'Emile heeft gewoon in de leuke kant van het leven' ALS IK WEER OVER DE BEDELSTAF BEGIN, MOET HIJ LACHEN Die van mij Als een verzopen kat rolde Maartje het café binnen. Het was echt de allerlaatste keer dat ze het zou proberen, zo'n internetdate. aartje (60): „Ik was be hoorlijk aan het tobben, een jaar of zes geleden. Mijn broer was net overle den, ik was mijn baan kwijt, ik had geldzorgen en was bang dat ik geen werk meer zou kunnen vin den. 'Straks beland ik onder de brug!' zei ik tegen vriendinnen. Na tien jaar had ik er genoeg van om alleen te zijn, maar online daten vond ik ook vrese lijk. Ik had al met al weinig te vieren. Ik besloot nog één keer naar een inter netdate te gaan, de aller- allerlaatste keer. Ik fietste erheen door de stromende regen, terwijl de modder tegen me op spatte, en kwam aan als een verzopen kat. Emile (64) zat al klaar, die had het hele café ingelicht. 'Straks komt ze', had hij tegen iedereen gezegd. 'Mijn afspraakje, ze is heel leuk, ze ziet eruit als een prin ses.' En toen kwam ik dus binnen, chagrijnig, met nat haar en beslagen bril lenglazen. Niet echt prinses-like. Deze date bleek inderdaad mijn aller laatste, maar om een heel andere reden dan ik dacht. Want ik constateerde al snel: oké, dit is hem. Emile staat heel po sitiefin het leven, en zeker toen was dat belangrijk voor mij. Ik leefde met de handrem erop en kon wel wat vrolijkheid gebruiken. Zijn ontspannen levenshou ding heeft me goed gedaan. Hij wil dat ik het leuk heb en stimuleert me om dingen te doen waar ik van hou. Toen het museum in mijn stad rond leiders zocht, was ik meteen enthousiast. Maar ik dacht ook: ik ben te oud, nie mand zit op mij te wachten. Emile heeft me aangemoedigd om toch een presenta tie te geven. 'Na afloop haal ik je op om iets leuks te gaan doen', zei hij. Dat gaf mij vleugels. Ik wist: hoe het ook loopt, straks heb ik een afspraak met een heel leuke man. Dus kwam er een opgewekte, relaxte Maartje dat museum binnen, en mijn pitch ging uitstekend. Ik werd aangenomen, moest als een gek studeren en op de vreemdste momenten opdraven om rondleidingen te geven. Emile liet mij daar volkomen vrij in, hij klaagde nooit als ik het te druk had. Hij zag hoe ge weldig ik het vond, hoe ik elke keer stralend thuiskwam, en gunde mij dat van harte. Daar ben ik hem heel erg dankbaar voor. In mijn vorige relatie had dat nooit gekund; mijn ex werd alleen maar veron- gelijkter naarmate ik het meer naar mijn zin had. Emile niet, die maakt mij alleen maar blij. Hij geeft me gezelligheid en is complimenteus - een goeie tegenhanger voor de sombermans die ik soms kan zijn. 'Tobben heeft geen zin', zegt hij altijd. Als ik weer eens over de bedelstaf begin, moet hij lachen. Hij is flegmatiek, relati veert mijn zorgen. Dat is fijn, maar soms slaat hij door, dan bagatelliseert hij kwes ties die toch echt wel zorgelijk zijn. Een vriendin die ziek is of in scheiding ligt, die verhalen kan ik niet altijd bij hem kwijt. 'Dat overkomt zoveel mensen', vindt hij. Hij houdt er niet van om over narigheid te praten. Die moffelt hij liefst onder het vloerkleed, of hij lacht het weg. 'Nu even ophouden met je grappenma kerij', zeg ik tegen hem als ik iets serieus wil bespreken. Als hem zelf iets mankeert bijvoorbeeld, maar hij liever zijn kop in het zand steekt dan een afspraak met de dokter te maken. Hij doet dat uiteindelijk wel, maar met ferme tegenzin. Emile heeft gewoon meer zin in de leuke kant van het leven. Hij is een onver beterlijke optimist en ziet alleen de zon nige kant. 'Neem nou dat ik jou heb ontmoet', zegt hij. 'Dat mij dat nog heeft mogen overkomen! Dan kan er verder toch niks meer misgaan?' magazine 17 meer zin Tekst PAM VAN DER VEEN E3 De echte naam van de geïnterviewde is bekend bij de redactie. Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 81