sssw-wmsbi Pilotenvakbond praat weer met Transavia over cao Man liet eigen winkel opblazen: vijf doden 10 Dus kroop minister-president Rutte gisteren in zijn gedaante van WD-voorman. Met zijn ken merkende lichtvoetigheid en op gewekte glimlach. „Hé, leuk je te zien!" „Hoi, ik ben Mark, hoe gaat het?" „Leuk wonen hier, zeg." Op het zonnige Deliplein - ooit een rotte stadskies, maar nu illu stratief voor hip Rotterdam - meldt de premier zich zo ontspan nen mogelijk aan het front van de gemeenteraadsstrijd daar. Het is de officieuze aftrap van de landelijke campagne. En juist Rot terdam is bijzonder, omdat in de Maasstad alle landelijke partijen meedoen. Zo vechten PVV, WD en Forum voor Democratie (door een lijst- verbinding met Leefbaar Rotter dam) om de gunst van de rechtse kiezer. En lijnrecht daartegenover staan het door Turken en Marok kanen gedragen Denk en NIDA, die laatste wordt zelfs een islam partij genoemd. Grote vraag wordt: hoe gepolariseerd is de stad? En wordt dat sentiment ster ker rond de raadsverkiezingen? Het echoot bovendien het verle den: de stad was immers de broed plaats voor de revolte van Pim For- tuyn in 2002. Niet dat de inhoud leidend is, bij het uurtje dat Rutte breed lachend over het plein trekt. Vooral een eindeloze reeks selfies slokt de tijd op. Rutte, knielend bij de jonge Lisa: „Dag Lisa, wil jij een diep inhoudelijk gesprek of wil je op de foto?" Neus laten zien Geen lastige, kritische vragen over zijn Rotterdamse WD-afdeling, de vijfde partij in de stad. Zoals alle landelijke partij kopstukken wil Rutte vooral zijn neus laten zien in de stad. Geert Wilders (PW), Tunahan Kuzu (Denk), Thierry Baudet (FvD) kwamen er. En vicepremier Hugo de Jonge (CDA) liet op zijn beurt weten dat Rotterdam juist niet op dat drietal zit te wachten. Jesse Klaver (GroenLinks) hield er zijn partij congres, net als Alexander Pech- told (D66) dit weekeinde. Een verkiezingsnederlaag in Rotterdam (of juist winst) dreunde in het verleden immers vaak lang na. En de volgende ver kiezingen, die voor de Provinciale Staten, wachten al in 2019. Nie mand wil met chagrijn de ko mende maanden in. De raadsver kiezingen zijn bovendien een po- pulariteitsmeting voor de huidige landelijke coalitie van VVD, CDA, D66 en Christenunie. Toch wil Rutte daar niets van weten. „Ach, al die analyses..Ik ben ervan overtuigd dat mensen straks stemmen met in het achter hoofd: welke partij is het beste voor mijn stad. Wie maakt het vei lig, wie zorgt voor betaalbare wo ningen." Zeker in Rotterdam is er iets te kiezen. Zo zijn er plannen om so ciale woningbouw te slopen. Net als vergaande plannen voor een nieuw stadion van Feyenoord. Te gelijk beheersen de aankondiging dat de PVV en Denk meedoen het nieuws, net als de alliantie van het populaire Leefbaar Rotterdam met Forum voor Democratie. Schreeuwers Rutte is niet bang dat de bijvoor beeld de PVV (die in 30 gemeen ten meedoet), of Forum (dat to renhoge peilingen kent) de show gaan stelen. „Ik zie die partijen vooral als schreeuwers op de flan ken. Mensen zien denk ik wel dat Forum vooral bezig is met zich zelf, dat gedoe allemaal. En dat de PW wegloopt als het moeilijk wordt, zagen we in de crisis van 20t2." Dan wacht de volgende sel- fie, weer een digitaal bewijs dat de campagne is begonnen. AMSTERDAM De onderhan delingen tussen Transavia en de Vereniging Nederlandse Ver keersvliegers (VNV) gaan toch weer verder. Afgelopen week einde is 'constructief overleg' gevoerd tussen de VNV en de top van de luchtvaartmaat schappij, meldt de pilotenvak bond. „We zien voldoende aan knopingspunten", zegt voorzit ter Arthur van den Hudding. Nog maar enkele dagen terug waarschuwde de VNV dat nieuwe acties in het verschiet lagen. Reizigers zullen daar vooralsnog geen last van krij gen. Een staking op Schiphol leidde in februari tot uitval van tientallen vluchten. Zo'n 12.000 reizigers werden zo de dupe van het conflict over de arbeids voorwaarden tussen Transavia en de piloten. „Na het gesprek is de conclusie dat er ruimte en mogelijkheden zijn om tot een akkoord te ko men en dat er vooral energie moet worden gestoken in helder geformuleerde teksten", meldt de VNV nu. Beide partijen heb ben de intentie uitgesproken om nog voor het einde van deze maand een akkoord te sluiten. LEICESTER De explosie in een winkel in het Britse Leicester, die vorige week aan vijf mensen het leven kostte, is waarschijnlijk ver oorzaakt in opdracht van de win keleigenaar. De 33-jarige man, die de winkel vorig jaar overnam, is met twee handlangers aangehouden op ver denking van doodslag. De winkeleigenaar, een voor malig bodybuilder, vertelde na de explosie in alle Britse kranten hoe hij miraculeus aan de dood was ontsnapt. „Ik was in een achterka mertje toen de knal kwam", vertelde hij aan wie het horen wilde. „Ik wist mezelf uit het puin te redden." Voor vijf andere men sen liep de explosie slechter af: niet alleen de kleine supermarkt, maar ook de appartementen erbo ven stortten in. Een bewoonster en haar twee zoontjes kwamen om, net als een winkelbezoeker en een personeelslid van de super markt. In eerste instantie leek sprake van een ongeluk, maar de politie kreeg signalen dat in het uur voor de ontploffing verdachte hande lingen waren waargenomen. Op basis van onderzoek werd de eige naar aangehouden, samen met twee mannen die het werk voor hem zouden hebben gedaan. De motieven van de eigenaar zijn nog niet duidelijk. Felicitaties voorXi Jinping Arrestatie na achtervolging lHFl VIM srjïr* hlfrl liB^TnPP1 Pechtold: Blijf van mijn kids af VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD Met amper drie weken te gaan, trapte premier Mark Rutte de campagne af voor de verkiezingen van de gemeenteraad. „Wil je een inhoudelijk gesprek of wil je op de foto?" maandag 5 maart 2018 Een joviale Mark Rutte met naast zich de Rotterdamse lijsttrekker Vincent Karremans (r) trekt langs de terrassen op het Rotterdamse Katendrecht. foto jan de groen Rotterdam WASHINGTON De Ameri kaanse president Donald Trump heeft zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping ge prezen voor zijn mogelijk langdurige aanblijven als Chinees staatshoofd. De Chinese Communistische Partij schrapt komende week de bepaling dat een president maximaal twee termijnen mag aanblijven. „Kijk, hij was in staat om dat voor elkaar te krijgen. Ik denk dat het geweldig is. Misschien moeten we dat hier ooit ook eens probe ren", zei Trump tegen aan hangers die luid applaudis seerden. In de Verenigde Staten mag een president maximaal twee termijnen van vier jaar regeren. NUTH Een 47-jarige Belg is zaterdagochtend met een bestelbus in Nuth (Lim burg) tegen een winkelpui gereden. Dat gebeurde nadat hij door de politie van België, Nederland en Duitsland was achtervolgd. De achtervolging begon in België toen de politie de gestolen bestelbus zag rij den en de bestuurder niet wilde stoppen. Via de A76 bij Stein ging de man naar Nederland, waar de Belgische politieauto's bijstand kregen van Neder landse politiewagens. Toen hij bij Simpelveld Duitsland inreed, sloot ook nog eens de Duitse politie aan in de stoet. 'irh VPl iRk aJj1 F 5 W GO DEN HAAG De kinderen van D66-leider Alexander Pechtold, die anoniem op internet zitten, zijn deson danks online benaderd door Forum voor Democra tie van Thierry Baudet. Dat zei Pechtold gisteravond bij het televisieprogramma WNL op Zondag. „Ik krijg van mijn kinderen van 13 en 14 jaar te horen dat Forum voor Democratie hen wil volgen op Instagram. Je moet echt je best doen om mijn kinderen te vinden want hun achternaam staat er niet bij. Jongens, als je wat met mij hebt, zoek mij op, maar blijf even van de kinderen af!" Campagnestrijd start op zonnig Katendrecht Tobias den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10