Goes grijpt naast prijs voor toegankelijkheid Zaamslag Duurzaam gaat in zonne-energie ija Investeer in gezonder leven Volhouders II 16 ZE VEGETARISCH WEEK ZONDER VLEES - GOES Eenzijdig ongeluk op Deltaweg Goes en Hardenberg waren samen met Ermelo, Katwijk en Zwolle ge nomineerd voor de prijs. Zij doen het allemaal goed als het gaat om de toegankelijkheid voor mensen met een beperking. De afgelopen weken zijn ze nog eens goed onder de loep genomen. Juryvoorzitter Otwin van Dijk noemde de vijf genomineerden Voorbeeldgemeenten', maar bena drukte tegelijkertijd dat in Neder land nog een wereld te winnen is. „Mensen denken dat hier alles heel toegankelijk is. Dat valt reuze tegen. We lopen hopeloos achter bij bij voorbeeld de VS. In Nederland kun je bijvoorbeeld op een kwart van alle stations terecht als rolstoelge bruiker." „Geen nummer 1, maar volgens de landelijke jury is Goes wel een van de vijf voorbeeldgemeenten", twitterde de Goese wethouder An- dré van der Reest na de bekendma king. „Daar ben ik blij mee en het is reden om op de ingeslagen weg door te gaan." Eind november startte de inschrij ving voor de zonnepanelencoöpe ratie en nu zijn er volgens initiatief nemer Jaap Scheele voldoende in schrijvingen binnen om de ener giecoöperatie te beginnen. Met 22 mensen die zich hebben ingeschre ven voor in totaal 194 panelen zijn er nog maar tien panelen over. „We merken dat de openstelling voor mensen en bedrijven in de postcodes rondom Zaamslag goed gewerkt heeft. En misschien dat de onzekerheid rond aanpassing van de salderingsregeling voor panelen ALMANAK Verkopers aan de deur. Eerder die dag was de man des huizes ook al gestoord bij zijn werk. Deze keer stonden medewer kers van de Zeeuwse energie maatschappij aan de deur. Of meneer interesse had in een abonnement voor tv en inter net. Meneer koos voor de zachte op het eigen dak en het minder af hankelijk willen zijn van gas men sen naar onze coöperatie gebracht heeft", denkt Scheele. De 204 panelen komen op het dak van aardappelhandel Dieleman De berichten over de afbouw van gas heeft mensen naar ons toe gebracht bij de Griete te liggen. Uiterlijk eind mei is de installatie operationeel. Scheele sluit niet uit dat Zaam slag Duurzaam in de toekomst nog meer coöperaties zal opstarten. „Als mensen interesse hebben plaatsen we ze op de wachtlijst en zien we of het nut heeft om een tweede project op te starten." manier van afwijzing en zei dat zijn vrouw dit altijd regelde. Zei was Van de boekhouding'. Die vrouw deed 's avonds de deur open toen de heren nog een po ging waagden: „Bent u me vrouw Van de Boekhoud?" Toen zij niet-begrijpend ontkende, dropen de verkopers netjes af. Arrestatie na wilde achtervolging Uitruk brandweer na autobranden Zeiljacht loopt vast opVeerse Meer We boksen, zwemmen, spinnen, pumpen, roeien, vallen, staan weer op en gaan weer door. Want we moeten bewegen. Van onszelf. Van onze geliefde. Van de dokter. En in veel gevallen zelfs van de baas. Steeds meer bedrijven zien in dat een investering in het welzijn van hun werknemers hen voordelen oplevert. Ze zitten er letterlijk en figuurlijk beter door in hun vel. Kor tingsregelingen kunnen werknemers nét dat zetje extra geven om naar een sportschool te gaan. Sportscholen in Zeeland zien duidelijk dat mensen steeds meer met hun gezondheid bezig zijn. De tijd dat het aantal aanmeldingen na de jaarwisseling vanwege goede voorne mens explosief steeg, is al even voorbij. We werken 365 dagen aan ons lijf, het liefst in groepsverband. Onder pro fessionele begeleiding, terwijl je ook sociale contacten op doet, is motiverend. Het is logisch dat sportcentra daar op inspelen. Liever een klant met een jaarabonnement dan een klant die na wat verloren kilo's snel weer afhaakt. Sportscholen krijgen het dan wel steeds drukker, maar toch kan lang niet iedereen het zich financieel veroorloven. Een kortingsregeling van de werkgever is voor die catego rie niet genoeg om in beweging te komen. Werkgevers die vooral van deze arbeidskrachten afhankelijk zijn, mogen best nog een stapje verder gaan. Een paar uurtjes sporten op kosten van de baas onder werktijd is helemaal zo gek nog niet. UEen kortingsregeling van de werkgever is voor die categorie niet genoeg Commentaar maandag 5 maart 2018 Op de Deltaweg (A256) bij Goes is gistermiddag een eenzijdig ongeval gebeurd. De hulpdienst en rukten met spoed uit. De automobilist raakte van de weg op de rij baan richting de aan sluiting met de A58. Zijn auto kwam op de zijkant in de sloot terecht. Nie mand raakte gewond. Goes is niet gekroond tot de Meest Toegankelijke Gemeente van het land. Die titel gaat naar Hardenberg. De uitslag werd za terdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Kassa. Rolf Bosboom Goes De eerste door burgers zelf aan gejaagde zonne-energiecoöpe- ratie van Terneuzen is een feit. Zaamslag Duurzaam gaat met dik 200 zonnepanelen op het dak van een aardappelteler in de duurzame energie. Guido van der Heijden Zaamslag - Jaap Scheele, initiatiefnemer Tip? redactie@pzc.nl THOLEN Na een achtervolging is een 27-jarige Fransman vrijdag aangehouden op de Postweg in Tholen. De politie verdenkt hem van een poging tot doodslag, het witwassen van een groot geldbedrag, roeke loos rijgedrag en het ne geren van een stopteken. De achtervolging begon rond 19.20 uur in de Ant werpsestraat in Bergen op Zoom. Agenten ston den hier te posten toen een gestolen rode Re nault Clio veel te snel langsreed. DOMBURG/WESTKAPELLE De brandweer is zater dagavond uitgerukt voor een voertuigbrand in Westkapelle. Op het zelfde moment ging een auto (foto) aan de Nijver- heidsweg in Domburg in vlammen op. De brand in Westkapelle werd rond 22.30 uur ontdekt aan het Europaplein. Een be stelbus stond bij aan komst van de brandweer grotendeels in brand. Of de branden met el kaar verband houden wordt onderzocht. KAMPERLAND Twee mannen liepen za terdag vast tijdens een zeiltochtje op het Veerse Meer. De twee zeilers waagden zich ondanks het koude weer toch op het meer met hun net ge kochte zeiljacht. Door motorpech liepen ze vast ter hoogte van Kamper land. De KNRM was snel ter plaatse en heeft het jacht terug naar de kant geholpen. Kees Westveer: „Je kunt de kwaliteit van de kok herkennen aan zijn vegetarische gerechten." foto peter nicolai Marco Bastiaanse: „De tijd van de gefrituurde plak kaas is toch wel geweest." foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56