Infolijn platgebeld vanwege donorwet Beleef wereldsteden als een local! 5 KOLONIE PINGUÏNS Kras.nl/stedenbripSoPbei088-0885 886 s®. De 5-jarige hond staat in de krant, verschijnt op nieuwssites en is kwispelend op televisie. Als red der van het to-jarige jochie. Afgelopen dinsdag ging de jon gen met zijn vader en zus een wandeling maken op Mont de Gez, niet ver van Lourdes. De fa milie was er op vakantie. Op de te rugweg van de wandeling wilde het jochie een spelletje doen: 'Wie het eerst beneden is bij de auto', riep hij, waarna hij wegrende. Maar toen zijn vader en zusje bij de auto aankwamen, was hij spoorloos. Dat was half vier 's middags. De vader ging op zoek. „Ik ben gaan lopen, lopen, lopen. Maar in je eentje is dat best moeilijk", vertelde hij. Na twee uur was er nog steeds geen spoor van zijn zoon en schakelde hij de politie in. Zo'n 25 agenten openden een zoektocht, ondersteund door een helikopter en speurhonden, maar zonder succes. Toen de avond viel - inmiddels was het 5 graden onder nul en er was sneeuw voorspeld - werd ver sterking gevraagd. Politieman Hervé Sarthe meldde zich, samen met zijn zwarte labrador Hoock. „Ik heb de vader gevraagd om kle ren van de jongen in een zak te doen, zodat de hond er aan kon ruiken", aldus Sarthe. „Toen zijn Hoock en ik naar de plek gelopen waar de jongen voor het laatst was gezien. Dat was zo'n 300 me ter onder de top van de berg." Tot verbazing van de agent wilde zijn hond de berg verder oplopen. „Maar daar hadden mijn collega's al de hele tijd ge zocht." Sarthe liet de hond daarom opnieuw aan de kleren ruiken, maar Hoock wist het ze ker: hij wilde die berg op. De beklimming begon. Om half 11 's avonds stopte de hond. En daar lag het jongetje, slapend te gen een boom. Hij bleek uitgeput maar was tot ieders verbazing slechts licht onderkoeld en werd naar het ziekenhuis gebracht. De jongen bleek een verkeerd pad te hebben genomen en was toen de weg kwijt geraakt op de beboste berghelling. Uiteindelijk ging hij onder een boom liggen. „Ik had overal pijn, vooral in mijn benen", vertelde hij op de lokale televisie. „Het was ijskoud, ik kon niet meer bewegen. Ik wilde wel lopen, maar ik had zulke koude voeten dat het gewoon niet ging." De dag na zijn redding werden het jongetje en Hoock nog even herenigd, onder het toeziend oog van de pers. Het joch deed met trillende stem zijn relaas, de labra dor rende vrolijk rond, niet we tend dat zijn snuit inmiddels overal in Frankrijk te zien was. LEIDEN De telefoon van de Do norinfolijn staat sinds de aan name van de nieuwe donorwet roodgloeiend. De eerste dagen na 13 februari kreeg de Donorinfolijn, onderdeel van de Nederlandse Transplanta tie Stichting, zo'n twintig keer zo veel telefoontjes te verwerken dan normaal. In plaats van de gebrui kelijke dertig telefoontjes waren het er liefst zevenhonderd per dag. Om alle vragen te kunnen ver werken heeft de Stichting het aantal medewerkers voor de Do norinfolijn opgeschaald. Volgens Yvette Hoogerwerf, communica tie-adviseur van de Nederlandse Transplantatie Stichting, gaan veel vragen over de nieuwe wet. „Mensen willen bijvoorbeeld we ten of ze zich opnieuw moeten re gistreren of niet. De bestaande re gistratie blijft geldig, ook na de in voering van de nieuwe wet." Ook komen er volgens Hooger werf veel vragen over een wijzi ging in de eigen registratie of aan melding voor een nieuwe regis tratie. „Via de Donorinfolijn ge ven we aanwijzingen." De laatste dagen is het aantal te lefoontjes naar de Donorinfolijn iets afgenomen. Dagelijks bellen er volgens Hoogerwerf nog tussen de 100 en 300 mensen. zaterdag 3 maart 2018 1,5 miljoen pin guïns; je kan er niet omheen zou je den ken. Toch is deze geïsoleerde groep Adeliepinguïns tot op heden altijd over het hoofd gezien. De poolvogels leven op de afgelegen en moeilijk toeganke lijke Danger Islands op Antarctica (onder Argentinië). Wetenschappers wisten dat de pin guïns er moesten zitten, maar kwa men ze pas echt op het spoor via satel- lietbeelden van NA- SA's Landsat Earth Observation-pro- gramma. „Ik dacht in eerste instantie dat het een vergis sing was", zegt we tenschapper Hea ther Lynch. „Toen we satellietbeelden van hoge resolutie in handen kregen, wisten we dat we een belangrijke ont dekking hadden ge daan." FOTO AFP Hoock is dé held na redden kind (10) Politiehond 'Hoock' is deze dagen dé grote ster in Frankrijk. Hij is erin geslaagd een jongetje van 10 jaar terug te vinden, dat was verdwaald op ongeveer 1.000 meter hoogte in de Franse Pyreneeën. Frank Renout Mont de Gez POSTE DE SECOURS CRS CHS PYRENEES Politieman Hervé Sarthe met de labrador Hoock, dé held van Frankrijk, fotocrsgavarnie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5