Geraldi Geerman in Middelburg herenigd met oud-ploegmaat N AC ziet het zitten in Van Hecke 22 ZEELAND RUGBY INTERLAND JONG ORANJE Aanvoerder van Tovaal hoopt zich met het Nederlands team voor spelers onder 20 jaar te plaatsen voor het EK in Portugal. Bij de zondag-tweedeklasser gaat hij onder trainer Salim Ben Sellam spelen, die tot dit seizoen ploeg genoot van Geerman was bij Vlis singen. Ben Sellam wordt de op volger van Dennis de Nooijer, die deze zomer naar Hoek vertrekt. Geerman is dit seizoen bij Vlis singen niet verzekerd van een ba sisplaats en gaat zijn geluk daarom een paar kilometer verderop be proeven. Hij speelde eerder in de jeugd van Zeelandia Middelburg en kwam later ook uit voor RCS. De buitenspeler is niet de eerste voetballer die zijn vertrek heeft aangekondigd bij Vlissingen. Eer der werd al duidelijk dat Giovanni Siereveld stopt om als assistent trainer aan de slag te gaan bij Hoek. Aanvaller Yves Nyemb maakt ook de overstap naar de za terdag-hoofdklasser. Linksback Dennis Tukker is de eerste nieuweling voor VC Vlis singen. Waar Geerman van Vlis singen naar Zeelandia Middelburg gaat, bewandelt Tukker de omge keerde weg en speelt volgend sei zoen voor de hoofdklasser. EHC Morgen speelt Vlissingen ijs en weder dienende in de competitie op eigen veld tegen EHC uit Hoensbroek. Dat is enige ploeg waartegen Vlissingen dit seizoen nog niet heeft gespeeld. De afge lopen twee seizoenen kon Vlis singen niet winnen van deze te genstander (twee nederlagen uit en twee gelijke spelen thuis). Zoals de afgelopen weken te doen gebruikelijk kan trainer John Karelse niet beschikken over het trio geblesseerde spelers Mart de Kroo, Quincy Gooding en Regilio Pinas. Als het natuurgras aan de Irislaan wordt afgekeurd, dient Vlissingen uit te wijken naar het kunstgras. Voor rugbyer Jorian Broekmeijer uit Goes breken spannende weken aan. De aan voerder van Tovaal mag zich de komende tijd bewij zen bij Oranje onder 20 en probe ren om een plek af te dwingen in de selectie voor het EK in Portu gal. „Ik rugby al vanaf mijn vijfde en dan is zo'n uitverkiezing toch iets waar je het voor doet", glun dert Broekmeijer. Vandaag staat er een eerste proef op het pro gramma, als het team Polen treft in een vriendschappelijke wed strijd. Daarna volgt een trainings kamp in Amsterdam. Van de hui dige selectie valt nog een aantal jongens af, tot er een groep van 25 spelers overblijft die begin april af mag reizen naar Portugal. Broekmeijer zijn doel is duide lijk: „Natuurlijk wil ik naar het EK, dat zou supergaaf zijn. Maar mocht ik afvallen, is het ook ge woon een mooie ervaring om deze oefenwedstrijden te mogen spelen. Natuurlijk heb ik er wel verwachtingen van, maar ik ga er met een open vizier in en laat het allemaal wel op me afkomen." Onder 17 Met oud-ploeggenoot Noah de Wild treft Broekmeijer in ieder ge val één oude bekende op zijn trai ningsstage. Helemaal nieuw is het oranje-tenue overigens niet voor de Tovaal-speler. „Een aantal jaar gele den heb ik ook bij de selectie onder 17 gezeten, maar daar ben ik op een gegeven moment weer buiten ge vallen. Nu ben ik net twintig ge worden, dus dit jaar is mijn laatste kans bij onder 20. Daarna zal ik door moeten stromen naar de seni oren." Om ook bij Oranje door te kun nen stromen zal de Goesenaar naar een club in de ereklasse moeten verkassen. Broekmeijer is tweede jaars student Vastgoed Makelaar dij aan de Hogeschool in Rotter dam, waar hij ook woont. Het ligt daarom in de lijn der verwachtin gen om daar in de regio zijn geluk te beproeven bij een club op het hoogste niveau. De Zeeuwse ereklasser Oemoe- menoe is voor hem voorlopig geen optie. „Dat is qua reistijd niet te doen vanuit Rotterdam. Ik ver wacht eerder in Den Haag terecht te komen, dat is voor mij een stuk dichterbij." Kampioenschap Voordat hij zijn jeugdliefde uit Goes verlaat voor een nieuw avon tuur wil Broekmeijer wel waardig afsluiten bij Tovaal. De kans daarop is behoorlijk, want de Bevelandse club staat momenteel bovenaan in de derde klasse. Afzwaaien met een titel is dus mogelijk. „Ik speel hier al mijn hele leven en wat zou er nou mooier zijn dan bij Tovaal afsluiten met een kampi oenschap? Ik ben er van overtuigd dat ons dat gaat lukken. Het is be langrijk voor de club en voor de doorstroming van de jeugd dat zij de stap naar de tweede klasse kun nen maken. We zullen de komende weken nog wel goed moeten pres teren, maar het doel is duidelijk: dat kampioenschap komt er!" Mocht ik afvallen, zijn de oefenwedstrijden gewoon een mooie ervaring Het kan de laatste weken niet op voor Jan Paul van Hecke. De jonge ling heeft samen met zijn teamge noten bij Goes de weg omhoog her vonden. De prestaties bleven niet onopgemerkt bij NAC Breda. Een stage-uitnodiging volgde. Het leek de centrale verdediger vleugels te geven. Vorige week hield hij samen met zijn teammakers de nul tegen Gemert (0-5-zege) en scoorde hij zelf twee keer. Slechts twee trainingen en een oefenduel tegen leeftijdsgenoten van FC Dordrecht had Van Hecke nodig om zich bij NAC in de kijker te spelen. „Na de donderdagtrai ning was de trainer heel positief. Maar de wedstrijd ging niet super. Alle wissels speelden, waardoor ie dereen aan elkaar moest wennen." Het zorgde voor enige onzeker heid bij de jongeling. Donderdag kwam het verlossende telefoontje. „Toen de telefoon ging, was ik wel even gespannen", bekent de nuch tere Arnemuidenaar. „Met het oog op de toekomst is dit een mooie stap. Ik hoop natuurlijk ooit met Jong NAC en het eerste elftal mee te trainen, om mezelf écht te bewij zen." De overstap is nog niet definitief, maar Van Hecke verwacht geen problemen. De route naar Brabant is geen onbekende voor de familie Van Hecke. Broer Klaas, ook speler van Goes, speelde eerder in de jeugdopleiding van de Bredanaren. Toevalligerwijs gaat de reis morgen ook naar Breda. Laagvlieger Baronie - dat aan een opmars bezig is - is dan in de hoofdklasse de tegenstan der van Goes. Baronie Afgelopen week oefende Goes te gen tweedeklasser Oostkapelle. De Goesenaren wonnen krap met 3-2. Trainer Rogier Veenstra sprak van een nuttige oefenpot. Zijn man schappen lieten zich een aantal ke ren foppen in de omschakeling. „Baronie speelt hetzelfde soort voetbal", deed de oefenmeester zijn huiswerk. Het zorgt voor enige twijfels bij Veenstra. Hij noemt de speelstijl van Baronie - dat in de winterstop een aantal versterkingen verwel komde - 'lastig' en 'vervelend'. „We hebben moeite met ploegen die in zakken en er opeens razendsnel uit komen. We denken te veel in balbe zit, aan aanvallen en scoren. Daar door leiden we te gemakkelijk bal verlies. Tegen een ploeg als Baronie kom je dan in de problemen." Goes zal de aanvallende speelstijl ietwat moeten temperen, stelt Veenstra. Het duel met Oostkapelle kwam wat hem betreft op het juiste moment. „Toen is het kwartje wel gevallen bij de meeste spelers, lijkt me. We moeten dominant voetbal len, zonder onnodige risico's." De oefenmeester beschikt over een fitte selectie. Thijs Rentier maakt mogelijk zijn rentree in de wedstrijdselectie. zaterdag 3 maart 2018 .2V Geraldi Geerman vertrekt aan het eind van dit seizoen bij VC Vlissingen. De aanvaller van de zondag-hoofdklasser maakt de overstap naar Zeelandia Mid delburg. Barry van der Hooft en Rudy Boogert Vlissingen I Geraldi Geerman keert volgend seizoen terug op het oude nest bij Zeelandia Middelburg, foto lex de meester Jorian Broekmeijer Menno Kole Goes Jorian Broekmeijer neemt op het strand een tegenstander onder handen (boven) en wordt aan zijn shirt getrokken bij To vaal (rechts), eigenfotos - Jorian Broekmeijer In de aanloop naar het duel tus sen Goes en Baronie kreeg Jan Paul van Hecke (17) mooi nieuws te horen. De jongeling kreeg na zijn stage bij NAC Breda te horen dat hij volgend seizoen bij NAC J019 mag aansluiten. Meer dan twee trainingen en een oe fenduel had hij niet nodig om zich te bewijzen. „Het is altijd mijn droom geweest om prof te worden." Len Wolters Goes Jan Paul van Hecke in actie voor Goes. foto johan van der heijden ic^DEL MAAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58