huis tegen Real Madrid 19 Nederland en Eindhoven de voetbalhoofdstad Eredivisieranglijst sinds 1 januari 2000 Nog even en in Eindhoven rij den ze de platte kar weer naar het stadion. Om de spelers en staf daar op te halen voor een rondrit door de stad. Voor de tiende keer in 18 jaar lopen ze dus met de schaal in hun handen de polonaise. Een moyenne van meer dan één op twee. Amsterdam „De voetbalhoofdstad van ons land? Dat is niet per se meer Am sterdam, nee", zegt ook analyticus Youri Mulder. „Maar dringt het ei genlijk genoeg door, het feit dat de panelen zó zijn verschoven? Ik denk het niet. Als je ziet hoe wij analytici ons best moeten doen om het in praatprogramma's over PSV te hebben... Gedonder en in triges bij Ajax. Gezeur over rand- zaken bij Ajax en Feyenoord; dat wordt meteen groot. Altijd maar die koningsdrama's, Shakespeare aan de Amstel of de Maas. En daar gaat het altijd eerder en langer over dan over voetbalacties uit een wedstrijd van PSV, waar konings drama's niet bestaan." PSV, dat staat voor normaal doen. Voor Berry en voor Willy en René. Voor de Herdgang, met een bakske koffie in een gemoedelijke sfeer. En voor de totale afwezig heid van een dogmatische manier van voetballen. „Maar vergis je niet", zei Ronald Waterreus zondagavond in Rondo, de voetbaltalkshow waar ook Youri Mulder zat en waar het ging over de verschillen tussen Ajax en PSV. „Die 'gemoedelijke' sfeer van de Elerdgang gaat wel hand in hand met een hard prestatiekli maat. Laat dat maar aan Phillip Cocu over als trainer. En aan een directie met Toon Gerbrands aan het roer." Er is eigenlijk maar één periode geweest sinds de eeuwwisseling Die 'gemoedelijke' sfeer op de Herdgang gaat wel hand in hand met een hard prestatieklimaat waarin ook PSV zijn kampioens- dna kwijt was. Tussen 2009 en 2014 waren er sportief magere ja ren zonder landstitel in Eindho ven. Het was een overgangsfase waarin algemeen directeur Tiny Sanders de boel financieel sa neerde en het erop leek of het voetbal in de organisatie niet de topprioriteit had. Opvolger Toon Gerbrands bracht daar weer verandering in. Zo'n beetje het eerste statement dat de oud-topsportcoach na zijn aantreden in 2014 maakte was: „Voetbal zal onder mijn leiding op 1,2 en 3 staan bij PSV. De rest volgt op 4,5,6 en 7." „We staan er voorlopig goed op", zei Phillip Cocu deze week, met een blik op de meegebrachte 621 fictieve eredivisieranglijst van de 21ste eeuw. PSV heeft daarin een voorsprong van 51 punten op Ajax en 236 punten op Feyenoord, de nummer 3. Leuke feitjes Cocu: „Leuke feitjes, maar tegelij kertijd win je daar natuurlijk geen toekomstige titels mee. Het hoort gewoon bij PSV dat de lat hoog ligt. En je moet elke dag alles wil len doen om 'm daar te houden. PSV is een club die altijd probeert een bepaalde leeftijdsopbouw in de selectie te hebben. Met een middengroep, gevormd door wat meer ervaren spelers, die zorgen dat er een 'team' staat. Dat is zó be langrijk. En dat is ook nu weer onze kracht." EUROPEES VOETBAL En dat gebeurde al snel na rust. Dani Alves verspeelde op kinder lijke wijze de bal aan Marco Asen- sio. Lucas Vazquez was het vol gende station. Zouden er in Europa trouwens spelers zijn die meer vuile meters afleggen dan de Span jaard? De international zocht de tweede paal waar vedette Cristiano Ronaldo, in de stad waar hij in de zomer van 2016 de Europese titel veroverde met Portugal, als een roofdier stond te wachten. De rake kopstoot zorgde voor duizeling wekkende cijfers, zelfs voor Cristi ano Ronaldo. De kopbal was doelpunt num mer 15 in zijn laatste negen duels. Puur naar de Champions League gekeken: 22 treffers in de laatste 13 wedstrijden, dit seizoen liefst 12. Ronaldo is ook de eerste speler ooit die in alle groepswedstrijden scoorde en tevens in beide duels in de achtste finale. En waar hij in de heenwedstrijd in Madrid treffer 100 en treffer 101 namens Real Madrid in het miljardenbal maakte, staat de teller in totaal al op 117 goals in de Champions League. Reservebank Real Madrid heeft de competitie in Spanje al uit handen laten glippen, net als het bekertoernooi. Maar de Champions League kan alles goed maken. Trainer Zinedine Zidane keek na rust eens naar zijn reserve bank. Daar zat een kwartet op een rijtje dat tot de absolute wereldtop behoort. Toni Kroos, Luka Modric, Gareth Bale en Isco. De Franse coach had die vier spelers in de con frontatie met PSG niet eens nodig om het gewenste resultaat te halen. Een paar meter verder van Zidane zat collega Unai Emery, die Marco Verratti na rust weggestuurd zag worden. De Spanjaard is volgens al zijn collega's een ongekende top- trainer. Maar na de remontada van vorig seizoen van FC Barcelona, was dit keer Real Madrid te sterk. Edinson Cavani kon nog voor 1-1 zorgen, maar Casemiro zorgde als nog voor 1-2. De steenrijke Qatari die al zeven jaar op een rij miljoenen in de Franse formatie pompen zullen de uitschakeling niet zonder slag of stoot voorbij laten gaan. De kans dat Emery na de zomer nog aan het roer staat bij PSG is erg klein. Dat de coach niet kon beschikken over de geblesseerde superster Neymar was uiteraard geen geldig excuus. Uitslagen/programma Programma woensdag 7 maart 2018 GO maar één topclub - Ronald Waterreus wedstrijden punten PSV Ajax 620 Feyenoord 621 11591 AZ 620 1033 H FC Twente 621 994 Heerenveen 621 939 FC Utrecht 620 911 Vitesse 620 868 FC Groningen Roda JC 587 CHAMPIONS LEAGUE Gisteren Liverpool* - Porto 0-0 (5-0) PSG - Real Madrid* 1-2 (1-3) 52. Ronaldo 0-1, 70. Cavani 1-1, 80. Casemiro 1 -2 Rood: 66. Verratti (PSG/2xgeel) door naar kwartfinale) Vandaag 20.45 uur Man. City - Basel (4-0) Tottenh. - Juventus (2-2) Dinsdag 13 maart 20.45 uur Man. United - Sevilla (0-0) AS Roma - Sjachtar (1-2) Woensdag 14 maart 18.00 uur Besiktas - Bayern M. (0-5) 20.45 uur Barcelona - Chelsea 1 -1 Jürgen Klopp: kwartfina list met Liverpool. foto reuters EUROPALEAGUE Donderdag 19.00 uur AC Milan - Arsenal Bor. Dortmund - Salzburg CSKA Moskou - Lyon Atlético M. - Lok. Moskou 21.05 uur Sporting L. - Vik. Plzen Marseille - Ath. Bilbao RB Leipzig - Zenit Lazio - Dinamo Kiev

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19