9JM mmmsrm Voorwoord IN DIT NUMMER SOLIDARITEIT PIPPA BAM Een tijdlang werkten Marlies Kieft en ik voor dezelfde krant. Jong waren we, en even oud. Ik herinner me goed dat ik haar voor het eerst zag dansen met de jongen, ook een collega, die haar man zou worden en de vader van haar kinde ren. Maar dat wisten we die avond nog niet. Het was het prille begin van een liefde die nog niet publiek leek. Ze waren zo mooi samen dat ik het nu nog weet: een rijzige krullenbol met in zijn armen een lachende, blonde vrouw die minstens drie koppen kleiner was dan hij. Ruim twee jaar later zag ik op een dag een groepje collega's rond het prikbord staan waar het geboorte kaartje hing van het kind dat ze had den gekregen. Ik las de tekst en herkende een nummer van Herman van Veen. Je bent mooi, niet mooier, je bent anders mooi. Je bent lief, niet liever, je bent anders lief. Je bent zacht, niet zachter, je bent anders zacht. Je bent wijs, niet wijzer, je bent anders, mooi, lief, zacht, weet: 'k hou van jou, 'k hou van jou, 'k hou van jou, anders... Daar onder stond: 'Pippa heeft het downsyndroom'. Een oudere, wijze collega doorbrak de stilte. „Het getuigt van buiten gewoon goede smaak en inzicht dat dat meisje de extra zorg die ze nodig heeft toevertrouwt aan Marlies en Edwin", zei hij, nadat hij het kaartje had gelezen. Onverstoord liep hij terug naar zijn bureau. Marlies vertrok bij de krant. Tij dens mijn zwangerschappen dacht ik vaak aan haar. En later vroeg ik me regelmatig af: hoe zou het met ze zijn? Een paar maanden geleden kreeg ik het antwoord. Marlies stuurde me de proef van het prachtige, openhar tige boek dat ze schreef over haar liefde voor een im perfect kind. Op 8 maart, Internationale Vrouwen dag, wordt Pippa 17 jaar. Hoera! 04 Uitgeslapen 06 Fenna 07 Fijn spul 08 Interview Griet Op de Beeck 17 Die van mij 18 Lezen 21 Geld geluk 22 Marlies heeft een downkind 30 Geen man, wel moeder worden 39 YentI en de Boer 40 Sisterhood 44 Koken eten 47 Zijn ma 48 In haar eentje naar Marokko 58 Tv-kijken en puzzelen 40 Vrouwen, steun elkaar! Anniek van den Brand H Reageren? magazine@ persgroep.nl Marlies Kieft schrijft een boek over haar dochter met Down Je hebt geen vader nodig om moeder te worden &Magazine is een uitgave van De Persgroep Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasja de Vries Redactie Merel Dado, Charlotte van Genderen, Ellen den Hollander, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Florien van Rees Vormgeving Marieke van der Heide, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Gemma van der Heyden I Sales salessupport@persgroep.nl, 088 572 28 88 Marketing consumentenverkoop@persgroep.nl Ofezi. COVERFOTO JITSKE SCHOLS magazine 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67