21 Spelen tegen Messi of Neymar CURAQAO fantastisch. We besloten om het te doen." Voor de komende maanden is de opdracht simpel: Sheriff moet zich proberen te plaat sen voor de Champions League en als dat niet lukt weer een plek in de groepsfase van de Europa League veiligstellen. „Daar hebben we nu van geproefd en voor iedereen smaakte het naar meer", aldus De Nooijer. De ploeg lijkt er afgelopen maand weer sterker op te zijn geworden. In januari haalde Sheriff Tiraspol de Luxemburgse international Gerson Rodrigues weg bij Telstar en huurde oud-Ajacied Aras Özbiliz van Besiktas. Voor De Nooijer bete kent het dat hij weer wat meer aan spraak heeft. „Wij trekken veel met elkaar op, het is een mooi groepje", zegt hij. „We vermaken ons wel. Ik bel of Skype ook iedere dag met mijn familie. Dan kan ik Jayden ge lukkig ook zien, ook al ben ik heel ver van huis." commodatie is hij naar Canada. Daar speelde De Nooijer half juni in Montréal een oefeninterland met Curagao. „Er was toen wat belangstelling van clubs uit de Major League Soccer. Ze hebben me bekeken in de wedstrijd tegen Canada, maar het werd niet concreet. Dat had me ook wel mooi geleken hoor, voetballen in Ame rika. Kaka speelde er nog, net als Andrea Pirlo." Champions League Vanuit Canada vloog hij met de se lectie door naar Curagao, maar drie dagen later kreeg De Nooijer een seintje dat hij naar huis moest. Hij kon een contract tekenen bij de kampioen van Moldavië. „Ik heb Fred Benson gebeld, hij had er ook gespeeld. Hij heeft me verteld wat ik kon verwachten. Ik mocht eerst komen kijken en ben toen met mijn vader naar Tiraspol gevlogen. De ac zaterdag 3 maart 2018 duels smaken naar meer' Door zijn transfer naar Sheriff Tiras pol moest Jeremy de Nooijer afgelopen zomer een streep zetten door de toer nooien om de Carib- bean Cup en de Gold Cup. Het eer ste toernooi won Curagao, maar op de Gold Cup in de Ver enigde Staten kon het geen potten bre ken. „Toen ik hoorde dat ik naar Sheriff kon, heb ik nog gepro beerd om het een beetje uit te stellen", vertelt hij. „Ik wilde graag blijven. Remko Bicentini, de bonds coach, wilde ook graag dat ik bleef." De Nooijer wilde graag ervaren hoe het was om zulke toernooien te spe len. „En voordat Sheriff concreet werd, dacht ik: als ik op de Gold Cup goed speel, wie weet welke club er dan komt. Achteraf gezien zijn er weinig jongens van Cura gao die na de Gold Cup een mooie transfer hebben ge maakt." Met de nationale ploeg van Curagao speelde hij de afge lopen jaren in onder meer Cuba, El Salva dor en Qatar. „Er staan nu op 23 en 26 maart op Cura gao twee oefeninter lands gepland tegen Bolivia. De bonds coach heeft 32 spe lers uitgenodigd, maar ik doe deze keer niet mee. De competitie bij ons begint een paar dagen later. Ik wil fit aan de aftrap staan." De Nooijer speelt graag voor Curagao. „Het is een leuke groep en het zijn ie dere keer weer mooie avonturen", zegt hij. De nationale ploeg van het eiland kan zich ook al op maken voor een nieuw hoogtepunt. Dankzij het winnen van de Caribbean Cup is Curagao in de zomer van 2019 één van de deelne mers aan de Copa América. Het ruim drie weken durende toernooi, met vier poules van vier lan den, wordt in Brazilië gespeeld. De Nooi jer: „Daar kun je dus gewoon tegen Messi of Neymar spelen. Stel dat we tegen Brazilië spelen, dan zit het stadion bom vol. Ik ga er echt alles aan doen om erbij te zijn." Jeremy de Nooijer (links) in actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57