smaken er niet minder om De uitspraak van de rechtbank Oost-Brabant maakt volgens on- derwijsjuristen de weg vrij voor meer ouders om de zorgplicht van scholen te betwisten. Hoewel de ouders van de oud-leerling aan de bel trokken, deed het Pius X Col lege onvoldoende om hem te be geleiden. De jongen kreeg het ad vies om naar een lager niveau af te dalen. De rechter rekent het de school 'ernstig aan' dat hij dat ad vies zonder goede onderbouwing kreeg. Het Pius X College moet een schadevergoeding van 4.600 euro betalen. „Bij deze school was het over duidelijk dat ze destijds niet deed wat ze moest doen. Het is niet de bedoeling dat een leerling met een beperking maar naar een lager niveau wordt gestuurd", aldus ad vocaat Dik Berkhout van Jurion, die de leerling verdedigde. Omdat er nauwelijks vergelijk bare zaken zijn, kan deze zaak voor meer ouders als voorbeeld dienen. „Ik denk dat best wat scholen schrikken. Hieruit blijkt dat de school echt moet kunnen aantonen genoeg te hebben ge daan om een kind te helpen", re ageert Wilco Brussee, van Brussee Lindeboom Advocaten. Daarvan is het Pius X College zich bewust. „Als dit bij de ouders doordringt, kunnen we nog best wat tegemoet zien. Dat baart me zorgen", reageert rector-bestuur der Jos Bosch. De zaak speelde al vijfjaar gele den. In de tussentijd is de Wet passend onderwijs ingevoerd, waardoor scholen al een grotere zorgplicht hebben. De rechter scherpt die zorgplicht aan, con cludeert Pieter Huisman, hoogle raar onderwij srecht van de Eras mus Universiteit Rotterdam. Voorheen moesten ouders en leerlingen vooral zelf aangeven wat een kind nodig had, nu oordeelt de rechter dat de school actieve begeleiding moet aanbieden. De uitspraak is geen vrijbrief om scholen aan te klagen voor het niet naleven van de zorgplicht, waarschuwen onderwijsjuristen. De ouders moeten tot in detail kunnen aantonen dat de begelei ding van hun kind écht tekort is geschoten. Suze Labrujere (12) was meteen verkocht toen ze op YouTube beelden zag van stokpaardrijden. In Finland is het al een rage, als het aan Suze ligt binnenkort ook in Zeeland. Zondag is de eerste wedstrijd. zi U maanden Gratis extra WiFi-punt Gratis installatie daarna vanaf 56,- p. mnd Het beste internet van Zeeland DELTA Interactieve TV DELTA Nieuwsmedia P9 Boete voor verzuimen zorgplicht Een middelbare school in Bla- del moet de ouders van een dyslectische oud-leerling een schadevergoeding betalen, omdat de school hem niet goed heeft begeleid. Het is voor het eerst dat een recht bank dat heeft uitgesproken. Ellen van Gaaien Bladel »P10 FOTO LEX DE MEESTER Kies het pakket dat bij jou past op DELTA.nl/pakketten woensdag 7 maart 2018 8°C Wisselend bewolkt met kans op een bui pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1