3 11 is Kirsten Wild de grote ster van het WK baanwielrennen .4 Haaseniet fit, titel voor Rojer Winst voor Van der Breggen Succesvolle rentree Hari Oranje plaatst zich voor EK UITSLAGEN MOTORCROSS Tokio Bondscoach Schep heeft deelname al met Wild besproken, maar haar ja-woord nog niet gekregen. „Ze re lateert haar succes aan plezier en kijkt jaar voor jaar. Dat vind is een goede uitgangspositie. Want zoals ze hier wereldkampioen wordt, dan ga je nog niet stoppen. Nog een jaar en dan komen de Spelen al zo snel dichtbij." Kortom, Schep heeft goede hoop dat hij in juli 2020 met Wild in het vliegtuig zit naar Tokio. gaten gehouden of mijn wattages goed bleven." De wereldtitel op de scratch op de openingsdag was de bevestiging dat haar aanpak de juiste was. Haar titel op het omnium - net als de koppel- koers een olympisch onderdeel - was het meest prestigieus. Schep: „De grootste wedstrijd die je hier kunt winnen." Met haar 35 jaar is Wild de jongste niet meer, maar met drie gouden en een zilveren medaille om haar nek twijfelt Schep niet over haar toe komst. Al wil Wild zelf niet te ver vooruitkijken. Als ze over twee jaar - 2020, Olympische Spelen in Tokio - weer gymlerares is zoals vroeger, ook prima. „Ik heb een streep gezet tot dit toernooi en ik bekijk het per jaar. Maar ik vind het gewoon supergaaf om te doen. Zeker als het zo heel goed gaat." maandag 5 maart 2018 -Zv Uiteindelijk wil ik gewoon om de prijzen meedoen. Twaalfde wor den, dat moet je niet hebben, maar te vroeg stoppen is ook zonde." Jeffrey Hoogland heeft zich op de kilometer tijdrit letter lijk kapot gefietst. Enige troost: het leverde een gou den medaille op. fotoanp BAANWIELRENNEN Apeldoorn. WK baan. Mannen. 1 km tijdrit: 1. Hoogland 59,459,2. Glaetzer (Aus) 59,745,3. Bos 59,955; 8. Ligtlee 1.01,421. Madison: Kluge/Reinhardt (Dui) 53 pnt, 2. Torres/Mora (Spa) 45, 3. Meyer/Scot- son (Aus) 37; 11. Pieters/Stroetinga 1. Sprint: 1. Glaetzer (Aus), 2. Carlin (GB), 3. Vigier (Fra). Teamsprint: Nederland, Groot-Brittannië, 3. Frankrijk. Achtervolging: 1. Ganna (Ita), 2. Oliveira (Por), 3. Jevtoesjenko (Rus). Ploege- nachtervolging: Groot-Brittannië, Denemar ken, Italië. Keirin: 1. Puertas (Col), 2. Kawa- bata (Jap), 3. Levy (Dui). Scratch: 1. Karaljok (WRu), 2. Scartezzini (Ita), 3. Scotson (Aus). Puntenkoers: 1. Meyer (Aus), 2. Van Schip, 3. Stewart (GB). Omnium: 1. Sajnok (Pol), 2. Van Schip, 3. Consonni (Ita). Vrouwen. Puntenkoers: 1. Wild 49 pnt, 2. Valente (VS) 43,3. Duehrig (Can) 30. Keirin: 1. Degrendele (Bel), 2. Wai Sze (Hko), 3. Krupeckaite (Lit), 4. Van Riessen, 5. Braspennincx. Sprint: 1. Vogel (Dui), 2. Morton (Aus), 3. Grabosch (Dui). Teamsprint: 1. Welte/Vogel (Dui), 2. Lambe- rink/Braspennincx, 3. Sjmeleva/Vojnova (Rus). Achtervolging: 1. Dygert (VS), 2. Van Vleuten, 3. Catlin (VS). Ploegenachtervol- ging: 1. Verenigde Staten, 2. Groot-Brittannië, 3. Italië. 500 m tijdrit: 1. Welte (Dui), 2. Sjme- Stunt van Bos: brons op de 1 kilometer tijdrit, foto cor vos leva (Rus), 3. Ligtlee. Scratch: 1. Wild, 2. D'hoore (Bel), 3. Dideriksen (Den). Madison: 1. Archibald/Nelson (GB), 2. Wild/Pieters, 3. Pa- ternoster/Confalonieri (Ita). Omnium: 1. Wild, 2. Dideriksen (Den), 3. Buchanan (NZI). TENNIS Robin Haase heeft zich afgemeld voor Indian Wells. Hij is niet helemaal fit teruggekeerd vanuit Dubai, waar hij in de acht ste finales uitgeschakeld werd. Landgenoot Jean- Julien Rojer won er samen met de Roemeen Horia Tecau de dubbeltitel. WIELRENNEN Anna van der Breggen (foto) heeft Strade Bianche gewonnen. De olympisch kampioene kwam solo over de streep in Siena. „Het was een vrij heroïsche race door de omstandigheden. Mis schien wel mijn zwaarste race ooit. Jeffrey Herlings (23) heeft in Argentinië de eer ste GP van het nieuwe sei zoen gewonnen. Hij was zijn KTM-stalgenoot Antonio Cairoli te snel af. KICKBOKSEN Badr Hari (33), sinds december 2016 voor het eerst weer in de ring, heeft een succesvolle rentree gemaakt. De juryle den wezen de Amster damse kickbokser zater dag in Ahoy op punten aan als winnaar van het ge vecht met Hesdy Gerges. WATERPOLO De Neder landse waterpoloërs mogen in juli aan het EK in Barcelona deelnemen. Nadat in de play-offs tegen Litouwen eerst voor eigen publiek al met 28-7 werd gewonnen, was Oranje zaterdag ook in de uitwed strijd te sterk: 14-6. M Kirsten Wild: „Heel apart. Dit had ik nooit voor mo gelijk gehou den." 'FOTO ROB VOSS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39