De Koeijer voorop in de strijd bij Stevo Novitas draait na rust de rollen om Dallinga pakt zonder Ceulemans een punt igMTE 17 VLISSINGEN Met uit- en thuis duels tegen de nummers één en twee is de maand maart voor de volleyballers van Stevo de kers op de taart. In de eerste van die vier confrontaties werd koploper Atak'55 2 met 3-r verslagen. De vrouwen van YVC en Stevo verlo ren allebei met 3-1. Stevo-Atak'55 2 3-1 (25-21, 25- 23,21-25,25-19): Stevo serveerde met lef, bleef passend overeind en zette door een snelle set-up naar de buitenkanten de gasten in ver dedigend opzicht aan het werk. Stevo had bovendien een sterk blok en haalde veel ballen van de grond. De uitblinkende libero Dennis de Koeijer ging in dat op zicht zijn ploeg als vanouds voorop in de strijd. „Na de eerste set zag je die gas ten denken: dit wordt een serieus potje", zei trainer Guido de Beule. De Brabanders incasseerden on danks winst in de derde set de tweede nederlaag van het seizoen. Stevo pakte in de vierde set de draad weer op en sloeg snel een gaatje van een punt of vijf. Vrouwen. VVS'92-Stevo 3-1 (25-22,20-25, 25-10, 25-17): Stevo begon niet onaardig en hield in de eerste twee sets gelijke tred met WS'92, dat serverend een alles-of-niets- spelletje speelde. Passend bleef Stevo redelijk op de been, maar vanaf de derde set kregen de Zeeuws-Vlamingen in offensief opzicht geen voet aan de grond. WS'92 speelde de beste wedstrijd van het seizoen, deelde in de derde set een flinke tik uit en wik kelde ook in de vierde set slim spelend af naar winst. YVC-Jola/Olympus 1-3 (15-25, 25-22, 23-25,18-25): Een goede wedstrijd van YVC, dat de koplo per liet zweten. Na winst in de De volleyballers van Stevo beginnen goed aan de belangrijke maand maart tweede set kreeg YVC vleugels en stuitte Jola op zware tegenstand. In de slotfase maakten de bezoe kers in aanvallend opzicht het ver schil. „We hebben een puntje ge pakt, maar er had meer in geze ten", keek Meijke van der Plas te rug. „Ze waren aanvallend sterk, maar we zijn zeker niet wegge speeld. Alleen: op momenten dat je te veel fouten maakt, red je het niet." YVC stichtte vooral aan de buitenkanten gevaar. Halverwege de vierde set ging bij de moe gestreden thuisploeg het kaarsje uit. De handbalsters van Novitas be haalden gisteren tegen Taxandria een zwaarbevochten 15-13-zege. De Hulster derdeklasser begon slordig en kwam moeilijk tot sco ren. Er werd te haast gespeeld. Taxandria profiteerde en leidde bij de rust met 7-9. Trainer Erwin Bel gaf zijn ploeg voor de tweede helft mee dat het tempo omhoog moest en dat de passing beter verzorgd moest wor den. De tactiek slaagde, want bin nen de kortste keren had Novitas de rollen omgedraaid. Via 24-20 werd het 15-23. Met nog vier duels voor de boeg staat Novitas vijfde. S.I.S. Schoonmaak-Dallinga.com 4-4: Zónder kopman Frédéric Caudron en mét Bart Ceulemans moesten de Zeeuws-Vlamingen het opnemen tegen de ge doodverfde kampioen. Ook de thuisploeg miste zijn kopman, Glenn Hofman. Op voorhand leek de aderlating groter voor de gasten uit Sluiskil dan voor de thuisploeg. In de praktijk bleek dat mee te vallen, omdat Jean Paul de Bruijn en Steven van Acker de volle winst behaalden en daarmee de remise over de streep trokken. Ook al de den Bart Ceulemans en Berry Dal linga op de borden drie en vier wat zij konden, er viel voor hen niets te halen tegen respectievelijk Jeffrey Jorissen (40-21) en Herman van Daalen (40-28). De Bruijn hoefde tegen een fa lende Jean van Erp (afgelopen week in België nog goed voor 40 punten in negen beurten) niet eens heel goed te zijn. Hij won met 17-40 in 29 beurten. Series van ze ven en vijf waren voldoende om het verschil te maken. De Hulste naar leidde na zeven beurten al met 14-1 en hield het initiatief ste vig in handen. Van Acker werd man van de wedstrijd door met een serie van zestien van acquit te gaan en meervoudig Nederlands kam pioen Raimond Burgman kansloos te laten. Hij zegevierde met 29-40 in negentien beurten, goed voor 2.109 gemiddeld. Pearle Opticiens-Hotel Stadt Lobberich/BCT 4-4: De thuis ploeg gaf de zege uit handen. Voor de pauze zorgden een uitstekend spelende invaller Richard de Bruin en Piet Rodts voor 4-0-voor- sprong. De Bruin bond een kans loze Paul Savelkoul aan zijn zege kar. Regelmatig scorend en de ver dediging gesloten houdend bracht hij zijn tegenstrever tot wanhoop: 35-15 in 27 beurten. Rodts had ook al geen kind aan invaller Ronald Löwe. Hij won na 31 beurten met 35-21. Na de pauze ging het mis voor de thuisploeg. Pascal Claus was ziek, maar gebruikte dat niet als excuus. Liefst vijf matchballen lietdriebander Jensvan Dam onbenutvoor Pearle Opticiens Tom Löwe was ook zonder zijn griep een zware tegenstander. Dat bleek wel, want de jonge Duitser was met 34-40 te sterk. Jens van Dam vergooide echter de kans op de thuisoverwinning. In zijn partij tegen Rob Mans gaf hij de zege na een 36-29-voor- sprong en vijf matchballen uit handen en verloor hij na een felle eindsprint van zijn tegenstander met 38-40. In het gewestelijk kampioen schap libre hoofdklasse werd Ge- orge Ruymbeeck van HBV De Kroon zevende na een slecht toer nooi, waarin slechts drie van de acht deelnemers boven de onder grens uitkwamen. De titel ging naar Ivo Vastre van HMS. paciteiten en de wil hebt om ho gerop te komen, is het mooi dat je zo'n stap durft te maken." In Driebergen debuteerde De Jong twee weken geleden tegen Dalto. Zaterdag volgde haar eerste thuisoptreden tegen Dee- tosSnel. Tegen beide ploegen- juist de twee die de play-offs in gaan - speelde ze fris en frui tig. „Je ziet dat ze echt durft aan te schieten", zei de trotse Ma rijs, die haar nieuwe teamge note twee keer strafworp zag versieren. Goedkoop, die komende zomer bij TOP vertrekt, is blij dat hij met die nieuwelingen iets moois ach terlaat. Iets waarmee Kees-Jan Oppe, zijn opvolger, verder kan. „Maar we houden een smalle se lectie", waarschuwde hij. „Het is niet dat er nu nog veel meer van dit soort speelsters hier rond lopen. Petra van Bel- zen heeft aangege ven dat ze na haar zwangerschap weer terug wil keren en ik denk ook dat dat hard nodig zag scoren en één v Zeker in het geval dat Marijs ook uit Arnemuiden zou vertrekken. Aan de 27-jarige captain wordt al tijd getrokken door andere clubs en ze heeft haar toekomst nog niet bepaald. Ze wikt en weegt, net als Anita de Ridder jaren achtereen deed. „Het is lastig", verzuchtte ze zaterdag. maandag 5 maart 2018 zy TOP Arnemuiden Mannen. Aector Doorns Kloosterzande Scores Novitas: Patricia Bel 5, Patty van Kerckhoven 3, Saskia van Goethem en Renske Blaeke 2, Hielke Boënne, Amber de Rover en Carla Salles 1. De driebanders van eredivisio- nist Dallinga.com speelden bij koploper S.I.S. Schoonmaak met 4-4 gelijk. In de eerste divisie kwam Pearle Opticiens tegen Hotel Stadt Lobberich ook uit op een puntendeling. Joop van den Oudenhoven Den Haag 'AMNp MUpENj Voor de eerste keer speelde Suzanne de Jong met TOP 1 een thuiswedstrijd. Met twee treffers en een versierde strafworp deed de linkshandige korfbalster van zich spreken. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45