Oogst actie Schone Schelde: veel pluisdraad en een slof sigaretten 18 WALC Veere welwillend tegenover mountainbikers Burgemeester en wethouders van Veere geven mountainbikevereni ging De Zeeuwse Kust de verant woordelijkheid voor de aanleg, het beheer en de promotie van de deel- route tussen Dishoek, Zoutelande en Biggekerke. Hiermee komt voor De Zeeuwse Kust een langver wachte droom uit. Vlissingen De route in de gemeente Vlissingen is gerealiseerd. De Zeeuwse Kust werkt aan een route in Middelburg en voor de omgeving rond Oost- en Westkapelle wordt overlegd. Het wachten was nog op goedkeuring van Veere over de deelroute tussen Dishoek en Biggekerke, onderdeel van het Vlissingse parcours. In de sportnota 2016 werd al ge sproken over een MTB-route in Veere. „We moesten even geduld hebben, er zijn immers nogal wat partijen bij betrokken, maar we zijn verheugd dat het er nu echt van gaat komen", zegt Jeffrey Geerse, voor zitter van De Zeeuwse Kust. „De totale route is straks honderd kilo meter lang en is echt een aanvulling op het recreatief aanbod van Wal cheren. We mogen deels door de duinen, het wordt echt heel mooi." De route gaat over bestaande (on verharde) paden. Voor de veiligheid We mogen deels door de duinen, het wordt heel mooi is de route goed bewegwijzerd. Bij de werkweg tussen Valkenisse en Zoutelande worden andere wegge bruikers geattendeerd op de moun tainbikers en er staan gedragscodes op informatieborden waar moun tainbikers zich aan dienen te hou den. Met het vaststellen van de route, reguleert Veere meteen het moun- tainbiken. Andere grondeigenaren zoals Staatsbosbeheer en het water schap zijn akkoord en door hun medewerking en fiat kunnen an dere kwetsbare gebieden be schermd worden, er komt nu een maal een mooie route. Ook is over leg geweest met de dorpsraden, Stichting Duinbehoud en het Rou tebureau Zeeland. De Zeeuwse Kust verwerkt hun aandachtspun ten in de uitvoering van het pro ject. Lidmaatschapsgeld De gemeente Veere verleent De Zeeuwse Kust een bijdrage van ruim 11.000 euro voor de realisaties van de deelroutes Dishoek-Zoute- lande-Biggekerke, Westkapelle en Oostkapelle. De MTB-vereniging spijkert zelf de rest bij. Geerse: „We doen dat uit het lidmaatschapsgeld voor onze club. We tellen nu 120 le den. Onze hoop is dat iedereen die straks het rondje Walcheren wil fietsen, lid wordt van onze vereni ging. Zo kunnen we de routes in de toekomst op een goede manier be heren." De 31 vrijwillige schoonmakers van het strandje bij Fort Rammekens bij Ritthem werden zaterdagoch tend per taxibussen aangevoerd. Een vaste groep fanatiekelingen en ook twintig studenten van de HZ university of applied sciences. „Knap dat ze gekomen zijn, want ik heb begrepen dat ze de vorige avond een leuk feest hebben ge had", zegt Wouter Rooijakkers die namens Rijkswaterstaat de schoon maakactie bij Ritthem coördineert. Het was behoorlijk blauwbekken geblazen, maar de vrijwilligers wa ren gedreven. Met grijpstokken en vuilniszakken, ter beschikking ge steld en aangevoerd door de ge meente Vlissingen, stroopten ze het strand en het kruiend ijs in de branding af Rooijakkers: „Normaal vullen we veel meer vuilniszakken maar ondanks de omstandigheden vind ik vijf zakken nog best een be hoorlijke oogst. Helemaal omdat de jutbak op de strekdam ook al goed was gevuld door wandelaars die zo netjes zijn zwerfvuil daar in te gooien." De gemeente leegt de jut- bakken van tijd tot tijd. Opmerkelijk was de hoeveelheid pluisdraad dat werd gevonden; res ten gerafeld visserstouw, door de vaak felle kleuren nu niet te missen in de sneeuw. „Pluisdraad vinden we altijd in grote hoeveelheden. Het is echt een probleem. We ho pen dat de visserijsector gauw al ternatieve materialen gaat gebrui ken", zegt Rooijakkers. Ook werd een complete slof sigaretten gevon den, de pakjes nog netjes bijeen in cellofaan, een plastic krat en een wieldop. Door het weer werden za terdag veel opruimacties van Schone Schelde afgelast. In de sneeuw is het immers lastig zoe ken. „En het is niet de bedoeling dat we moeten gaan graven naar troep." Na een goed uur over de strek dam en de strandjes gestruind te hebben, vertrokken de taxibussen terug naar Vlissingen waar ze van daan gekomen waren. Vóór de schoonmaakactie kregen ze in 'rus- tauratie' Het Station uitleg over de jaarlijkse actie Schone Schelde. Bij terugkomst konden ze er zich op warmen aan soep. IN DE REGIO Cursus Italiaans Opruiming winkel kringloop Workshop voor vrijwilligers MIJN DORP, MIJN STAD maandag 5 maart 2018 WA Walchers rondje eindelijk compleet Nu het college van Veere wil in stemmen met de mountainbike route Dishoek-Zoutelande-Big- gekerke, wordt het lang gekoes terde 'Rondje Walcheren' einde lijk een feit. Sheila van Doorsselaer Domburg - Jeffrey Geerse, De Zeeuwse Kust Door de sneeuwval was het za terdag lastig zoeken naar zwerf vuil op de Schelde-oevers. De kou weerhield ook nogal wat vrijwilligers van deelname aan de jaarlijkse schoonmaakbeurt, maar niettemin leverde de actie Schone Schelde bij Vlissingen vijf volle vuilniszakken troep op. Sheila van Doorsselaer Ritthem A Vrijwilligers zoeken naar zwerfvuil op het strand, foto ruben oreel MIDDELBURG De Zeeuwse Volks universiteit start morgen met een beginnerscursus Italiaans op reis. De cursus bestaat uit tien lessen en richt zich op het leren van uitdrukkingen en zinnen die van pas komen op va kantie. De cursus vindt plaats in de ZB en duurt van 10.50 tot 12.20 uur. De kosten voor tien lessen bedragen 140 euro, donateurs en leden van Dante Alighieri Zeeland betalen 115 euro. Aanmelden via www.volksuniversi- teitzeeland.nl. OOSTKAPELLE Kringloopwinkel Woord en Daad houdt van vandaag tot en met 17 maart opruiming van tweedehands win- terkleding. Alle kle ding is deze periode de helft van de prijs, de laatste dag één euro. De opbrengst is voor veilig drink water en betere sa nitaire voorzienin gen op scholen in Haïti. De winkel aan de Dorpsstraat 25 is geopend van maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. MIDDELBURG Stichting Welzijn Middelburg houdt vandaag een work shop 'Activiteiten organiseren' voor Walcherse vrijwilli gers. Het pro gramma duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Deelname is gratis. Aanmelden via het kennisplatform voor vrijwilligers www.welzijnmiddel- burg.nl/vrijwilligers- werk of telefonisch 0118-727029. KNUFFELDAG MELISKERKE Je wilt op vakantie, een dagje eropuit of je bent even niet in staat voor je hond of kat te zorgen. Dan is er de mogelijkheid ze te laten logeren in een dierenpension, maar hoe worden ze daar verzorgd? Dierenpension Melis hoeve in Meliskerke hield zaterdag een open dag. „We had den zo'n veertig bezoekers", zegt eigenaresse Sonja de Klerk. Hondentrimster Jolanda de Rijke gaf demonstraties en in de honden- en kattenverblijven kon geknuffeld worden met de logés. Daar werd van beide kanten goed van geprofi teerd. Bezoekster Janita Verhage (foto) werd zowat omver geknuffeld, foto ruben oreel KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', 13.30-14.30 uur: Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ou deren; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Drukkery, 11.00- 18.00 uur: Expositie Worldless van Jac- kie Bongers; Ver gulde Baars, 13.30- 15.00 uur: Volks dansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: 'Call me by your name'; Verto ning; ZB, 19.30- 21.30 uur: Start cur sus vergader- en discussietechnie ken OOSTKAPELLE Winkeltje Woord en Daad, 09.00-12.00 uur: Start opruiming tweedehands win- terkleding OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur: Volksdansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18