am Heerlijk helder hondenbier O Volgens psycholoog Tashiro is sociale onhandigheid een Werkgevers dwarsbomen vertrouwenspersonen die slachtoffers helpen Werkgevers dwarsbomen vertrouwenspersonen die binnen hun bedrijf een slachtoffer bijstaan van seksuele intimidatie of pesten. Vaak komt de bemiddelaar zelf daardoor ook in de problemen. Horst Seehofer wordt eerste heimatminister Honden mogen op de Horecabeurs helaas niet komen, dus schonk Pieter Boone zijn Snuffle Dog Beer maar zó uit. Het hondenbier van Boone was één van de vele noviteiten die gepresenteerd wer den in de Goese Zeelandhallen. Ook vandaag kun nen mensen nog naar de Horecabeurs. Hart Ziel pluspunt »P23 Tien procent van de vertrouwens personen is wel eens teruggefloten door hun werkgever nadat zij zich hadden ingezet voor een slachtof fer. Voor vertrouwenspersonen die buiten de organisatie werken geldt dat in 23 procent van de gevallen. Dat blijkt uit een enquête van de Landelijke Vereniging van Vertrou wenspersonen (LVV) in samen werking met onderzoekspro gramma De Monitor (KRO- NCRV) dat vanavond wordt uitge zonden. Uit het onderzoek blijkt ook dat ruim 80 procent van de vertrou wenspersonen wil dat hun rechts positie in de wet wordt verste vigd. Dat moet het makkelijker ma ken om druk op het management uit te oefenen om slachtoffers bij te staan. Zonder dat vertrouwensper sonen bang hoeven te zijn om zélf hun baan kwijt te raken. Bestuurslid van de Landelijke Vereniging van Vertrouwensperso nen Inge ter Brake: „Nu ontslaan ze je gewoon als vertrouwenspersoon of verlengen ze je contract niet." Een interne bemiddelaar ver loor volgens Ter Brake bijvoorbeeld haar baan omdat ze een casus 'ste vig wilde aanpakken'. „Dat werd haar niet in dank afgenomen en na een halfjaar kreeg ze ontslag." Ook bij vertrouwenspersonen die niet in dienst zijn, is het volgens haar te makkelijk om te voorkomen dat slachtoffers hulp krijgen. „Exter nen heb je niet in dienst, die geef je gewoon een schop na en dan is het klaar." De angst om ongewenst gedrag van collega's te melden, blijkt vaak Nu ontslaan ze je als vertrouwenspersoon of verlengen ze je contract niet terecht. Volgens bureau Bezemer, Kuiper Schubad, specialist in de aanpak van ongewenste omgangs vormen, worden slachtoffers in meer dan de helft van de gevallen 'dubbel de dupe'. Ten eerste door de intimidatie, maar ook omdat zij vaak vanwege 'verstoorde' verhou dingen thuis komen te zitten. Of omdat slachtoffers worden overge plaatst naar een andere afdeling, terwijl daders blijven zitten. Vorige week bleek al dat vertrou wenspersonen maar mondjes maat meer meldingen krijgen sinds de #metoo-discussie is losgebar sten. Veel slachtoffers van seksuele intimidatie durven uit angst en schaamte vaak niet bij hun leiding gevende of vertrouwenspersoon aan te kloppen. Laat staan als hun baas de dader is. Eén op de zes werknemers heeft last van pes tende of opdringerige collega's, dat zijn ruim 1,2 miljoen mensen in Nederland. ZEELAND 2, P11 Nieuwsmedia 'ZEELAND 2 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN #Metoo-bemiddelaar onder druk Marcia Nieuwenhuis N ij kerk Inge ter Brake, Landelijke Vereniging van Vertrouwenspersonen 9°C Af en toe pzc.nl motregen Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1