OZCAN AKYOL Meer bewaking voor koosjer restaurant na vandalisme ik 6 KORTING Ideal Prime Beach corendon nl 023 75106 06 s Column Nog even over het antiracis- mekamp in Nederland, dat dezer dagen veel aandacht op zich weet te vestigen, bijvoor beeld door het laten verbieden van kinderfeestjes waar indianen en cowboys aanwezig zijn. Wéér een minderheidsgroep voor wie ze het hebben opgenomen. Afgelopen donderdag moest het joodse restaurant HaCarmel in Amsterdam een klap verwerken. Deze keer hadden onbekenden een steen door het raam gegooid, een daad die volgens de eigenaar antisemitische motieven heeft - dat is niet bepaald de eerste keer. Eerder knuppelde een Palestijnse vluchteling alle ruiten van het eta blissement aan diggelen, iets later kreeg het pand te maken met een hooligan die de ramen besmeurde met etensresten. Veel joden voelen zich inmid dels vogelvrij in de hoofdstad, te meer doordat ze weinig steun ont vangen uit de samenleving, die haar ogen lijkt te sluiten voor het groeiende antisemitisme naar aanleiding van een aantal mon diale ontwikkelingen. Alleen joodse belangengroepen luiden steevast de noodklok, maar die hartenkreten worden zelden adequaat, laat staan tot tevreden heid beantwoord. Iets meer enga gement, van burgers die zich niet direct geraakt voelen, zou de er kenning van het probleem kun nen versnellen. En toen moest ik aan de antira cisten denken: ze zeggen er voor minderheidsgroepen te zijn, van indianen tot LGTB'ers en van zwarte mensen tot alle moslims, maar als het om intimidatie én vernedering van joden gaat, blijft het akelig stil in die hoek, die anders zo ener giek en luidruchtig is. Wat zou de reden zijn? impopulair om voor joden op te komen, omdat er veel mensen binnen het antiracis- mekamp zitten die zich liever scharen achter Palestijnen. Vreemd is het wel. Net als de houding van Denk- sympathisanten die hier gretig ge bruikmaken van de vrijheid van meningsuiting, maar schouderop halend toekijken hoe journalisten en schrijvers in Turkije monddood worden gemaakt, of zelfs in een cel belanden. De ene onderdrukte groep is de andere niet. Als er één minderheidsstroming in Nederland bestaat die al decen nialang worstelt met discrimina tie, uitsluiting en geweld, dan zijn het wel de joden. Dat de antiracisten apathisch toekijken hoe deze mensen steeds vaker in het nauw worden gedre ven, getuigt van selectieve veront waardiging. Het maakt al het an dere waarvoor ze strijden om die reden ongeloofwaardig. Als het om intimidatie van joden gaat, blijven antiracisten akelig stil Waarnemend burgemeester Van Aartsen heeft met de politie afge sproken op korte termijn came ra's te plaatsen die het restaurant 'de komende weken' zullen be waken. Voordat de camera's han gen, wordt in de buurt van Ha Carmel extra gesurveilleerd door de politie. In januari achtte Van Aartsen de dreiging naar HaCarmel 'nog niet concreet genoeg' daarvoor. Dat er nu voor de derde keer in korte tijd een belaging is geweest, maakt de situatie anders, legt zijn woordvoerder uit. De eigenaren van HaCarmel ontdekten gisterochtend een grote ster in het raam van hun restaurant. Onbekenden hebben geprobeerd de ruiten in te gooien. De politie verricht forensisch on derzoek naar de vernieling, de zo veelste in korte tijd. Op 7 decem ber werden de ruiten van het res taurant ingeslagen door een man die volgens omstanders 'Pales tina' en 'Allahu akbar' geroepen zou hebben. De 29-jarige dader Saleh A. wordt vervolgd voor ver nieling en zal nog psychisch wor den onderzocht, maar is wel vrij gelaten. Daarna is glas gezet waar niets doorheen zou moeten kunnen. Toch is de nieuwe schade weer aanzienlijk, zegt eigenaar Sami W Maatregel na derde belaging in korte tijd Baron. Hij heeft met tegenzin aangifte gedaan. „Anders doet de politie niets." In januari werd een ruit be smeurd met een mengsel van ei eren en mayonaise. Ook worden de ramen van HaCarmel volgens Baron wekelijks bespuugd en krijgt hij vaak anonieme telefoon tjes. Verdrietig of moedeloos is hij al lang niet meer. Vooral kwaad. „Waarom komen ze niet overdag als we in de zaak staan? Schijterds zijn het." 8 DAGEN NU VANAF Vertrek april M armans ,.«.€529 Ultra AU Inclusive zaterdag 3 maart 2018 GO @ÖzcanAkyol Voaelv Misschien is het Koosjer restaurant HaCarmel aan de Amstelveenseweg in Amsterdam is donderdag nacht opnieuw slachtoffer ge worden van vandalisme. Voor gemeente en politie is de maat vol: er komt extra bewaking. David van Unen Amsterdam Meivakantie v.o. €359 2 volw. 2 kind. v.a. €1439 Meivakantie v.a. €433 2 volw. 2 kind. v.a. €1849 Zomervakantie 2 volw. 2 kind. v.a. €2119 Zomervakantie Onze AU Inclusive €50) übb toppers in Turkije #HomeOf VX Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van 0000 0^00 00 0000 00 €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. De winterkorting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen lil U0MW0 verwerkt. Druk- en zetfouten voorbehouden. 0P00m 0P m M 00 00 Luxe hotel vlak bij het strand Zwembad met glijbanen Winnaar Hotel of the year award 2 a-la-carterestaurants Lobby- en beachbar Gratis wifi Speeltuin, miniclub minidisco Wellness Spa Center 2 zwembaden en glijbanen Direct aan het strand Gratis wifi in de openbare ruimtes Buffet- en a-la-carterestaurants Miniclub en minidisco Diverse bars Kamers hebben balkon of terras met zitje Gevarieerd animatieprogramma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6