Weer Zeeuwse fusie in de maak BARRY VAN DER HOOFT 23 Bijna alles is afgelast in Zeeland Column Toen ik twee weken geleden na de thuiswedstrijd van Hoek het parkeerterrein afreed, zag ik 'm staan.De blin kende Lamborghini van Salar Azimi, de miljonair die de laatste tijd steeds meer op sportpark Denoek te vinden is. De banden tussen Azimi en de hoofdklasser werden de laatste maanden aan gehaald. Zo woont Daniël Akin- dayini, de Engelse spits die tot nu toe in ieder duel scoorde, in het hotel in Aardenburg dat de on dernemer samen met zijn broer bestiert. Die zaterdagavond verschenen er filmpjes op social mediakana- len van spelers van Hoek die een stukje in de Lamborghini moch ten rijden. De keeper, die ook au tomonteur is, voelde zich als een kind in een snoepwinkel. Salar Azimi geniet van aandacht en verschijnt regelmatig in de me dia. Wat hij doet, zo pontificaal op de voorgrond treden, is eigen lijk on-Zeeuws. Wie goed luis tert hoort de mensen ook praten. 'Hoe komt hij aan zijn geld?' Of: 'Vroeger had hij samen met zijn broer een klein telefoonwinkeltje en nu is hij schatrijk. Dat kan toch niet?' Het interesseert hem allemaal niets. Wie veel geld heeft krijgt afgunst er gratis bij. Net als een heleboel nieuwe vrienden. Eind vorig seizoen ging hij op de schouders bij supporters van NAC, nadat hij de spelers een bonus van uo.ooo euro had ge geven vanwege de promotie naar de eredivisie. Veel mensen uit de voetbalwereld kwamen al eens op visite in Aardenburg, om uit te vinden of hij voor hen iets zouden kunnen betekenen. Laatst werd verteld dat Azimi voorzitter van FC Dordrecht ging worden. Ik heb er niets meer over gehoord. Roda JC, dat moet de club worden die hij met zijn broer over gaat nemen. De onderhan delingen zijn halverwege, ver telde hij deze week voor de ca mera van FOX Sports. Azimi is ervan overtuigd dat ze de worste lende Limburgse club dit seizoen in de eredivisie kunnen houden, misschien wel door het aantrek ken van een paar transfervrije spelers. Dat je vanaf t maart in het betaalde voetbal geen spelers meer in mag schrijven, dat wist hij toen nog niet. Roda JC overnemen, pfffff. Goed, vanuit zakelijk oogpunt zal er vast een goede reden voor zijn, maar het is wel doodzonde voor het Zeeuwse voetbal. Want een Zeeuwse profclub, een ini tiatief dat Salar Azimi zeker zou ondersteunen vertelde hij eens, dat moeten we dan voorlopig weer vergeten. Ik zag al een prij- zenkast voor me, met een Zeeuwse vlag erin, achter de KNVB beker en de blinkende schaal van de kampioen van de Jupiler League. Maar het enige wat de komende jaren in het Zeeuwse voet bal zal blinken, is de Lamborghini van Salar Azimi. Op een polderweg in Hoek, met een dolblije keeper achter het stuur. Wie veel geld heeft krijgt afgunster bij De voetbalclubs willen samen met sportvereniging DOK in Oostka pelle 'van drie clubs één bloeiende sportvereniging maken die beide kernen binnen de gemeente Veere zal bedienen'. DOK is een omniver- eniging die onder meer judo, gym nastiek, jiujitsu en badminton be oefent. Deze vereniging heeft al toestemming gegeven voor het fu sietraject. De voetbalvereniging Domburg verzocht enige tijd geleden het be stuur van voetbalvereniging Oost kapelle om een fusie aan te gaan, al dus de clubs. Op dit moment wer ken ze al tot tevredenheid samen door twee jeugd elftallen (O19 en O17) in de competitie te laten spe len. Bij de jeugdbesturen van de twee verenigingen bestaat de wens om de samenwerking uit te breiden naar meer jeugd teams met ingang van het seizoen 2018/2019. Een vol gende fase kan een volledige fusie tussen de clubs zijn, lieten de clubs gisteren in een persbericht weten. Aan Sport Zeeland is verzocht dit eventuele proces te begeleiden. Eerder dit seizoen maakten Hoe- dekenskerke en Kwadendamme al bekend dat ze volgend seizoen sa men verder gaan in competitiever band. Deze eeuw zijn er al tal van andere Zeeuwse clubs samen ver der gegaan, waarvan drie op Schou- wen-Duiveland en drie op de Beve- landen. Zeeuwse fusieclubs Jaar Fusieclub Fusiepartners VLISSINGEN Het amateurvoet bal in Zeeland is voor dit week einde afgelast. De voetbalbond gelastte alle wedstrijden afin het district Zuid 1, waarvan Zeeland deel uitmaakt. Er kan toch nog officieel compe titievoetbal gespeeld worden bij de senioren. De hoofdklassen waarin Vlissingen en Goes spe len, vallen namelijk onder het landelijke 'regime' en zijn niet afgelast. Kloetinge en Bruse Boys, die vandaag beide thuis spelen, komen uit in de eerste klasse B, die valt onder het dis trict West 2. Dat district heeft geen algehele afgelasting. Kloe tinge ontvangt Nieuw-Lekker- land, terwijl Bruse Boys tegen SHO speelt. Beide Zeeuwse clubs kunnen in geval van nood op kunstgras terecht. zaterdag 3 maart 2018 z v @Barryvdh9 Blinken De voetbalverenigingen Oostka- pelle en Domburg vragen op donderdag 15 maart aan hun leden toestemming om een fu sieproces te starten. Rudy Boogert Oostkapelle 2018 Nog niet bekend Hoedenskerke Kwadendamme 2017 Luctor Heinkenszand Fleinkenszand Luctor'88 2016 FC De Westhoek DFS Renesse 2015 DwO'15 SVD Volharding 2013 FC Axel VV Axel AZVV 2011 MZC'11 Mevo Zierikzee 2009 DZC'09 Dreischor Zonnemaire 2001 k Zeelandia Midelburg 3 Zeelandia Middelburg blanco naar Oranje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59