Gezocht distributeur dagbladen in Kapelle 18 Doorgaande weg punt van discussie Café Mid City wordt eetcafé samen met De Post krantenbezorgen.nl Tegenstanders van het plan tot het maken van één weg voorzien pro blemen in de toekomstige ontslui tingsroutes. Die nieuwe weg krijgt namelijk 'geen doorgaand karakter', zoals benoemd in bestemmings plan Zuidhoek 3. Er worden chica nes, kunstmatige bochten met het doel te vertragen, aangelegd en er is fietsverkeer dat gebruik gaat maken van de weg. Het gebruik van andere routes om naar en van Biezelinge te gaan valt niet overal in goede aarde. Naar het dorp zou via de Dijkwelseweg en de Stationsstraat gereden kun nen worden, er vandaan via De Klinker. De fractie van Gemeentebelang is fel tegenstander van dat idee. De partij hield vorige week een bijeen komst in De Vroone waar het punt werd besproken met veertig tot vijftig aanwezigen. Lijsttrekker Pe ter Ganseman wijst erop dat het juist in de Stationsstraat al druk is, met verkeer bij het station én het Isaac Beekman College. Ook zal het 'een enorme impact' hebben voor de bestaande wijk Zuidhoek. Daar naast is De Klinker volgens hem niet veilig genoeg voor het afwik kelen van een grote verkeers stroom. Saillant detail is dat Ganse man zélf aan De Klinker woont. Ganseman: „Maar ik zou er zelf nog het minste last van hebben omdat ik verder van de weg af woon." De partij is daarnaast kritisch op de argumentatie van het college. Wethouder Herselman wijst na melijk naar een rapport van ver keerskundig bureau Juust uit Ka pelle. Het bureau adviseerde daarin het college om de Biezelingseweg voorlopig nog als bouwweg voor fase 3 van de Zuidhoek te gebrui ken. Daarna zou er een groenstrook van gemaakt kunnen worden, zegt Herselman. „Het college heeft dat overgenomen." Maar daar is de wethouder niet eerlijk geweest, vindt Ganseman. „Dat rapport gaat er al vanuit dat de Biezelingseweg wordt afgesloten. Als Juust dat niet had geweten, hadden ze de Annie M.G. Schmidtsingel misschien heel anders ingedeeld." Herselman: „Dan is Gemeente belang niet helemaal eerlijk. In 2005 en 2006 is al gezegd dat de Annie M.G. Schmidtsingel de doorgaande route zou worden. Ik snap dat men sen dat niet meer weten omdat het zo lang geleden is. Maar dan moe ten ze niet zeggen dat ik verkeerde informatie geef. Want dat is niet zo. Gemeentebelang weet donders goed dat besloten is dat het zo zou gebeuren. Formeel is er nog geen besluit genomen, omdat het in het bestemmingsplan zit dat nu voor de raad ligt. Maar het is wel zo ge presenteerd en in de markt gezet." Jij GOES Café Mid City aan de Grote Markt in Goes stopt als zelfstandig café. Vanavond is de kroeg nog open, vanaf maandag begint de verbouwing om het pand samen te voegen met het naastgelegen De Post. Het pand van Mid City wordt dan een eetcafé. Het pand is aangekocht door horeca-ondernemers René Ver hoef en Alex Lakké, die ook dis cotheek El Toro en café Natio naal bezitten. Mid City nemen ze over van Debora Voois. Doorgangen Tussen De Post en Mid City ko men twee doorgangen die de panden met elkaar verbin den. „We merken dat het in het centrum moeilijker wordt om alleen een café te runnen waar je geen eten serveert", zegt Ver hoef. „Een deel van de avond zijn er dus geen mensen." Ver hoef mikt op een laagdrempe lige kaart. „Zoiets als Loetje. Ge rechten zonder al te veel poe spas. Je hoeft er niet de hele avond voor uit te trekken om uit eten te gaan." Daarnaast wijst de ondernemer ook op het voordeel van een groot terras. Verhoef verwacht zo'n twee maanden nodig te hebben voor de verbouwing. Het interieur van Mid City wordt aangepast aan de stijl die De Post nu heeft. Over de nieuwe naam wil hij nog niets kwijt. IN DE REGIO Beurs kleding en speelgoed Inloopmorgen Training weerbaarheid voor kinderen MIJN DORP, MIJN STAD 0113-277111. Horecabeurs maandag 5 maart 2018 BE Biezelingseweg splijt Kapelle Moet de Biezelingseweg in Ka pelle behouden blijven in zijn huidige gedaante, of moet deze omgevormd worden tot één weg met de parallel gelegen Annie M.G. Schmidtsingel? De ge meenteraad maakt op 13 maart, vlak voor de verkiezingen, een einde aan een pittige discussie. Michiel Bouwman Kapelle Ben jij organisatorisch sterken houd je ervan om met mensen te werken? Dan is zelfstandig distributeur echt iets voor jou! Als distributeur sta je aan het roer van een gebied waarin dagelijks (6 dagen p. w.) ca, 1.500 dagbladen, verdeeld over 10 titels worden verspreid, Wat ga je doen? Je coördineert alle werkzaamheden op het distributiepunt, zoals de dagbladen in ontvangst nemen en de kranten per bezorgwijk uittellen aan de hand van lijsten. Je bent opdrachtgever van ca. 25 freelancers in jouw gebied (bezorgers en ritrijders) en eindverantwoordelijk voor de bezorgkwaliteit. Je bent verantwoordelijk voor werving, kwaliteiten behoud van freelancers. Je handelt administratie en (eventuele) bezorgklachten professioneel af. De werkzaamheden vinden plaats in de vroege ochtend tussen 4:00 en 7:00 uur. Hebt minimaal MBO werk- en denkniveau Herkent jezelf in de volgende competenties: klantgericht, resultaatgericht, onder nemend, besluitvaardig, proactief en in staat anderen te motiveren, Beschikt over uitstekende communicatieve vaardigheden en bentin staat te schakelen tussen de belangen van de organisatie, de abonnees en de freelancers. Hebt bij voorkeureen netwerk binnen de regio of bentin staat deze op te bouwen (met het oog op de werving van nieuwe bezorgers), Bent of steltje op de hoogte van relevante wet- en regelgeving en weet deze juist toe te passen en je hieraan te houden. Hebt basiskennis van het MSOffice pakket en beschikt over eigen vervoer. Bent woonachtig in Kapelle. Wij bieden: Een uitdagende, zelfstandigeen veelzijdige opdracht met veel ruimte voor eigen inbreng. Je werkt middels een overeenkomst van opdrachten stelt zelfstandig bezorgers aan. De Persgroep facliliteert de locatei/uitdeelruimtevoorde verspreiding van de dagbladen. De vergoeding bedraagt ca. 800,- per 4 weken. Op termijn 1.200,- per 4 weken. Interesse of meer weten? Stuur je motivatie naar de regiomanager: peter.van.saane@persgroep.nl GOES In buurthuis De Pit wordt morgen tus sen 19.00 en 20.30 uur een winterkle- ding- en speelgoed beurs gehouden. Ook zijn er schoe nen te koop. Er wordt kinderkle ding aangeboden van maat 86 tot en met maat 176, di verse maten da meskleding en aller lei schoenen. KLOETINGE In het Geerteshuis aan de Jachthuis straat wordt mor gen, dinsdag, vanaf 10.00 uur een gratis inloopmorgen met koffie gehouden voor inwoners van Kloetinge en omge ving. GOES SMWO start mor gen met weerbaar heidstrainingen voor kinderen in Goes. De training bestaat uit tien bij eenkomsten voor kinderen van 9 tot 12 jaar. De training duurt van 15.30 tot 16.45 uur. Aanmel den kan via cursus- sen@smwo.nl of GOES Ter Weel, 08.00- 17.00 uur: Expositie Trees Oude Ophuis; Inloophuis Oase, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Bibliotheek, 09.30- 11.30 uur: Gratis ba siscursus over In ternet 'Klik en Tik'; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activiteiten voor se nioren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Randhof, 14.30- 16.00 uur: Spelle tjesmiddag voor senioren met leer lingen van De Wis sel Meer informatie is te vinden op www.smwo.nl. GOES In de Zeelandhallen wordt vandaag en morgen de Horeca beurs gehouden. Horecabeurs Goes is een vakbeurs voor professionals uit de horeca, re creatie en toerisme. Tijdens dit evene ment zijn er onder meer Kennisses sies en worden er Cooking Battles gehouden. Meer in formatie is te vin den op www.hore- cabeursgoes.nl. 'S-HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur: Digitaal café KAPELLE Cederhof, 08.00- 21.00 uur: Expositie Dita van Poelje KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur: Sjoelen en Biljarten voor senioren KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur: Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, o.a. breien en haken SINT MAARTENS DIJK Bibliotheek, Maar- tenshof 7, 09.30- 11.30 uur: Digitaal inloopspreekuur WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.30- 10.30 uur: Allevo Lessen 'Yoga-gym voor 55+' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 14.30- 16.00 uur: Filmmid dag; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewe gingsuur voor seni oren. vyvvJi THOLEN Pasgeboren Tholenaren krijgen sinds afgelopen week een nieuw presentje bij inschrijving in de burgerlijke stand: een slabbetje met daarop de contouren van beeldbe palende gebouwen uit de negen kernen. Zo staan daar de Thoolse brug op, de watertoren in Stavenisse en Het Raedthuys in Sint-Maartensdijk. Benthe Mulder, iets meer dan een week jong en op de foto in de armen van haar moe der Line, was de eerste die de slab kreeg. Ze zal nog wel eventjes geduld moeten hebben voordat ze die past. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53