Ramautarsing (FvD): 'Ik neem zetel niet in' €101 EUWS 11 Reguliere taxichauffeurs roepen op tot gewelddadige demonstraties Exclusieve Lezersreizen Proef de eilandsfeer op Terschelling Honderden auto's blokkeren het centrum van Parijs. ME'ers banen zich een weg door zo'n 1.000 woe dende taxichauffeurs. Molotov cocktails worden op het asfalt geworpen. Hoge vlammen en git zwarte rookpluimen. Het protest tegen taxidienst Uber in januari 2016 is ongekend fel. Waar de geautomatiseerde taxi dienst ook wordt ingevoerd, het gaat zelden zonder slag of stoot. In hoofdsteden overal ter wereld leg den taxichauffeurs het werk stil of ontstonden rellen. De kritiek klinkt overal hetzelfde: Uber ontduikt belasting en stoot de 'gewone' taxi rijder het brood uit de mond. De laatste maanden is het ook in Amsterdam onrustig. Nadat Uber vorig jaar de commissie verhoogde tot 25 procent van de ritprijs, werd via berichtendienst Telegram opge roepen tot een staking. In januari en februari demonstreer den enkele tientallen Uberchauf- feurs tegen de nieuwe tarieven. „We zijn boos omdat Uber heel weinig voor z'n chauffeurs doet. De commissie is erg hoog en ze nemen heel veel nieuwe chauffeurs aan. Het werk is al schaars en zo wordt het nog schaarser", aldus een boze chauffeur tegen de regionale zen der AT5. De veiligheidsafdeling van Uber staat op scherp nu in een nieuwe Telegramgroep wordt opgeroepen tot gewelddadige demonstraties met brandbommen. 'We moeten samen Uber binnenstormen. Met veel man. Ons doel: Uber moet slecht in de media komen!' Uber houdt contact met de poli tie en probeert ondertussen de gemoederen te bedaren door chauf feurs tegemoet te komen. In ronde tafelgesprekken praat de dienst maandelijks met zowel Uberchauf- feurs als reguliere taxichauffeurs. Uber erkent dat het bedrijf concur reert met andere taxidiensten, maar zegt met gelijke middelen te strij den. Uberchauffeurs moeten aan dezelfde eisen voldoen: ook zij zijn in het bezit van een chauffeurskaart en een taxivergunning en hebben zich te houden aan dezelfde rust en rijtijden. Collectieve korting Het vervoersbedrijf zegt overal ter wereld dezelfde bemiddelingskos- ten te rekenen. Chauffeurs kunnen er daarom niet op rekenen dat de 25 procent 'service fee' omlaag zal gaan. Wel probeert Uber chauffeurs tegemoet te komen in de kosten, door collectieve korting te bedin gen op verzekeringen, brandstof- passen en auto's. Het is de vraag of het Ameri kaanse taxibedrijf er met zulke handreikingen in zal slagen de groep chauffeurs op oorlogspad te beteugelen. De initiatiefnemers achter WegMetUber lijken voor weinig argumenten vatbaar. Ze willen 'de ziekte' die Uber heet zo snel mogelijk uitroeien. „Uber heeft ons kapotgemaakt. Samen staan we sterk. Als Uber weg is, dan is ieder een blij." Yernaz Ramautarsing trok zich dit weekend terug als kandidaat raadslid voor Forum voor Demo cratie in Amsterdam, nadat hij in opspraak was geraakt door uit spraken die hij deed in een Whats-Appgroep. Hierin stelde hij onder meer dat de samenle ving dommer is geworden door homorechten, doordat homo's volgens hem een hoger IQhebben en door zich niet voort te planten de samenleving als geheel dom mer maken. In een verklaring op de site van Forum voor Democra tie nam Ramautarsing afstand van deze uitspraken en zei hij zich in het belang van de partij zich terug te trekken als kandidaat-raadslid. Aangezien de Kiesraad geen wij zigingen meer doorvoert op de lijsten van partijen en de dag van kandidaatstelling bepalend is, komt hij ondanks zijn terug treden toch op het kiesbiljet te staan. „Ramautarsing blijft gewoon op de lijst staan en is dus verkiesbaar", zei Rob Kalse, hoofd verkiezingen bij de gemeente Amsterdam zaterdag. Via Twitter heeft Ramautarsing zondag echter laten weten een eventuele zetel niet op te eisen na de raadsverkiezingen. Fractievoorzitter Annabel Nanninga zegt opgelucht te zijn met het besluit. „Moedig en waardig dat hij politieke verant woordelijkheid neemt en terug treedt." Als Ramautarsing op 21 maart bij de gemeenteraadsverkiezin gen in Amsterdam genoeg stem men krijgt voor een zetel zal Anton van Schijndel, de huidige nummer 3 op de lijst van FvD, een plek naar boven schuiven. Vanaf 3 of 5 dagen Terschelling ^)Marrea Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl maandag 5 maart 2018 PC Uber onder vuur in Amsterdam Amsterdamse taxichauffeurs hebben het helemaal gehad met taxidienst Uber. Met man en macht probeert Uber de geest in de fles te houden. Op tal van plekken in de wereld ging het al mis. Koen Voskuil Amsterdam Demonstrerende taxichauffeurs op het Malieveld op 18 februari 2015. fotoanp Yernaz Ramautarsing spreekt tijdens een partijcongres van Forum voor Democratie. Yernaz Ramautarsing, de in op spraak geraakte nummer twee op de lijst voor Forum voor Democratie, blijft ondanks zijn terugtreden verkiesbaar. Jesse Beentjes Amsterdam Vertrek: t/m oktober 2018 nclusief 3-gangen diner Fietshuur tijdens het gehele verblijf 1 Hotel De Walvisvaarder (4* Highlights in Lies, is het gezelligste hotel van Huifkartocht Inbegrepen: 2 of 4 x overnachting met ontbijt 1 x 3-gangen diner met uitgebreid saladebuffet (aankomstdag) Fietshuur tijdens het hele verblijf Bij het gebruik van een diner in Spaans Restaurant de Reis ontvangt u een gratis glas huis- gemaakte Sangria 20% korting bij Huifkarbedrijf Terpstra Gebruik van WiFi 20% korting op de overtocht met Rederij Doeksen* (m.u.v. feestdagen, evenementen en vakanties, zie marrea.nl) Terschelling. Dankzij de onge kende gastvrijheid voelt het hier al snel als tweede thuis. Er is een sfeervoL compleet gerenoveerd restaurant, een hele gezellige bar met open haard, een sauna en schoonheidssalon. Prijzen 3- en 5-daags 1 Vuurtoren de Brandaris 1 Natuurgebied de Boschplaat 1 Zeehondentocht met de Talisman 1 Wandelen 1 Eco safari 3-daags: 101,00 p.p. t/m 22 maart 113,75 p.p. 23 maart t/m 14 juni en 1 september t/m 31 oktober 127,00 p.p. 25 juni t/m 31 augustus 5-daags: 185,50 p.p. t/m 22 maart 221,00 p.p. 23 maart t/m 14 juni en 1 september t/m 31 oktober 233,50 p.p. 25 juni t/m 31 augustus Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag alleengebruik: op aanvraag. Toeristenbelasting: 1,65 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig t/m oktober 2018, m.u.v. feestdagen Meer informatie en boeken: Ga voor Proef de eilandsfeer op Terschelling naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1806 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744 v V hotelarrangementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11